ה- 14 במאי הוא התאריך הלועזי של הכרזת המדינה, ומה מתאים יותר ליום חגיגי זה מביקור בשני בתיו של ראש הממשלה הראשון, בשדה בוקר ובתל אביב? ההשתתפות ללא תשלום!

שני בתים – זקן אחד: סיור וירטואלי בשני בתיו של ראש משלה הראשון

"באחת מועצת העם. אישרנו הנוסח של הכרזת העצמאות. בארבע הכרזת העצמאות. בארץ צהלה ושמחה עמוקה ושוב אני אבל בין השמחים, כביום 29 לנובמבר".

אלה המילים שכתב ביומנו דוד בן גוריון ב-14.5.1948, שעות ספורות לפני שהכריז על הקמת המדינה, וליבו כבד עליו, כי ידע מה מחיר הדמים שתשלם על כך המדינה הצעירה.

 

זו הייתה אחת הפעמים הבודדות בהן כתב בן-גוריון את תחושותיו ביומנו, ופריט ארכיוני נדיר זה, אשר נמצא בדרך כלל בכספת, יוצג בפני המשתתפים בסיור וירטואלי מיוחד, שינוע, לראשונה, בין שני בתיו – הצריף שבשדה בוקר בנגב והבית שבשדרות בן גוריון בתל אביב.

 

בסיור הוירטואלי, שיתקיים ביום חמישי הקרוב, 14.5.20, יושמעו אירוע ההכרזה והקראת מגילת העצמאות. המדריכים שבצריף בן-גוריון ובבית בן-גוריון ייצאו עם הצופים לסיור אל תוך ביתם של דוד ופולה בן-גוריון. הסיור יגיע למקומות אליהם הקהל הרחב אינו מורשה להיכנס בסיור רגיל – "מאחורי החבלים".

 

מתוך הכורסא בסלון הפרטי, יגיעו המבקרים הוירטואלים אל הסלון של דוד ופולה בן-גוריון, "ייכנסו" לחדרי השינה הנפרדים, יציצו לארון הבגדים עם החליפות שתלויות בו, ובמטבח הקטן יראו את המתכון ואת הבלנדר בו הייתה מכינה פולה את מנת הקוץ‘ מוץ‘ אותה אכל בן-גוריון מדי יום.

 

צוותי ההדרכה בשני הבתים ינהלו דיאלוג לאורך הסיור כולו, ישווה בין סגנונות החיים בשני הבתים, באופי הריהוט והעיצוב ואף בתכנים השונים בהם עסק כאשר שהה בכל אחד מהם.

 

 

הסיור הוירטואלי יתקיים ביום חמישי, 14.5.20 בשעה 18:00.

משך הסיור כשעה.

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום!

 

להרשמה לסיור:  https://www.facebook.com/BenGurionHouse

 


עוד באותו נושא

תערוכת יומולדת במוזיאון ישראל

כיצד נראה יום הולדת כשהוא הופך לתערוכה על ימי הולדת? תערוכה מיוחדת לכל המשפחה מזמינה...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!