מדי שנה בחג החנוכה מתקיים בישראל שבוע המורשת, שנועד להעלות לתודעה את חשיבות השמירה על המורשת והטמעתה. הנה 10 רעיונות לטיולי מורשת בחנוכה שלא תרצו לפספס!

שבוע המורשת בישראל 2019

רשות הטבע והגנים מזמינה הורים וילדים לחגוג את שבוע המורשת עם מגוון פעילויות בגנים לאומיים ברחבי הארץ.

 

המרדף אחר החרפושית המצרית

החרפושית היא קמע מצרי מלכותי, והיא הגיעה לחצור ממצרים בימים שחצור הייתה עיר כנענית חשובה. הצטרפו לחיפושים אחר החרפושית המצרית שנשדדה מתל חצור, ובעזרת תיק החקירה והממצאים שבו, שאספו החוקרים בשטח, תוכלו לפצח את קוד הכספת.

משחק הבריחה מתקיים בגן הלאומי תל חצור, בשיתוף מיזם 929.

 

לאן נעלם החותם של עבד ירבעם?

החותם המלכותי, היחיד מסוגו בעולם, נגנב. השודדים הצליחו להימלט, אבל החביאו את החותם באתר. פתרון התעלומה בידיכם! צאו לשטח, אספו רמזים ופצחו את קוד העתיקות לפני שישובו השודדים.

משחק הבריחה מתקיים בגן הלאומי תל מגידו, בשיתוף מיזם 929.

 

בעקבות נחש הנחושת הקדוש

חוליית שודדי עתיקות גנבה ממצא נדיר – נחש הנחושת הקדוש. בכיסו של אחד השודדים נמצאה מפת האתר ועליה סימנים משונים. הזמן קצר ועד כה מאמצי המשטרה לפענח את המפה ולאתר את החותם לא נשאו פרי. אם תצליחו אתם לפענח את כל הרמזים, תוכלו לפצח את קוד ההצפנה ולהציל את הממצא.

משחק הבריחה מתקיים בגן הלאומי תל באר שבע, בשיתוף מיזם 929.

 

"מסע במנהרת הזמן"

לכבוד שבוע מורשת ניכנס למנהרת זמן ויחד נחזור אחורה 2,000 שנה במשחק משימות לכל המשפחה. נסו לדמיין איך חיו יהודי יודפת: ממה הם התפרנסו? איך חיים 47 ימים במצור? מהי סוללה ומהו כוחו של איל ניגוח? מה פקד יוסף בן מתתיהו על הנצורים לתלות על החומה? הפעילות מותאמת למשפחות עם ילדים.

הפעילות מתקיימת בגן הלאומי יודפת העתיקה.

 

המרוץ לחלון בגן לאומי כורזים

העיירה העתיקה כורזים מתעוררת לחיים. בואו להכיר את העיירה הטובלת בנוף הכנרת, הגליל והגולן, ואת יהדות הגליל מימי המשנה והתלמוד. אנו מזמינים אתכם למשחק משימות שכולו חוויה, ובו תגלו את "חלונות כורזים" – סגנון בנייה ייחודי שהתגלה לראשונה בכורזים! במקום יש שביל הליכה יפהפה וקצר ומבנים עתיקים: בית כנסת מפואר חצוב בבזלת, מקווה טוהרה, בית בד, שרידי בתי מגורים ואפילו גת לייצור יין, שהתגלתה השנה ממש! בשבת, 28.12, תתקיים סדנה להטבעת מטבעות ויצירת כלים עתיקים מחומר. נכיר את החומרים השונים הזמינים בשטח, את ייחודם ותפוצתם, וניצור מהם כלים בשיטות שבהן יצרו אבותינו. הפעילות תהיה בשילוב משחק משימות חווייתי לכל המשפחה.

הפעילות תתקיים בגן הלאומי כורזים.

 

בעקבות אוצר המים של חמת טבריה

מהם אוצרות המים של חמת טבריה? מה הסמלים המופיעים בפסיפס בית הכנסת? היכן מסתתרת תיבת האוצר? הנכם מוזמנים להצטרף למשחק משימות חווייתי, אשר משלב משימות ואתגרים ולקנח בשכשוך רגליים במי המעיינות החמים, וצפייה בסרט החדש המוקרן בבית הכנסת העתיק. לכבוד החנוכה תתקיים פעילות יצירה של הכנת נרות. מיועד למשפחות, אין הגבלת גיל.

הפעילות תתקיים בגן הלאומי חמת טבריה.

 

בורחים אל העבר בעיר בני החורין

משחק קבוצתי מעולמות התוכן של חדרי הבריחה בגן לאומי בית גוברין. הנכם מוזמנים להכיר את העיר במשחק שאפשר לשחק רק כאן, וכולו חוויה! הזמינו חברים או משפחה וצאו לגלות את העיר דרך משחק חידות מלהיב ומאתגר. המשחק יפגיש אתכם עם דמויות מסקרנות וישלח אתכם אל פינות גלויות ונסתרות בגן – בין עתיקות, בתוך האמפיתאטרון ותחת מושביו, ליד הכנסייה ובדרך אליה... תצטרכו לחפש, לחשב, לספור ולחדד את החושים כדי לפתור את החידות. הפעילות בהנחיית מתנדבים ובהדרכת מדריכים.

הפעילות תתקיים בגן הלאומי בית גוברין – העיר הצפונית

 

סודות תל אשקלון

אתם מוזמנים לפעילות מיוחדת בגן לאומי תל אשקלון, ובה תגלו את סודות העיר העתיקה במשחק חידות ומשימות מאתגרות מעולמות התוכן של חדרי הבריחה: תצטרכו לפתור בעיות, לפתוח מנעולים ותיבות, למשוך חבלים, למצוא הבדלים ולמשש חפצים וזו רק טעימה. בערכת המשחק יש מפה, חידות ומפתחות ותצטרכו למצוא את התיבות ואת התשובות. את הפעילות ילוו דמויות תקופתיות והם יסייעו לכם ויעשירו את הידע ואת החוויה שלכם.

הפעילות תתקיים בגן הלאומי תל אשקלון

 

ארמון בריחה

לכבוד שבוע מורשת שמצוין בחג החנוכה, אנו מזמינים אתכם למרחב בריחה לכל המשפחה, בבורות המים שבארמון המלך הורדוס! חוויה מפתיעה ומאתגרת לגילאי 8 עד 108. צאו בעקבות הרמזים, החידות והדמויות המוזרות שתפגשו בדרך ונסו לגלות מה צופן לו ההר? מה מחפש לגיונר מסתורי בין חורבות ארמון ההרודיון? ומה הקשר שלו לסוד מימי התנאים ולקברו של הורדוס המלך? 

הפעילות תתקיים בפארק (גן לאומי) הרודיון.

 

מחפשים את "מטמון ממשית"

משחק משפחתי לחובבי הרפתקאות ותגליות! הצטרפו לחיפוש אחר "מטמון ממשית" המסתורי בעזרת מפת אוצר וכתבי חידה ברחבי האתר. ‘מטמון ממשית‘ הוא מטמון המטבעות המפורסם והגדול ביותר שנמצא עד היום בישראל. במהלך החיפוש תוכלו להיעזר בשני נבטים שיסייעו לכם בפתרון החידות. מומלץ לשלב לינה בערב שלפני הפעילות בגן לאומי ממשית.

הפעילות תתקיים בגן הלאומי ממשית.

 

 

 

 

חג שמח!!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא


עוד באותו נושא

ילדודס - פסח מטורף בגג עזריאלי עם פארק האטרקציות של ישראל!

בפסח 2021 אתם מוזמנים לחוויה מיוחדת בגג עזריאלי בתל אביב.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!