ספר חדש של הפסיכולוגית הקלינית הדס אגוזי-פרקש מציע כלים פרקטיים ליצירת חוסן אישי אצל נשים לאחר לידה.

פעימות אם, מדריך לאם לאחר הלידה

"התקופה הראשונה לאחר הלידה היא המאתגרת ביותר, סוערת ורבת תהפוכות. אין בה שוברי גלים שעוצרים את הגאות ולעתים היא מאיימת להציף. נחת היא מילה רחוקה מחוויית היולדת הטריה, שארוזה בעטיפה המושכת של חופשת הלידה אבל מרגישה יותר כמו לוחמת לא מנוסה בגיבוש לסיירת שאין לו סוף.

המעבר להורות כרוך בפרידה מהרבה הרגלים ואורחות חיים, פרידה משעות שינה רציפות, מזמן לחברים ולפנאי, מספונטאניות ומשליטה. חוסר הידיעה וחוסר הוודאות לגבי הבאות מנוגדים לצורך הבסיסי שלנו בביטחון והתחושה כי הקרקע נשמטת מתחתינו עלולה לייצר תחושות קשות אצל הורים בתחילת הדרך".

 

הדס אגוזי פרקש, פסיכולוגית קלינית מומחית ומאמנת אישית וארגונית בכירה המתמחה בחוסן אישי, מוציאה לאור את ספרה הראשון "פעימות אם, מדריך לאם לאחר לידה" המציע כלים ליצירת חוסן אישי גם בתקופה המאתגרת שלאחר הלידה.

את הספר כתבה הדס במהלך חופשת הלידה עם איתן בנה השלישי, והוא כולל סיטואציות מוכרות ולא פשוטות מהשנה הראשונה שלאחר הלידה שהיא חוותה ומשתפת בהן את הקוראות. "פעימות אם" הוא ספר חשוב לכל אם בתקופה הראשונה שלאחר הלידה, ונוגע באתגרים היומיומיים שאיתם היא מתמודדת. הספר ממוקד בחוויות האישה, ברגשותיה, בקשיה ובחלומותיה ומשלב כלים מעולמות הפסיכולוגיה והאימון האישי.

 

"פעימות אם" משלב ידע מחקרי עם ניסיון אישי ודוגמאות אישיות של המחברת, שמעודדות את הקוראת לאמץ את ההמלצות של אגוזי פרקש כאם, בת זוג ואשת מקצוע.

 

הספר מחולק לפרקים קצרים שכל אחד מהם עוסק בהתמודדות או סוגיה אחרת שמאפיינת את השנה שלאחר הלידה. בין שלל הפרקים תמצאו פרקים שעוסקים בהנקה, דיכאון אחרי לידה, הפלה, מתי לחזור לעבוד, בדידות, תשישות, קורבנות, פגעי הגוף, זוגיות ועוד ועוד. בכל פרק מופיעה שאלה ברורה שתסייע לקוראת לבחור בחירות מספקות ומותאמות לה בחייה החדשים, תשקיט רעשים ופחדים ותחזק אותה.

 

 

לעמוד האינסטגרם של הספר

לעמוד הפייסבוק

להשיג ברשת סטימצקי

 


עוד באותו נושא

הכנת המשפחה לקליטת אח חדש

כשנולד האח החדש למשפחה, כל המשפחה עוברת טלטלה וצריכה למצוא מיקום מחדש. האם, האב וכן האח או האחות הבוגרים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

במהלך ההיריון כל המשפחה, סבים וסבתות אחים ואחיות מלווים את האישה, מתעניינים ודורשים בשלומה לעיתים תכופות.
ואז היא עושה את שלה, ומביאה חיים חדשים לעולם.
וכמו שכל האגדות מסתיימות בחתונה, כל הספרים שעוסקים בהריון מסתיימים בלידה.

לאחר הלידה יש כוכב חדש ויחיד. התינוק. הוא זה שחשוב, הוא זה שכולם מכרכרים סביבו ומתעניינים בו. והאם הטריה, כאובה, מותשת ומבולבלת, נדחקת הצידה עם כל השאלות שלה, הצרכים, הקשיים.
פה בדיוק נכנס לתמונה הספר החדש "פעימות אם".
זהו ספר שמתחיל במקום שכל האחרים נגמרים. מפרט מה שלא כתוב בשום מקום אחר. נותן את התמיכה והעצות שכל יולדת זקוקה להן. ועושה זאת בגובה העיניים, תוך התייחסות לכל האתגרים היומיומיים הקטנים והגדולים.

מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!