ביום הבחירות לכנסת ה-22, גם הילדים המבקרים בצריף בן-גוריון יוכלו לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית, על ידי בחירת החלק האהוב עליהם ביותר בביקור.

הצביעו בן-גוריון

מהו החלק האהוב ביותר בביקור בצריף בן-גוריון? הסרט בדיבוב טוביה צפיר, פסל בן-גוריון העומד על הראש או המתכון המפורסם למנת הקוץ‘ מוץ‘?

ביום הבחירות הקרוב, כל מבקר יוכל לבחור את החלק המועדף עליו בביקור בצריף בן גוריון באמצעות תעודת זהות מיוחדת אותה יכינו במקום, בצירוף תמונה ופרטים אישיים.

 

בכניסה לאתר יחכה צלם עם מצלמת פלואוריד, שיצלם את המבקרים.

את התמונה ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים בעצמם - שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים.

 

מצויידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל דוד בן-גוריון ואשתו פולה, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו.

 

בסיום הביקור, יגיעו לקלפי שהוקם במיוחד במקום, יציגו את תעודת הזהות, ובעזרתה יקבלו את זכות הבחירה, לקבוע מה בביקור מצא חן ביניהם הכי הרבה:

האם זה יהיה הסרט על חייו של בן-גוריון בדיבובו של טוביה צפיר? אולי המטבח עם המתכון למנת הקוץ‘ מוץ‘ המפורסמת אותה אכל בן-גוריון מדי יום? הפסל המפורסם של בן-גוריון עומד על הראש? חדר העבודה עם למעלה מ-5000 ספרים? או בכלל תערוכת הצילומים המראה את בן-גוריון ברגעים היסטוריים לצד רגעים יומיומיים מחיי הקיבוץ?

 

בסוף היום תערך ספירת הקולות הרשמית, והתוצאות יפורסמו באתר ובפייסבוק.

את תעודות הזהות הילדים ייקחו הביתה איתם, לזכור את הטעימה הדמוקרטית הראשונה שלהם.

 

פעילות הבחירות תתקיים ביט‘ באלול, 17/9 בין השעות 11:00-15:00

האתר יהיה פתוח באותו יום בשעות 10:00-16:00. כניסה אחרונה עד שעה לפני סגירה.

 

 

לפרטים נוספים: www.ben-gurion.co.il

 


עוד באותו נושא

הדובדבן כבר כאן!

בוסתן "בראשית" בעין זיוון פותח את שעריו לקטיף דובדבנים עצמי, שלל פעילויות, תערוכת כלים חקלאיים, יריד תנובות הגולן ועוד!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!