לקראת הדיון היום בקבינט הקורונה, קליפ חדש של התיאטרון הארצי לילדים ונוער קורא לנו לזכור את הילדים ולהחזיר צבע לחיים שלהם.

החזירו את הצבע לחיי הילדים!

"המלחמה על פתיחת בתי הספר דיברה בעיקר על פתיחת המשק ועל כך שיתנו להורים לעבוד", אומרת הדס קלדרון, מנהלת התיאטרון הארצי לילדים ונוער, ושואלת "אבל איפה הילדים?

כשראיתי את הבן שלי עמית בן ה -8 בוהה בזום ומזמזם את השיר "גור כלבים מסכן צולע", הבנתי שזה עולמו כרגע. אין חוגים, אין צופים, אין חברים בהפסקה. חייבים להחזיר צבע לחייו ולחיי כלל הילדים במדינה".

 

 

שירם של ע. הלל וסשה ארגוב הוא חלק מהצגה שהעלה התיאטרון בתקופת הקורונה, כדי לתת פרנסה ותעסוקה לשחקנים. ההצגה עלתה 4 פעמים בפני 20 אנשים בכל פעם. כבנה של מנהלת התיאטרון, עמית צפה בהצגה והיא נשארה אצלו חקוקה, הרבה יותר מכל שיעור בזום. הצגה אקטואלית נוספת, שהעלה התיאטרון היא "גרטה" על הילדה השוודית הלוחמת למען איכות הסביבה. היא עלתה 4 פעמים בפני 200 איש ממש לפני הסגר השני.

"תיאטרון נועד לבמה, זה לא הטבע שלנו להופיע בזום. אבל אחרי שראיתי את עמית מזמזם מול שיעור הזום.. הבנתי שאנחנו חייבים, בשביל הילדים. חייבים להחזיר להם צבע לחיים".

 

התיאטרון הארצי לילדים ולנוער, אשר קבע כמטרה לתת במה ולקדם יוצרים ושחקנים בתחילת דרכם, נוסד ב1985 על ידי סמי לוי בתקופת שירותו כראש ענף תרבות של צה"ל ומפקד הלהקות הצבאיות. זהו תיאטרון פורץ דרך במיסוד תיאטראות לילדים בישראל שהפיק למעלה מ250 הפקות שהוצגו בכל רחבי הארץ. כמו כן הפיק התיאטרון ערב הצדעה מיוחד לחסידי אומות העולם והיה שותף בהבאתם לארץ.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!