לרגל חג הקציר מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים את הקהל הרחב לסיור בגן ולמגוון פעילויות לכל המשפחה: סדנת שזירת שיבולים והכנת זרים * הכנת פיתות על הטבון * סיורים ייחודיים * סיור ברכבת הגן * החממה הטרופית ועוד.

שבועות לכל המשפחה בגן הבוטני

חג שבועות הוא חג הקציר. לרגל החג מזמין הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם ירושלים, ביום שבת 30/5/2020, את הקהל הרחב להכיר את סיפורה של החיטה, ליהנות מסיור לילדים בעקבות החיטה עד הפיכתה ללחם, לשזור בשיבולים ולהכין פיתות על הטבון.

בנוסף, יפתח הגן את החממה הטרופית שהיתה סגורה לציבור למעלה משלושה חודשים ונמצאת כעת בפריחה מרהיבה וגם לסייר ברכבת הגן- הכל על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

בין הפעילויות לשבועות בגן הבוטני:

 

סדנאות שזירה בשיבולים והכנת זרים לשבועות: סדנאות יצירה בחומרים טבעיים במיוחד לכבוד חג השבועות! הילדים ילמדו לשזור בשיבולים ולהכין זרים לכבוד חג השבועות.

 

סדנת הכנת פיתות: בסדנת הפיתות נכין ביחד פיתות על הטבון.

 

ביקור בחממה הטרופית: ביקור שמכניס את מבקרי הגן לתוך פנינת יופי טבעית בה ניתן לגעת, להריח ולפעמים אפילו לטעום את הצמחים ופירותיהם. בחממה הטרופית כ-300 מיני צמחים שונים ומיוחדים בעלי צורות, צבעים ושימושים שונים ביניהם צמחים בסכנת הכחדה, עצי בננה מרהיבים, שיחי קפה, סחלבים וקקטוסים החממה מחולקת לשני אזורים: הראשון הגדול הוא אזור טרופי, בעוד החלק השני הוא אזור המדבר; שניהם מאופיינים בצמחייה עשירה המותאמת לאקלים לפי אזורים גיאוגרפיים בעלות סביבות אקולוגיות המציגות מנעד גדול של בתי גידול.

 

סיור ברכבת הגן (יוצא כל שעה עגולה 10:00-15:00( לוקח את קהל המבקרים לסיבוב באוויר הצח כדי לראות את נוף מפעים וייחודי בעל מגוון עצום של פרחים, עצים ועוד 6,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). הרכבת תפעל על פי הנחיות משרד הבריאות * מתאים לגיל 2 ומעלה.

 

סיורים מודרכים - אורך הסיור כ40 דקות: במהלך הסיורים יכירו המבקרים את ההיסטוריה של החיטה, החל מגילויה על ידי הציידים וכיצד השפיעה על חייהם ועד להשפעת החיטה על חיינו כיום, המבקרים ילמדו כיצד מגדלים את החיטה, איך הופכת החיטה ומשמשת אותנו לאפיית לחמים ומהם סוגי החיטה השונים ועוד. לקינוח יכינו המשתתפים פיתות טעימות אותן יאפו על הטאבון. ההדרכות והסדנאות יתקיימו בקבוצות קטנות ובהזמנת כרטיסים מראש.

 

 

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם בירושלים פתח את שעריו בפני הקהל על פי הנחיות משרד הבריאות.

המבקרים יכולים להיכנס לגן במהלך כל השבוע בתיאום ובהרשמה מראש באתר https://bit.ly/35wPckl

הגן הבוטני דאג לחיטוי אזורי הקהל והשירותים הציבוריים ומבקר את כמות הנכנסים ואת התנהלות הקהל במהלך הביקור, על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

בשל הצורך בבקרה על כמות המבקרים ורמת מיגונם, מחויבים המבקרים בהנחיות הבאות:

מכירת הכרטיסים מתבצעת מראש באתר בימות וכך גם התשלום והיא לפי שעות * המבקרים יתבקשו לנוע בגן תוך שמירה על מרחק בין משפחות ולהימנע מהתקהלות של למעלה מ- 50 איש * כל מבקר מחויב במדידת חום שמבוצעת בכניסתו לגן (לא תותר כניסה למי שחום גופו עולה על 38מעלות) * כל מבקר חייב להצטייד במסכה אישית ומומלץ גם שימוש בכפפות (למעט הפטורים מהחובה על פי הנחיות שבתוקף) * אפשר לטייל בגן הבוטני בכל החלקות, כולל החממה הטרופית * בשלב זה, הברזיות בגן סגורות ומומלץ מאד להגיע עם בקבוקי שתייה אישיים.

נציין כי הגן משתרע על 120 דונם וניתן להכניס בו מאות רבות של אנשים בו זמנית על פי הנחיות משרד הבריאות.

 

 

לפרטים נוספים: טלפון 02-6794012 * פייסבוק "הגן הבוטני האוניברסיטאי ירושלים Jerusalem Botanical Gardens"

 


עוד באותו נושא

סיורי סתיו בפארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון שבמרכז הארץ מציע סיורי שקיעה וצפרות לכל המשפחה, סיורי עששיות, מגוון פעילויות פנאי ובסופי שבוע - סיורים מודרכים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!