לשינה טובה השפעה ניכרת על הבריאות, הריכוז ומצב הרוח. והדבר נכון כפליים כשזה מגיע לילדינו. כדי לסייע לזה לקרות, הנה כמה נקודות שחובה לשים לב בעת קניית מזרון לילדים.

מדריך לבחירת מזרון לילדים

די בחיפוש מהיר ברחביו של האינטרנט, כדי למצוא שפע רב של מאמרים אקדמיים בכתבי עט מובילים המצודדים בהשפעתה החיובית של השינה על התפתחות הילד.

גם בתהליך אבולוציוני של מיליוני שנים, גופם של היונקים לא וויתר על הצורך בשינה התורמת לעיבוד המידע במוח ואשר אחראית לוויסות הטמפרטורה ותקינותם של תהליכים פיזיולוגיים רבים בגוף.

 

בקרב ילדים, שינה טובה מסייעת להתפתחות המוח, משפיעה על גדילה תקינה, תורמת ליכולות הלמידה ומאפשרת לעבד ולהפנים מידע בצורה יעילה ומהירה יותר. ואם כל זה איננו משכנע דיו, הרי ששינה מועטה עלולה לעורר צריכה מופרזת של פחמימות פשוטות ודברי מתיקה, וזאת לאור חיפושו של הגוף אחר אספקת אנרגיה מהירה.

 

אז נכון, שינה בקרב ילדים יכולה להיות אתגר לא קטן, אולם חשוב שנעשה את המירב כדי להבטיח להם את הנוחיות המקסימלית, וכל שכן בתהליך קנייתו של המזרן.

 

נקודות שיש לבחון בעת קניית מזרון לילדים

זכרו, ילדים הם מבוגרים קטנים. בדיוק כמונו, הנוחיות שלהם היא נדבך אחד נוסף שיכול להבטיח שינה עמוקה ומתוקה.

 

קשיחות המזרן

בעוד שבקרב תינוקות ופעוטות, המזרנים נחשבים לרכים באופן יחסי, הרי שהחל מגיל 5 ומעלה (ויש שממליצים אף מגיל 4), כדאי לעבור למזרון יחיד ילדים בעל קשיחות גבוהה שיבטיח מנח גוף נכון ויציבה טובה.

מומלץ לבחור במזרנים בעלי ספוג כחול הנחשב לאיכותי יותר, ובאם מדובר במזרון בעל ספוג לבן, הרי שחשוב לבחון את המזרן ולוודא שהוא בעובי מספק.

 

ויסקו או לטקס

שני מונחים שמרביתנו עשויים לפגוש בהם במהלך החיפוש אחר מזרונים איכותיים, הם ויסקו ולטקס.

שני החומרים הללו נחשבים לאיכותיים, קשיחים ועם זאת בעלי יכולת גמישות והתאמה למנח הגוף. הלטקס המבוסס על עץ הגומי, נחשב לחומר נפוץ במיוחד במגוון מזרני איכות. ויסקו לעומתו, נחשב לרך ונעים, ועם זאת בעל יכולת תמיכה ואיתנות גבוהה, ועל-כן ניתן למצוא אותו במגוון מזרנים אורתופדיים.

טיפ קטן להורים שמתלבטים: לטקס נחשב לחומר יעיל בדחיית אבק, ואם הילד או הילדה ידועים כאלרגיים, הרי שזוהי יכולה להיות בחירה מעולה.

 

בסיס המיטה

נכון, אין מדובר במזרון כי אם בשלדה שמחזיקה אותו, ועדיין חשוב יהיה לשים על כך את הדגש.

המזרון הוא חלק בלתי נפרד משינה נינוחה ועמוקה, ולצדו חשוב שיהיה בסיס מיטה איכותי שיישא את משקל המזרן וכן את משקל הילד, לא יתעקם וחלילה לא ייסדק. מומלץ להתמקד במיטת ילדים מעץ מלא שתבטיח יציבות איתנה.

סוג עץ פופולרי בתעשיית המיטות הוא עץ האורן, הנחשב לעמיד במיוחד, ובעל דחיסות גבוהה.

 

 

חלומות נעימים!!

 

 

באדיבות מפעלי טום

 


עוד באותו נושא

עוברים את ארוחות החגים

מחפץ מעבר ועד שעת שינה, כל מה שכדאי שתדעו וטיפים לארוחת חג נעימה גם עם קטנטנים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!