עם בוא החורף אין הורה שלא שובר את הראש בניסיון להבין כיצד למנוע מהילדים להידבק במחלות. הנה 10 טיפים חשובים מאד להתנהלות נכונה שתעזור להקטין משמעותית את ההידבקות.

10 טיפים חשובים למניעת מחלות ילדים בחורף

כל סיטואציה בחורף טומנת בחובה אפשרות להידבקות בחיידקים ווירוסים מחליאים שעוברים מאדם מאדם. מספיק לשהות במקום ציבורי כגון אוטובוס או קניון בהם אנשים מתעטשים ומשתעלים כדי להידבק.

 

אז מה בכל זאת כן ניתן לעשות כדי להקטין משמעותית את ההידבקות ו/או לקצר משמעותית את זמן המחלה?

ההתנהלות היא פשוטה וכל אחד יכול ליישם אותה וללמד גם את ילדיו. אבל, הדבר דורש פיקוח עצמי ומוכנות לבצע את הטיפים הבאים.

 

1. לא נכנסים הביתה עם נעליים מהרחוב. בסוליות הנעליים חיים מיליוני סוגי חיידקים, וירוסים, חיידקי צואה וביצי תולעים של בעלי חיים שאספתם ברחוב. את כל הפסולת הזאת אתם מכניסים הביתה וזו קרקע למחלות.

 

2. פעם או פעמיים בשבוע לעבור עם מטלית לחה ספוגה באלכוהול 70% על כל הידיות, שלטרים, ומקומות שכל בני המשפחה נוגעים בהם בבית. כולל ידיות של ארונות הלבשה, ברזים, פתיחת מקרר, כלי מטבח, מחשב, טלפון, שלט הטלוויזיה.

 

3. כל ירק או פרי שאתם רוכשים להשרות למשך 15 דקות בקערה מפלסטיק עץ או זכוכית עם מים, רצוי מטוהרים ו- 2-3 כפות סודה לשתיה, כדי להרוג את כל החיידקים שעל הקליפה. בשוק החופשי כל אדם שרוכש ירקות ופירות כפות הידיים שלו יכולות להיות מזוהמות הן בגלל שחיטט באף שלו שניה לפני שמישש את הפרי שבסוף אתם לקחתם. או שיצא מהשירותים ולא דאג לשטוף ידיים. או מכל סיבה אחרת. אין לכם אפשרות לפקח על מי נגע לפניכם בפירות ובירקות, אבל יש לכם אפשרות לפקח על הפרי והירק כשהוא אצלכם בבית. לחטא אותו לפני אכילה. אם תסירו את הקליפה לפני חיטוי עדיין החיידקים וירוסים יעברו לפרי עצמו.

 

4. יש לרכוש מברשת שיניים קטנה ורכה, ובכל פעם שחוזרים מהרחוב לרחוץ עם סבון ועם המברשת הזאת את האזור של מתחת לציפורניים. חיידקים ווירוסים חודרים למחזור הדם דרך אזור זה. אפשר לערבב את הסבון הנוזלי של הידיים עם כף סודה לשתיה שתגדיל את המידור של החיידקים.

 

5. אחת לשבוע, כשאתם שוטפים רצפה, הוסיפו גם כוס סודה לשתיה למים, כדי למקסם ניקיון הרצפה.

 

6. הלשון והשיניים הם הבסיס, אם הם לא נקיים, להתפתחות חיידקים שיכולים להגיע לריאות וללב. לכן יש ללמד את הילדים לצחצח שיניים אחרי כל אכילה ולא רק לפני שינה.

 

7. להמעיט באכילה של סוכרים מכל סוג. סוכר הוא האוכל של החיידקים שמקנה להם כוח להתרבות תוך כמה דקות בכמות של מיליונים. לתולעים, כינים וכל סוגי הוירוסים לגדול. אוכלוסיות אלה גדלות בצורה פראית בתוך הגוף, לא רק מתרבות אלא גם עושות את הצרכים שלהם בתוך הגוף. הצרכים שלהם הם קרקע טובה להתפתחות של חיידקים ווירוסים נוספים. יש ללמד ילדים מגיל אפס שסוכר ולא רק לבן הוא אויב הבריאות. יש ללמד את הילד שמוצרים המכילים סוכר הם לא תחליף לאהבה חיבוק וקבלה. הם לא פיצוי לרגשי נחיתות למצבי עלבון כאב והשפלה. הם לא תרופה לבכי לצעקות לעצבנות. כל מוצרי הסוכר לא רק מספקים קרקע מצויינת לכל מחלות החורף אלא גם להפרעת היפרקטיביות וריכוז.

 

8. להפסיק אכילת מטוגן. שמן מחומם גורם לסתימה והצרה של צינורות בגוף. הוא מצע שעוזר למשקעים של פסולת להידבק ולהישאר בתאים. תאי שומן הם מחסן של פסולת שמאוכסנת ביחד עם השומן. כל חימום של שמן וכולל בתוך בישול מגדיל את מחסני הזבל בתוך הגוף ולא מאפשר להם להתפנות. שמן הופך להיות כמו דבק ומצע לבעלי חיים חיידקים טפילים וירוסים. שנו את התזונה לתזונה לא רעילה, לא מטוגנת, ללא שמן מחומם.

 

9. שימו דגש על הפחתת מזונות מהחי. אכילת מזונות מהחי הופכת את הגוף לגוף חומצי. עודף חומציות הוא המצע לגדילת חיידקים ווירוסים טפילים ותולעים ולכל המחלות. חלבון מלא קיים גם בקינואה בשילוב דגנים וקטניות. לא חייבים בשר עוף דגים ביצים או חלב כדי להשיג חלבון מלא. בנוסף, אכילת בשר עוף ודגים שאינם מבושלים היטב, עשויה לגרום לאכילת ביצי תולעים שמתפתחים לתולעים אקטיביות בתוך הגוף.

 

10. רצוי לעזור לחיידקים הבריאים בגוף. כל הסעיפים שלמעלה עוזרים להם להיחלש ולאוכלוסיה שלהם לקטון לעומת חיידקים רעים. אפשר לצרוך אצידופולוס כתוסף אבל רצוי מחברות ידועות בלבד וממקור טבעי בלבד ובאישור רופא המשפחה. יוגורט ביו לא יכול לספק את כמות החייקים שהגוף צריך כדי להילחם במחלות או למנוע אותן.    

 

11. חשיפה לקור אכן גורמת להתפתחות מחלות החורף. קור חודר דרך ערוצי האנרגיה ונקודות האנרגיה של הגוף לתוך האיברים והוא תנאי מספר אחד להיווצרות מחלות. הורים וילדים שנמצאים במקומות שהמזגן מקרר חשופים למחלות, לא רק בחורף אלא גם בקיץ. כשיוצאים מאמבטיה חמה חובה להתייבש מהר ולא לתת לילד להישאר עם שיער רטוב. יש ליבש אותו מהר והיטב ולהלביש. לא לאפשר הליכה בקור עם בטן או מותן חשופות, הכליות שנמצאות באזור המותן חוטפות מכת קור והן בסיס למחלות ודלקות שנשענות על קור כולל דלקות שתן. אזור הצוואר חייב להיות מכוסה ומחומם בצעיף. כפות ידיים. רצוי ותלוי בטמפרטורה כובע מחמם על הראש והאוזניים למניעת מחלות חורף שמתיישבות באזורי הצוואר אוזניים גרון. לא לאפשר לילדים ללכת יחפים על הרצפה בחורף, כל אברי הגוף חוטפים מכת קור באמצעות כפות הרגליים.

 

 

מאחלת לכם חורף נעים וחם!

 

 

על הכותבת:
ד"ר אדית מרלין דניאל
דוקטור ברפואה משלימה D.A.M. P. D & ַַMBMD
טלפון: 077-9613596  https://drnorma.wixsite.com/health
עובדת בחברות שמעניקות שירותי רפואה משלימה לחברות ביטוח
https://www.femi.com/UC
https://targetcare.co.il
מנהלת פורום הומאופתיה והומאופתיה הפרעות קשב וריכוז
https://www.infomed.co.il/forum-184
https://www.infomed.co.il/forum-345

** הטיפים במאמר זה אינם מחליפים אבחון, בדיקות וטיפול רפואי. כל המלצה צריכה להישקל ולהיבחן עם רופא מומחה.

 


עוד באותו נושא

נופל וקם... נופל וקם

ילדים שהולכים ונתקלים בחפצים שונים, מועדים לעיתים קרובות, מפילים חפצים שונים, מתלכלכים תמיד, מתקשים בלשרוך שרוכים, לתפוס כדורים...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!