מרכז תיאטרון בובות חולון הוא מקום יחיד מסוגו בארץ ובין הבודדים בעולם! בחנוכה יקיים המרכז פסטיבל בינלאומי לתיאטרון בובות עם שלל הצגות ופעילויות לילדים!

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות – חנוכה 2021

מרכז תיאטרון בובות חולון, הפועל בחסות ובתמיכת עיריית חולון, בסיוע החברה לבידור ובילוי (חולון) בע"מ ובתמיכת משרד התרבות והספורט, הינו מתחם אמנותי הכולל בית ספר לתיאטרון בובות, חוגים לילדים, סדנאות לתהלוכות וקרנבל, מכון מחקר, ועוד.

 

מוזיאון לאמנות תיאטרון הבובות

המרכז כולל מוזיאון ייחודי בארץ ובין הבודדים בעולם, החושף את המבקרים לאוספים של מאות בובות ומסכות תיאטרון מסורתיות ועכשוויות מישראל ומהעולם ולתערוכות המוקדשות לסוגים מיוחדים של בובות או ליוצרים מתחום הבמה והמדיה המצולמת, מהארץ ומחו"ל.

 

בחופשת החנוכה מקיים המרכז פסטיבל בינלאומי להצגות ילדים, הנה פירוט ההצגות:

 

בכורה: סעודה אצל המלכה

עיבוד בימתי לספר הקומיקס הישראלי לילדים "סעודה אצל המלכה" מאת רותו מודן.

נינה היא ילדה בעלת נפש חופשיה המורדת בכללים. התנהגותה הפרועה והיצירתית במרחב הציבורי, גורמת לכך שהיא מקבלת התראה משוטר. היא נשלחת ללמוד התנהגות נאותה ונימוסים בארמון המלוכה באנגליה, לשם היא טסה על גבי ציפור. בארמון היא ממשיכה בהתנהגותה השובבה גם במהלך הסעודה המלכותית לצד נשות ואנשי האצולה. מלכת אנגליה, אשר נדהמת ומזועזעת מהתנהגות כה שונה משלה, נשאבת לעולמה היצירתי של נינה, מתפעלת מכשרונותיה ולומדת שיעור על שעשוע והנאה שלא תשכח בחיים.

יצירתה של הילה פלשקס. לגילאי 8-3, 45 דק‘.

 

בכורה: סיפור סינדרלה

להקת התיאטרון של גב‘ פנטלונה מגיעה העירה כדי להציג את מעשיית "סינדרלה". הבמה מוכנה, הקהל כבר באולם אך לפתע מתברר כי השחקנית הראשית המגלמת את סינדרלה - נעלמה. גברת פנטלונה הנואשת מחליטה לבטל את ההצגה. פועלי הבמה המסורים, קולומבינה ובאגטינו, מנסים לשנות את רוע הגזירה. הם מוצאים דרך לשלב כוחות ובעזרת הדימיון, כוח הרצון וקסמיה של ארלקינה הפיה – מצליחים לקיים את ההצגה.

שלושה שחקנים, שבע מסכות ושתי בובות בחגיגה תיאטרונית כמיטב המסורת של הקומדיה דל‘ארטה.

יצירתה של להקת סקפינו. מגיל 4 ומעלה, 45 דק‘

 

המפץ הגדול

בשפת ה PuppetCinema הייחודית: שילוב חדשני בין תיאטרון בובות לקולנוע חי נגלל סיפור מסעם של שני חברים פיצפונים, הרובוט K (קי) והכלבה שלו בטי, בעולם אלקטרוני, בו ניתן לטעון ולהיטען ללא הגבלה. החיים בעירם העתידנית תוססים והאנרגיה גואה, אך התושבים אינם מוכנים לאירוע ראשון מסוגו: גשם. כיצד יגיבו היצורים המתכתיים למים? האם יתרחש אסון אקולוגי בדמות קצר חשמלי אדיר? האם ימצאו הרובוט וכלבתו חוף מבטחים?

ההצגה זכתה בפרס הצגת השנה לילדים ולנוער במסגרת פרס התיאטרון של ליטא לשנת 2020.

אנסמבל עיתים. לגילאי 5 ומעלה, 60 דק‘

 

המסע לארץ החפצים האבודים

נעל שמאל איבדה את אחיה האהוב - נעל ימין! היא יוצאת למסע חיפושים בארץ החפצים האבודים, שם תפגוש יצורים שונים ומשונים העשויים כולם חפצים ישנים! בסוף ההצגה החפצים האבודים מבקשים מבני האדם: "לחשוב קצת יותר, לא לזרוק סתם, זה טוב יותר לכולנו, טוב גם לעולם!".

בנבינה. לגילאי 9-4, 45 דקות

 

זה פרדיננד

קומדיה חצופה שלא הולכת עם העדר!‏ בהשראת ספרו הקלאסי של מונרו ליף "סיפורו של פרדיננד".‏

אם אתה פר - אתה אוהב להילחם. אתה מוכרח לנגוח. זה הטבע שלך. ‏ואם אתה לא? אם אתה, למשל, אוהב להריח פרחים, מי ומה אתה בכלל?‏ זה פרדיננד. הפר הכי מתוק באחו. תיאטרון שחקנים וחפצים בו אופניים מקבלים חיים והופכים לפרות ושוורים, קורקינטים הופכים לסוסים וקסדות הופכות למטדורים.

ההצגה זכתה בפרס הבימוי ופרס המחזה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2020.

אלעד – תיאטרון אילת והערבה. לגילאי 5 ומעלה, 50 דקות.

 

איפה גוגו

משום מקום היא מגיעה, עם מזוודה קטנה ביד ושאלה גדולה בלב: איפה גוגו?

אבל.... מי הוא גוגו? מה הוא גוגו? האם אפשר לראות את גוגו? בחיפושיה היא מוצאת הפתעות שונות ומצחיקות, יוצאות מתוך הדלתות, החלונות, וגגות הבתים בשכונה ציורית. הצגה פיזית וליצנית, בפנטומימה ובשלוש מילים, מלאה בתקווה, בחלום, בפנטזיה ובהמון דמיון.

רותי תמיר תיאטרון ופנטומימה. לגילאי 8-4,40  דקות.

 

האחים רייט ואחי

זה קרה לפני המון שנים, כשאחי הגדול, יוני, החליט לעוף בשמיים. התלהבתי והצטרפתי אליו. בדרך להגשמת החלום, קרו לנו המון דברים מופלאים, החשוב מכולם היה מפגש פנטסטי עם האחים רייט המופלאים שהמציאו את המטוס הראשון ושינו את העולם. הצגת תיאטרון חפצים בשילוב אנימציה וזוג אחים סקרנים בדרך להגשמת החלום.

תיאטרון הפעמון. לגילאי 10-5, 45 דק‘.

 

אל הירח ובחזרה

מחזה לשחקן ושחקנית, לבובות ו... לכוננית פלאית.

זוג סבלים מכניסים כוננית לבמה, הם מתכוונים להשאיר אותה שם וללכת כשהיא מתחילה להשמיע קולות מתוכה יוצא אישון – איש קטן. האישון מעוניין לפתוח את התיבה שעל הכוננית, אבל היא נעולה. הוא מוצא את המפה המובילה למפתח. יחד עם הסבלים, הוא יוצא למסע אל הירח ובחזרה, להביא את המפתח לתיבה. כל מגירה בכוננית היא עולם שלם שנפתח לחברים החדשים בדרכם. בחיפושם, הם יפגשו קנגורו, סרטן וחייזרים ייסעו במכונית, יפליגו באוניה, יטוסו בחללית ובכדור פורח – עד הירח.

הצגה ללא מילים, על כח הדמיון וההמצאה, נחישות וחברות החיוניים לכל מסע.

תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע. לגילאי 7-3, 45 דק‘

 

האריה של אלן

עיבוד רענן ופיוטי לספרו של קרוקט ג‘ונסון "האריה של אלן".

סיפור על חברות אמיצה, בין אלן הילדה והאריה - צעצוע הבד שלה. אלן משחקת עם האריה, ממציאה הרפתקאות נועזות, משוחחת איתו ומשתפת במשאלות ליבה וברגעים של פחד ושמחה. המפגשים בין השניים תמיד מתרחשים בחדרה של אלן. מפגשים מרגשים, משעשעים ונוגעים ללב, בהם מתעוררים לחיים, דמיון, משחק ויצירה שאין להם גבול בזמן ובמרחב.

תיאטרון אלמינא. לגילאי 8-3,45  דק‘.

 

ספיקלס

דניאל זעפרני, פנטומימאי זוכה עשרות פרסים בינלאומיים, במופע קומי פיוטי ואנושי, נטול מילים, על תחנות בחייו של אדם במאבק מול גורלו ומול כוחות הטבע. מה קורה לאדם במפגש עם אדמה רועדת וכוח המשיכה? מה סוערת יותר - הרוח שבחוץ או הנפש שבפנים? ואיך כל אלה ישפיעו על עולמו? האם החיים הם מלאכת הישרדות או שאפשר לבקע אותם כמו ביצה ולהיוולד מחדש כציפור? על כל השאלות האלה תענה ההצגה “ספיקלס” מבלי לדבר אפילו פעם.

קבוצת התיאטרון "אורתו-דה". לכל המשפחה, 50 דק‘

 

גוליבר

גוליבר הוא נער סיפון החולם להיות רב חובל מגלה ארצות. כולם סביבו לועגים לו שהוא קטן וחלש מדי כדי להשיט אונייה בעצמו. הוא מבקש משאלה: להיות גדול כמו אונייה וחזק כמו הגלים ולפני שהוא מסיים להביע את משאלתו פורצת סערה והאונייה נטרפת אל החוף.

גוליבר מוצא את עצמו בליליפוט - ארץ שתושביה זעירים. התושבים מכתירים אותו לענק המגן של ליליפוט והוא מבטיח לשמור עליהם תמיד. הוא מגלה שלהיות ענק וחזק זה לא כל כך פשוט. הוא נאלץ לעשות דברים שהוא לא אוהב כמו לפגוע בתושבי הארץ השכנה, למחוץ את האוניות שלהם, ואפילו להרוס מכונה רעשנית שהמציא חברו הטוב ביותר. הוא מרגיש בודד ועצוב ומתחרט שביקש להיות גדול וחזק, אבל אז הוא מבין שהחוכמה האמיתית היא להשתמש בכוחו לטובה - כדי להשכין שלום ולפעול בדרך של אהבה.

תיאטרון המדיטק. לגילאי 7-3, 45 דקות

 

מר זוטא ועץ התפוחים

הצגת בובות על פי סיפור מאת אורית רז.

בבתי הפטריות שמעבר לחורשה גרים שלושה גמדים. לכל אחד מהם גינה קטנה: מר זעירא מגדל בגינתו ירקות נהדרים, מר קטינא מטפח פרחים צבעוניים, אבל בגינתו של מר זוטא גדל רק עץ תפוחים עלוב ומכוער, שלא מניב פירות. מר זוטא מנסה להזיז את העץ ממקומו כדי שגם הוא יוכל להקים גינה פורחת ויפה, אך כשאינו מצליח, הוא מחליט לשתול ולזרוע מסביב לעץ. למרבה הפלא, משהו קורה.

תיאטרון בובות טוליק. לגילאי 9-3, 45 דק‘

 

בובה של גוף

מופע אמנותי רב-תחומי המשלב ריקוד, פנטומימה, תיאטרון גוף וקטעים לא שגרתיים המוצגים בהומור עדין.

לאון הופך את גופו ואת אבריו לדמויות בעלות אישיות. לכל דמות עולם משלה. הסצנות על הבמה מורכבות מרגעי פיוט פשוטים ומשעשעים של חיי יום יום.

יוצר ומבצע: לאון רום. מגיל 5 ומעלה, 50 דק‘.

 

מוצרט הקטן

בגיל 3 מוצרט הקטן כבר מנגן בפסנתר! בגיל 5 מלחין את היצירה הראשונה שלו! לאביו יש תכניות גדולות עבורו, אבל יותר מכל מוצרט הקטן רוצה להיות... ילד. הצגה מסוגננת של שחקנית שמחוללת על הבמה בין כל הדמויות בשילוב תיאטרון אצבעות ידיים, פאות גדולות וחפצים, המלווה ביצירות האהובות שהלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט.

ההצגה הועלתה לראשונה ב"פסטיבל חיפה הבינלאומי לילדים ולנוער" 2008 וזכתה בפרס "השחקנית הטובה ביותר" ופרס "עיצוב התלבושות והאביזרים" וכן זכתה בפרסים רבים בפסטיבלים בינלאומיים.

אגדית - תאטרון בובות. לגילאי 9-4, 50 דק‘.

 

מעשה בעולם

פינגווין קטן, אמיץ ושובב מאנטרקטיקה הרחוקה עובר איתנו מסעות סביב העולם בדרך הביתה. מסעות בהם נגלה כמה רב הדמיון בינינו לבין היצורים המופלאים שלצידם אנו חיים על כדור הארץ. רקדנית, רקדן ובעלי חיים שונים המגולמים בגופן, מחברים אותנו מחדש אל האדמה והטבע - בריקוד בהומור ובאהבה לעולם. תיאטרון בובות ייחודי המתרחש על הגוף, בשילוב ריקוד, מוסיקה, ומסע בעולמות מופלאים.

ההצגה זכתה ב-3 פרסים בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים 2020.

תיאטרון הקרון. לגילאי 8-3, 45 דק‘

 

יצורי התיק

שלומפי היא בחורה מפוזרת ששוכחת היכן היא מניחה את חפציה ואינה מוצאת אותם כשצריך. בתוך התיק שלה חיים יצורים קטנים, הסובלים מאוד מהבלגן התמידי ששלומפי יוצרת בביתם ובחייהם.יצורי התיק מחליטים לעשות שינוי. הצגה על מפגש בין עולמות.

מינדי טיאר זנגי. לגילאי 5-3, 40 דק‘.

 

 

הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות, 25 בנובמבר עד 5 בדצמבר 2021.

לפרטים נוספים - אתר הפסטיבל: www.bubot.net

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!