ירידה אל בור המים בעזרת סולם, אפיית פיתות על הטאבון, סיורים בעקבות השפה העברית, סיורים מיוחדים עבור סבים וסבתות יחד עם הנכדים בנופים קדומים ועוד שלל פעילויות בחופשת הקיץ לילדים, להורים, לסבים ולסבתות.

חגיגת קיץ לכל המשפחה בפארק נאות קדומים

הקיץ כבר כאן ובפארק נאות קדומים מציעים שלל חוויות לכל המשפחה!

בשעות אחר הצהריים, כשמזג האוויר נעשה נעים, מוזמנים הורים, ילדים, סבים וסבתות לחוות את הטבע התנ"כי שבפארק, לטייל בין מתקנים חקלאיים ובין עצים, צמחים ובריכות מים ובדרך גם לשמוע סיפורים על גיבורים מהתנ"ך, להתנסות במלאכות של פעם ולהעשיר את אוצר המילים בניבים ובמילים לא מוכרות.

 

אז מה תמצאו בפארק נאות קדומים במהלך יולי-אוגוסט?

 

ארבעת המופלאים

בסיורי ערב בפארק נאות קדומים נשמע את סיפורם המרתק ונכיר מקרוב את אורח חייהם של ארבע דמויות תנ"כיות בולטות: יעקב אבינו, אחד מהרועים הגדולים של הזמן הקדום שהקים שושלת לתפארת הקיימת עד עצם היום הזה; יוסף, האח יוצא הדופן שאהב לחלום ולפתור חלומות; דבורה ויעל, סיפורי הגבורה של דבורה הנביאה ויעל הגיבורה שבדרך פעולתן השפיעו רבות על תקופה שלמה; ושלמה המלך - החכם באדם שכתב משלים רבים על הצומח הרב שהכיר ועל יופיו של הטבע.

במהלך הפעילויות המבקרים ילמדו על חייהם של הדמויות ויחוו אותם, יפגשו עדר צאן ויתנסו בחיי הרועים, ידלו מים מבור המים, יבשלו נזיד עדשים ובעזרת סולם, ירדו אל בור מים ריק, יאפו פיתות על הטאבון, יחבצו חמאה, יבקרו בבריכת שלמה, יפעילו את המתקנים החקלאיים ברחבי הפארק ועוד הרבה פעילויות לכל המשפחה.

 

עברית בהליכה

"לייק" ו"סלפי" הם חלק בלתי נפרד מהעברית של ימינו, אבל סבא וסבתא רוצים ללמד את הנכדים גם מילים שהם גדלו עליהן. במיוחד עבורם נבנה סיור פעיל ומאתגר בו ייחשף מקורן של המילים בעברית וכיצד הן צמחו מטבע הארץ ומחיי היום-יום.

בסיור מהנה וחוויתי בין הנוף התנ"כי לעצי שבעת המינים, מבקרים במתקני מים קדומים, במתקנים החקלאיים הפזורים בפארק ותוך כדי פותרים חידות בציורים, לומדים פתגמים וניבים מהשפה העברית ועל הדרךמעשירים את אוצר המילים.

מה הקשר בין עני, דלי ואפילו דלעת? איזו מילה מקשרת בין חלון קטן, שעת הצהריים ושמן הזית?

הסיור יוקדש לזכרו של הנשיא החמישי שתמך רבות בחייו למפעל נאות קדומים והאמין בכל ליבו שהשפה העברית היא שפה עתיקה וחדישה, קדומה ותוססת גם יחד ויש לאהוב ולטפח אותה.

 

ניווט נבון בלילות הקיץ

אירוע ניווט שטח לילי לזכרו של הנשיא החמישי יצחק נבון, בו ינווטו המשתתפים בין נקודות ציון שונות הפזורות ברחבי הפארק. בתחנות הניווט יחכו להם שלל חידות על פועלו ומורשתו הייחודית של יצחק נבון ותחנות הדרכה עם פעילות אתגרית לכל המשפחה כגון: הליכה צוותית בסנדלים, שאיבת מים ממתקני מים עתיקים ונשאיתם בעול על הכתפיים ועוד.

הניווט יתקיים לעת ערב ויכנס אל תוך שעות החשיכה.

 

 

לפרטים נוספים: www.n-k.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!