מהם סימני מתיחה שלאחר היריון, למה הם מופיעים ומה אפשר לעשות כדי להעלים אותם?

הריון ולידה - העלמת סימני מתיחה לאחר הריון

רוב ההריוניות מכירות, ולא אוהבות במיוחד, את המושג "סימני מתיחה".

הסיבה העיקרית שלהם היא גנטיקה, אבל סימני מתיחה לא מופיעים אצל נשים הריוניות בלבד, אלא גם אצל מתבגרים שגופם משתנה באופן תכוף, אצל מבוגרים שעורם מאבד מהאלסטיות ונופל וגם אצל אנשים שעולים ויורדים באופן דרסטי ומהיר במשקל.

 

החדשות הפחות טובות הן, שלא ניתן למנוע אותם (ההמלצה היא לשתות כמה שיותר מים ולמרוח קרם מתאים בתקופת ההריון ולאחר הלידה להפחתת היווצרות הסימנים) ושהם מופיעים בלא מעט מקומות כמו לדוגמא על החזה, על הבטן, באזור הירכיים והישבן.

החדשות היותר טובות הן שאפשר לטפל בהם לאחר הופעתם - אמנם לא ניתן להעלימם לחלוטין אבל בהחלט לטשטש אותם כמעט לגמרי.

 

מהם סימני מתיחה?

העור שלנו הוא האיבר הגדול ביותר בגוף, אך שלא כמו מרבית האיברים הוא אלסטי (הודות לסיב האלסטין שמרכיב אותו) וניתן למתיחה. כאשר העור נמתח מעבר ליכולת שלו- נוצרים סימני מתיחה. המתיחה הזו פוגעת באלסטין, יוצרת רקמת צלקת שהיא בעצם סימן המתיחה וקשה לשקם את אותה רקמה לאחר הפגיעה בה. קשה, אך אפשרי.

 

האם ניתן לטפל בסימני מתיחה?

הדרך הנכונה והטובה לטפל בסימני מתיחה היא כאשר הם טריים, כשהם עדיין אדומים. אבחון מוקדם וטיפול בהם הוא הסוד לטשטוש והעלמה של סימני מתיחה. כשסימני המתיחה הופכים ללבנים קשה יותר לטפל בהם, מכיוון שזוהי כבר רקמת צלקת. למרות שהגוף ממשיך להתחדש הצלקת נשארת וסימני המתיחה לא נעלמים.

 

מתי כדאי לטפל בסימני מתיחה?

לאחר תהליך הרזיה:

בתהליך הרזיה, אנשים נכנסים למשמעת של דיאטה וכושר, סימני המתיחה נוצרים כי הגוף מתחטב ומתעצב. עם זאת לעיתים, בעיקר אחרי ירידה מהירה ודרסטית במשקל נוצרים סימני מתיחה. כ כדאי להתחיל בטיפול בסימני המתיחה ישר כאשר הם מופיעים ולא לחכות לסוף תהליך ההרזיה כי אז כבר יכולה להישאר צלקת.

 

לאחר הריון:

בזמן ההריון הבטן גדלה והעור נמתח, לעיתים מעבר למה שהוא יכול באופן טבעי. תוסיפו לזה את ההורמונים המשתוללים ואת העור שגם ככה משתנה במהלך תקופה זו. רוב הרופאים והקוסמטיקאים נזהרים מלטפל בנשים אחרי הלידה, במיוחד אם אלה נשים מניקות ולכן לא מציעים טיפול להעלמת סימני מתיחה לאחר הלידה וכאשר הן כבר מגיעות לטיפול- זה יכול להיות מאוחר מדי. חשוב לדעת שיש טיפולים שהם יותר בטוחים כמו גלי רדיו (אם האישה אינה מניקה).

 

השיטות הקיימות היום בשוק לטיפול והעלמה של סימני מתיחה

 

העלמת סימני מתיחה על ידי רטינול (או רטין A)

חומצה שחודרת לעומק הרקמה ומנסה לשבור את סיבי האלסטין שהפכו לצלקת. החומצה היא יחסית בטוחה לעור, כמובן תלוי במינונים. יש מינונים שרק רופא יכול לקבוע, יש מינונים שקוסמטיקאית.

לא ניתן להשתמש בו בזמן ההריון או בזמן ההנקה והתוצאות של השימוש בו עומדות על כ-30 אחוזים.

 

העלמת סימני מתיחה על ידי פילינג כימי

פילניג כימי עושה את אותה פעולה כמו רטין A רק עוצמתי יותר. התוצאה כאן יכולה להיות טובה יותר אבל גם הסיבוכים, כי למעשה שמים על הגוף שלך חומצה.

בטיפול בפילינג כימי משתמשים בחומצה אשר מעודדת בנייה ויצור של תאי קולגן ואלסטין ובנוסף תורמת להידוק של העור. התוצאות הן מהירות יחסית וסימני המתיחה נעלמים כמעט לגמרי.

מכיוון שריכוז החומצה שהיא החומר הפעיל בטיפול עולה על 20% ניתן לבצע טיפול פילינג כימי רק אצל רופא ולא אצל קוסמטיקאית.

 

מכשור- הדרך היעילה, הבטוחה והמהירה להעלמת סימני מתיחה

יש כמה סוגי מכשור רלוונטיים לטיפול בסימני מתיחה קרן לייזר, גלי רדיו מרוכזים פרקשונלים וגלי רדיו לא פרקשונלים לחימום הרקמה ודרמה רולר.

 

קרני לייזר

מחוררים את רקמת העור, וגורמים לחידוש של העור.

 

גלי הרדיו הפרקשונליים

בשיטה זו מתבצעת הסרה חלקית של הצלקת והרקמה הבריאה מתחדשת מעצמה וכך בעצם מתכנתים מחדש את הרקמה המצולקת באזור ומעודדים החלמה מהירה יותר של העור.

 

גלי רדיו לא פרקשונליים – חימום הרקמה

מחממים את הרקמה לטמפרטורה גבוהה דבר הגורם לחידוש הרקמה ולהפחתה של סימני מתיחה. מדובר בשיטה לא פולשנית ולא מכאיבה המצריכה כחמישה טיפולים לצורך שיפור מראה העור. מכשיר הלייזר בשילוב קרן האור גורמים לכיווץ העור במקומות הנחוצים, המרצת התאים וייצור פיגמנטים חדשים הגורמים לסימני המתיחה לבלוט פחות באופן משמעותי. חשוב לבצע את הטיפול במקום מוסמך בו יש מכשיר חדשני ואיכותי שכן תוצאות הטיפול משתפרות בהתאם למכשיר בו נעשה שימוש.

 

דרמה רולר

בטיפול זה, שאורך כ-20 דקות בלבד משתמשים בחומרים פעילים כמו הרטינול. החומר מוחדר לעור על ידי מכשיר עליו מחטים שמייצרות דקירות זעירות ופציעות מיקרוסקופיות בעור שמעודדות ייצור תאי קולגן ואלסטין חדשים. ניקוב העור בעומקים שונים (בהתאם לאזור ולסימנים עצמם) גורם להתחדשות העור ומחיקת סימני המתיחה. ככל שחוזרים על הטיפול ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר, כאשר המינימום המומלץ הוא חמישה טיפולים עם מרווח של כחודש ביניהם. עם זאת התוצאות לא תמיד אחידות, והטיפול כואב יותר מטיפולים אחרים.

 

 

בהצלחה!

 

 

על הכותבת:
ד"ר קייזרמן
Glow Clinic  - קליניקה אסתטית לטיפולי יופי מקיפים
https://www.facebook.com/glowtlv/

 


עוד באותו נושא

איך להישאר רגועה במהלך ההיריון?

הקפדה על מספר הרגלים והענקת תשומת לב לגוף ולעובר יכולה לסייע בהורדת מפלס הלחץ ולאפשר לאישה לצלוח את תקופת ההיריון

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!