מגיעים מהעבודה עייפים ואין לכם חשק להיכנס הביתה? מתוסכלים מהאווירה המשפחתית הלא נעימה? מאוכזבים שהילדים לא מקשיבים לכם? מרגישים שאתם הורים גרועים שלא מסוגלים להציב גבולות? אולי כדאי לכם לדבר עם אתי גלזר טויסטר!

אתי גלזר טויסטר - מנחת הורים מוסמכת מכון אדלר, מתמחה בהנחיית הורים לילדים עם קשיי קשב

לפני 22 שנה, כשבנה של אתי גלזר טויסטר עלה לכיתה א‘, היא הבינה שמשהו אינו כשורה וכי על אף היותו מאוד חכם הוא אינו יכול להתרכז. לאחר שחברתה הסבירה לה על הפרעת קשב וריכוז היא התחילה להשתלם בנושא, במטרה לעזור לבנה.

 

תחילת הדרך

"לאחר שהורים אחרים התחילו לראות אותי עוזרת לבן שלי", מספרת אתי, "התחילו לבקש עזרה גם עבור ילדיהם, וזו בעצם הייתה תחילת הדרך שלי בהנחיית הורים, שהובילה ללמוד את המקצוע במכון אדלר".

 

אתי גלזר טויסטר היא אמא ל-3 בוגרים ומתבגרים עם קשיי קשב וריכוז, אבל מספרת שהכל מונע אצלה מתוך תחושת שליחות. "כאמא שלא היה לה את מי לשאול ולמי לפנות, אני רוצה שלהורים תהיה כתובת. מישהי שהיא גם מקצועית וגם עברה ועדיין עוברת אתגרים עם הילדים שלה", היא אומרת.

 

 

אתם יכולים להיות ההורים הטובים שתמיד הבטחתם לעצמכם להיות!

אחרי ניסיון של שנים רבות הבינה אתי שלהורים אין סבלנות לתהליכים ארוכים, ולכן החליטה לתחום את זמן ההנחיה ל-8 מפגשים. "במהלך המפגשים אנו "מאבחנים" יחד את הילד, בודקים באילו מהתפקודים הניהוליים יש לו אתגרים, ואני מתחילה לתת להורים כלים שיסייעו להם ולילד להתמודד עם האתגר. כל פעם מטמיעים כלי, הצלחות קטנות הופכות להצלחה אחת גדולה", היא מסבירה. "יחד עם זאת", ממשיכה אתי, "בין מפגש למפגש אנו בקשר יומיומי על מנת למקסם את הטמעת הכלים". אתי משתדלת להגיע ולעזור לכמה שיותר הורים, ולכן בנוסף לליווי הפרטני היא מציעה גם ליווי בקבוצות קטנות, עוד לפני הקורונה, 5 מפגשים בהם היא מעניקה כלים וכוח להורים שרוצים לעשות שינוי.

 

"זה גורם לי סיפוק גדול לראות הורים שבסיום התהליך מצליחים לעשות שינוי בחייהם ובחיי ילדיהם, וזוכים לחיות בבית עם אווירה משפחתית נעימה, שיתוף פעולה עם הילדים ללא מריבות וללא עונשים".

 

כיום אתי גלזר טויסטר היא מנחת הורים מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך, מומחית בהנחיית הורים לילדים עם הפרעת קשב וריכוז, יועצת זוגית, וכן פיתחה תהליך מיוחד קצר מועד שעוזר להורים להגיע לאווירה בבית בדיוק כפי שחלמו עליה.

 

"אין באמת "כפתור הצלחה", שלוחצים עליו והכל נופל עלינו מהשמיים. בעולם האמיתי, יש צורך לעשות עבודה על מערכת היחסים עם הילדים, על יצירת שיתוף פעולה, על הצבת גבולות ללא עונשים וללא צעקות ומריבות."

 

 

כדוגמא מביאה אתי את סיפורם של איילת וארז (שמות בדויים):

לאיילת וארז יש 3 בנות, בגילאי 9, 7 ו-5.

הם הגיעו להנחיה כחודש לפני הקורונה. היחסים בבית היו בכי רע. ההורים גם דיווחו על כך שהם כל היום כועסים על הבנות, מענישים, מנסים בטוב, לתת פרסים ושום דבר לא עוזר. איילת אמרה שלא בא לה להיכנס הביתה וכשארז מגיע הוא מכניס את ראשו במחשב על מנת לא להתמודד עם מה שקורה בבית.

במשך שמונת המפגשים הם הציבו יחד מטרות, בנו מערכת יחסים בין ההורים לכל אחת מהבנות וגם בינן לבין עצמן. כך, כשנכנסו לתקופת הקורונה כבר היה להם הרבה יותר פשוט לשהות תקופה כל כך ממושכת יחד בבית. הן שיתפו פעולה עם ההורים והאווירה בבית השתנתה ב- 180 מעלות.

 

"הם הגיעו אלי כשבבית היה כאוס מוחלט ולא היו להם כלים להתמודד, אך היתה להם נחישות, התמדה ואמונה שהם יכולים להשיג לעצמם, בעזרתי, את הבית שתמיד חלמו עליו. ואכן", מספרת אתי, "את מה שעברנו יחד, קשה לתאר. כמה שיחות, פגישות, דיוקים, ממש על בסיס יומי. וכך הגיעה ההצלחה שלהם .עכשיו, כשיש בידיהם כלים והם יודעים מה לעשות ומה לא הם כבר יכולים לנער מעליהם את התסכול ואת כל מה שגרם לו, ולהסתכל קדימה במבט נחוש ולהתמודד עם כל סיטואציה משפחתית שתבוא גם בעתיד".

 

מה בהמשך?

"השאיפה שלי היא להגיע לכמה שיותר הורים. אני יודעת כמה האתגרים האלה משנים את חיי היומיום של המשפחה כולה. הורים מגיעים אליי במצב של כאוס מוחלט, מתוסכלים ולעיתים אפילו ממורמרים ומאוכזבים מההורות שלהם ואני נהנית לראות, כל פעם מחדש, איך תוך 8 שבועות אני עוזרת להם להפוך את הקערה על פיה".

 

ליצירת קשר עם אתי

הורים? הנכם מוזמנים למפגש הכרות ללא עלות וללא התחייבות בו נבדוק את התאמתכם לתהליך. המפגש יכול להיות פרונטלי(בקריית מוצקין) או און ליין.

טלפון: 052-2840194

דוא"ל: glazereti@gmail.com

פייסבוק: https://www.facebook.com/EtiGT/

 


עוד באותו נושא

רויטל וילמובסקי - עט ללמוד

מה שהיא עושה – עובד! בזכות השיטה הייחודית שפיתחה רויטל וילמובסקי הצליחו ילדים רבים ליעל את הרגלי הלמידה שלהם, לשפר את הציונים ולהעלות את הדימוי העצמי והמסוגלות האישית.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!