בשיא החום מתקררים בתערוכה "בחזרה לעידן הקרח" במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת-גן ובחדרי בריחה מקוריים עם תכנים של המוזיאון.

בחזרה לעידן הקרח

התערוכה "בחזרה לעידן הקרח" שבמוזיאון האדם והחי ברמת גן עוסקת בעידן הקרח האחרון – מימי הממותות ודב המערות ועד להתחממות הגלובלית, והיא מכילה 12 דגמים רובוטים ענקיים הממוקמים במוזיאון, בגינת הקקטוסים הסמוכה ובאיזור שהוכשר לכך במיוחד מאחורי המוזיאון.

 

בין דגמי החיות, חיות עידן הקרח מכל העולם: הטיגריס השנחרבי, המגתריום – עצלן בגובה 6 מטרים!, דב המערות העצום, האייל האירי שרוחב קרניו 3 מטרים, ארמדיל ענק משוריין, ביזון ענק, ממותות ועוד.

 

 

 

בתערוכה עמדות אינטראקטיביות הנוגעות לתקופות אקלימיות שונות של כדור הארץ, העתקים של ממצאים מקוריים מתקופת הקרח ועוד.

 

התערוכה נוגעת כמובן בחיים בכדור הארץ בתקופת עידן הקרח ובבני האדם שחיו בו באותה התקופה. "התערוכה שוכנת בסמוך לתצוגה שלנו על האדם והקדמון וזו סביבה אידיאלית עבורה", אומרת מנהלת המוזיאון, דורית ווליניץ.

 

כמו כן עוסקת התערוכה בנושא המחזור האקלימי של כדור הארץ בין התחממות להתקררות ואת ההשפעה של האדם על האקלים ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשנות זאת.

 

בין המיצגים:

"לגעת בקרח" - קיר קרח ענקי בו ניתן לגעת בקרח ולחוש את הקור.

חווית גילוי וחפירה של עצמות ממותה מתוך האדמה - מתחם חפירה פליאונטולוגי. חווית חפירה ייחודית לילדים לגילוי עצמות ממותה פרה- היסטורית.

"עולם מתחמם" - שינוי האקלים העולמי.

ההתחממות הגלובלית הינה היבט אחד של שינוי האקלים. מה ניתן לעשות כנגד ההתחממות הגלובלית? עמדות אינטראקטיביות ואפשרות לעשות שינוי בעצמכם.

 

אוצר התערוכה: פביו פרכטנברג , Grupo Cultural Exhibitions.

 

בחודש אוגוסט יתקיימו בתערוכה פעילויות מגוונות החל משעות סיפור לגיל הרך ועד לסדנאות העמקה לבני נוער סקרנים. המוזיאון יהיה פתוח גם בשעות אחר-הצהרים ובימי שישי ושבת.

 

חדרי בריחה ליליים

במקביל, עם רדת החשיכה מתעוררות לחיים תערוכות הקבע במוזאון, והופכות לחדרי בריחה מרתקים ומאתגרים המיועדים לגיל 10 ומעלה:

 

לילה במוזיאון: שובו של האדם הקדמון

המין האנושי בסכנת הכחדה. מתושלח, עובד המוזיאון הוותיק, זומם להחיות את האדם הקדמון על ידי הפצת וירוס שעלול להדביק ולהכחיד את האדם המודרני. האם תצליחו לעצור את הפצת הווירוס?

 

לילה במוזיאון: שוד העצמות

לאחרונה נעלמו מהמוזיאון עצמות דינוזאורים רבות. הנהלת המוזיאון זקוקה לעזרתכם בפענוח התעלומה. האם תצליחו למנוע את השוד הבא ולתפוס את העבריין לפני שהוא יתפוס אתכם?

 

לפרטים נוספים: www.adamvechai.org.il 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

בשבוע שעבר ביקרנו במוזיאון האדם והחי שבלב הפארק הלאומי ברמת גן.

כבר היינו במקום בעבר, בתערוכה נפלאה אחרת שהשאירה טעם טוב, ולכן חזרנו.

הפעם התערוכה היא "בחזרה לעידן הקרח", מה שנראה לי שכל אחד בעצם רוצה בעיצומו של הקיץ הישראלי...

התערוכה אמנם לא גדולה במיוחד, אבל מעניינת מאד ומעניקה המון ידע למי שמתעכב לקרוא את השלטים- ואצלי הילדים לא מפספסים אפילו פסיק...

חלק מבעלי החיים הקדמוניים נעים ומשמיעים קולות שאגה שזה ממש נחמד ואפילו הצליח להפחיד אותנו בהתחלה כשזה תפס אותנו בהפתעה, ובנוסף ישנן לכל אורך הדרך חידות ופאזלים שמעסיקים את הילדים הקטנים יותר.

אני כבר מחכה ללכת גם כשתהיה את פעילות חדר הבריחה הלילית, שאמורה גם היא להיות מיוחדת.

ובנוסף, כמובן, מי שמגיע למוזיאון האדם והחי עובר דרך הפארק הלאומי ברמת גן, ה-מקום לפיקניק וליום של כיף עם הילדים.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!