בימים אלה של חורף, כשקר וגשום בחוץ, כיף להתכנס בבית על השטיח, בסלון או בפינת האוכל ולשחק ביחד. הנה המלצה לכמה משחקים חדשים שיחממו לכם את החורף וקצת ירחיקו את הילדים מהמסכים.

המשחקים החדשים שיחממו לכם את החורף

בימים אלה של חורף, כשקר וגשום בחוץ, כיף להתכנס בבית על השטיח, בסלון או בפינת האוכל ולשחק ביחד. הנה המלצה לכמה משחקים חדשים שיחממו לכם את החורף וקצת ירחיקו את הילדים מהמסכים.

 

פיצוחי טריוויה

סדרת משחקי טריוויה חדשה, "פיצוחי טריוויה" מבית "משחקי יצירה", משלבת ידע עם תחרויות ומשחק מהנה לכל המשפחה. באמצעות פעמון, עליו לוחץ הראשון שיודע את התשובה, המשחק הופך ליותר קצבי ומהנה לכל הגילאים.

בין הנושאים בסדרה:

"ספורט משחקים ותחרויות", "מדינת ישראל, מייסדים, מוסדות ותקומות", "צרופי לשון, דקדוק ותרגומי מילים", "מסביב לעולם, עמים ומדינות", "מאכלים ומטעמים של עמים ועדות", "תרבות, ספרות, סרטים ומחזות".

מומלץ מגיל 8 ועד 99.

 

אוריגמי חד קרן

אוריגמי, אמנות קיפולי הנייר, התחילה להתפתח כבר במאה ה-18. במהלך השנים התפתחה אמנות זו והגיעה לכל פינה בעולם, והיום היא משמשת בין השאר גם ככלי עזר לטיפול וריפוי בעיסוק.

הערכה החדשה "אוריגמי חד קרן" מבית "משחקי יצירה" משלבת שתי אהבות גדולות של ילדים בכל הגילים, אוריגמי וחדי קרן, ומלמדת את הילדים ליצור חדי קרן קסומים, צבעוניים ו... מנצנצים!

הערכה כוללת 250 ניירות צבעוניים בגדלים שונים, 2 בקבוקוני נצנצים, מספריים, טוש, מכחול, דבק, והוראות עבודה מפורטות.

מומלץ מגיל 5 ומעלה.

 

קסם של שרשרת

משחק יצירתי ומהנה של חברת "ב.ש צעצועים", הכולל מתקן מיוחד שמייצר שרשראות, מזמין ילדים להכין צמידים ושרשראות בעיצוב אישי!

מכניסים למתקן המיוחד טבעות בצבעים שבוחרים, המצורפות למשחק, לוחצים על הכפתורים ו.. הוקוס פוקוס: מקבלים שרשרת מקסימה וצבעונית. כך אפשר להכין מגוון תכשיטים כגון שרשראות, צמידים, עגילים, סיכות, טבעות ועוד.

בנוסף לטבעות במגוון רב של צבעים, הניתנות לשימוש חוזר, מכיל המשחק גם תליונים וסוגרים שונים להכנת תכשיטים.

מומלץ מגיל 4 שנים ומעלה.

 

הקוף החכם

סדרת המשחקים "הקוף החכם" מבית "משחקי יצירה" מסייעת לילדים לפתח מיומנויות אריתמטיות בסיסיות ויכולות תפיסה כמותית, שיניחו את הבסיס לפיתוח ידע מעמיק יותר בעתיד.

סדרת "הקוף החכם" מלמדת את הילדים שלמידה יכולה להיות תהליך מהנה, ובמיוחד בתחום כמו מתמטיקה שלעיתים נתפס כמאיים לילדים. במשחקי "הקוף החכם" הילדים יכולים לשחק לבד או עם חברים, לקבל משוב על עבודתם באופן עצמאי, ולתרגל מיומנויות חשבון בסיסיות בדרך מהנה.

בין הנושאים בסדרה:

"הקוף החכם אלוף הידע" – ערכת חשיבה מתמטית עם שאלות בהתאמת צורות, שייכות, צבעים, חיות, אותיות ועוד, המאפשרת לילדים לפתח מיומנויות של מיון והתאמת רכיבים, קואורדינציית עין יד, ומוטוריקה עדינה.

"הקוף החכם אלוף המשקל" – דמותו של הקוף המקסים יושבת על מאזניים ומאפשרת לילדים להתנסות בחישובים מתמטיים, ומאפשרת לילדים ללמוד ולתרגל מיומנויות חשבון בסיסיות בדרך מהנה.

עוד בסדרה: "אלוף החיבור", "אלוף החיסור" ו- "אלוף הכפל".

מומלץ לגילאי 4-5 והכנה לכיתה א‘.

 

סליידר

משחק אינטראקטיבי מאתגר של חברת "ב.ש צעצועים" מבית המותג  SMART TOY המתאים למשחק אישי או למשחק תחרותי של כמה משתתפים.

במהלך המשחק, משמיע ה"סליידר" בקול ובשפה העברית, את המהלכים שיש לבצע, ועל כל שחקן להזיז את הקוביות תוך זמן קצוב כך שיהיו תואמות בצבעיהן לקוביות המהבהבות.

המשחק כולל מספר אפשרויות מהנות וביניהן מהירות, זיכרון, משחק רב משתתפים ועוד והוא תורם לחידוד הזיכרון החזותי ושיפור מיומנויות מוטוריות.

מומלץ מגיל 6 שנים.

 

3 בריבוע

משחק חשיבה תחרותי ומאתגר מבית המותג  SMART TOYשל חברת "ב.ש צעצועים", המפתח זיכרון, זריזות, דמיון ומוטוריקה.

במהלך המשחק יש להזיז את 9 הקוביות שבלוח למעלה, למטה ולצדדים, באופן זהה ל-9 ריבועים בקופסת הקוביות – כפי שסודרו באופן מקרי לאחר ערבובן. הראשון שמסיים לסדר את הריבועים – מוריד את המסגרת על הריבועים ומכריז על הניצחון!

המשחק מכיל קופסת קוביות, 48 ריבועים צבעוניים, לוח משחק ו-2 שקיות בד לאחסון הריבועים הצבעוניים.

מומלץ מגיל 6 שנים.

 

Slide quest

חברת "גאוני" משיקה את משחק הקופסה "Slide quest" – משחק חשיבה מותח בסגנון "קווסט" במשחקי מחשב, המעודד שיתוף פעולה ועבודת צוות ומפתח ריכוז, אסטרטגיה ומוטוריקה.

במהלך המשחק יוצא אביר אמיץ למשימה הקשה של הצלת הממלכה והעולם כולו מפני אלה שהשתלטו עליו, ורק שיתוף פעולה בין כל השחקנים יובילו בבטחה בדרך המכשולים שמצפה לו ושכוללת מלכודות, בורות אפלים, סלע ענק ופצצות.

המשחק כולל 20 מפות ב-4 סוגי עולמות המדורגים ל- 3 רמות קושי. על האביר להצליח לעבור בכל העולמות - ולהישאר בחיים. בלוח החיים המצורף יש לסמן את כמות החיים שנותרה לו. רק אם האביר מצליח לעבור את כל העולמות מרמה 1 עד 20, עם כמות חיים של מינימום 1, הקווסט מסתיים בהצלחה – והעולם ניצל!

ניתן גם לשלב את המשחק עם אפליקציה, אותה אפשר להוריד מברקוד המשחק, המאפשרת להוסיף לאקשן גם מימד של זמן ומנגינה מותחת.

מומלץ מגיל 7 ומעלה.

 

בונים בקליק - המהנדס הצעיר

משחקי הרכבה הם נפוצים ואהובים במיוחד על ילדים החל מגיל צעיר. "בונים בקליק – המהנדס הצעיר" מבית "משחקי יצירה" היא ערכת הרכבה מתקדמת וייחודית למהנדסים הצעירים, הפועלת בשיטתSTEM  שמאפשרת משחק ולמידה תוך פיתוח חשיבה מרחבית והתנסות במיומנויות של פתרון בעיות וארגון.

תוך משחק מהנה והרכבה בתלת מימד של בלוקי המשחק המתחברים ב"קליק" זה לזה, יוצרים הילדים דגמים מתחומי המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה וגם לומדים כישורים הנדסיים, קואורדינציה, פיתוח מוטוריקה עדינה, יכולת תכנון, וכן פיתוח הדמיון וחשיבה יצירתית.

הערכה מגיעה עם חוברת הוראות מפורטות שלב אחר שלב להדרכה והרכבה.

 

 

שיהיה חורף חמים ונעים!

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין,

האמא של אמאבא

 


עוד באותו נושא

אקולוקו – משחק חינוכי לילדים

אקולוקו הוא שם של משחק מחשב מיוחד ויצא דופן מבין אלפי המשחקים המוצעים לילדים ברשת, והייחוד שלו בולט כבר מהכניסה הראשונה אליו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!