לאלה הסובלים מאלרגיות תקופת האביב היא תקופה לא קלה. האלרגיה יכולה להתבטא בסחרחורות, עיקצוצים בעיניים, נזלת, שלשולים, בחילות, הקאות, פריחות ועוד. מה ניתן לעשות כדי להפסיק את כל זה אחת ולתמיד?

איך נפטרים אחת ולתמיד מאלרגיות האביב?

אלרגיה היא תגובה עודפת של מערכת החיסון לחומרים שנשאפים דרך דרכי הנשימה ונכנסים אלינו באמצעות האוכל או במגע עם העור. האלרגן גורם למערכת החיסון שנלחמת בו להפריש היסטמין שגורם לאלרגיה, לסחרחורות, עיקצוצים בעיניים, נזלת, סינוסיטיס, שלשולים, בחילות, הקאות, פריחות אדמומיות, ועוד. פגיעת האלרגן יכולה להגיע לכל איבר בגוף, לא רק לעיניים, אף, סינוסים, לוע, ריאות, עור, עיכול אלא גם הלב, כלי הדם, המוח, הכליות, הכבד, כיס המרה, הלבלב, המעי וכו‘ יכולים להיות מושפעים.

 

אלרגיות האביב קורות לרוב בין פברואר לאוקטובר, כיוון שבתהליך איסוף הצוף של הדבורים והפרפרים נפוצות אבקות הצמחים באוויר ומתערבבות עם אבק, מה שמוביל לקדחת השחת וכן לפגיעה במערכת הנשימה, בעיניים, אף, סינוסים ועוד. האלרגיות מתבטאות בבחילות, הקאות, שלשולים גירוי ועפעפיים נפוחים, גרד באוזרים שונים, ליחה, צפצופים, שיעולים, חנק, ראייה מטושטשת וקשיי שינה. בבדיקת דם ניתן לאתר נוגדן שנקרא E, שמופיע בזמן תגובה אלרגית בדם. 

 

אבל האלרגיות לא מתבטאות רק במישור הפיזי, כפי שנהוג לאבחן אותן ברפואה הקונבנציונאלית.

בתחום ההתמחות ההומאופתית, הנטורופתית ובתחומים נוספים אנו רואים צורות רגש, חשיבה ותקשורת שונות בזמן האלרגיה אצל המטופלים. ילד הסובל מאלרגיה יכול להיות הרבה יותר הססן, חסר ביטחון, חסר ריכוז, ישנוני, עצבני, אלרגי להוריו ו/או לאחיות ולאחים שלו, בעל נטיה לריב, סרבן, עקשן, מרביץ לילדים אחרים, מתחצף למבוגרים.

 

כל התופעות הנ"ל יכולות להימנע אם שמים לב איזה מזון מאפשרים לילד לאכול.

מזונות רבים מכילים המון חומרים כימיים כגון אנטיביוטיקה, הורמונים, קרינה ועוד, שנכנסים למחזור הדם של הילד. רוב החלבונים בחיי היום יום מלאים באלרגנים כימיים ורעלים רבים. גם הירקות והפירות עוברים הינדוס גנטי וקרינות כדי לשמור על המוצר טרי על המדף. אם תיגשו לספריה ותחפשו ספרים בנושא "קרינות", תגלו עשרות ספרים שדנים בקרינה שמעבירים את הירקות והפירות שהילד שלכם אוכל.

 

לכל דבר היום יש תחליף טוב ומפוקח. יותר חכם לפקח על מה בא במגע עם הגוף של הילד ולמנוע את האלרגיות מאשר להילחם באלרגיה שהשתרשה.

 

בהומאופתיה, בה אני מתמחה, יש תשובה לכל מצבי האלרגיה.

לאורך 30 שנות הטיפול וההתמחות שלי מצאתי עבור עצמי ועבור לקוחות פתרון הומאופתי אינדיווידואלי שמאפשר למערכת החיסון הנשימתית לתקן, להגן ולאזן חזרה את המצב למצב בריא ומאוזן. וכמוני קיימים הומאופתים גם בכל קופות החולים.

 

לפניכם כמה טיפים שיעזרו במקרה של אלרגיה חזקה- יחלישו אותה ו/או ימנעו:

 

1. להימנע ככל הניתן מצריכת סוכר לבן או סוכר בכל צורותיו

הסוכר מאפשר לחיות הבית חיידקים וירוסים אלרגנים קנדידה תולעי מעיים להתרבות ולהכפיל את עצמם מיליוני פעם ביום, האוכלוסייה שלהם מזהמת את הגוף מבפנים באמצעות ההפרשות שלהם מה שמחליש את מערכת החיסון ופוגע בנקודות החולשה התורשתיות באמצעותן האלרגיה פורצת. ילד יכול לרשת תורשה אלרגית שיכולה להישאר רדומה שנים רבות ואפילו לא להתפרץ - באמצעות תזונה ניתן להפחית את האופציה שהיא תהפוך מרדומה לפעילה.

 

2. רצוי לא לצרוך גלידה ומוצרי חלב

בפרט בקיץ, היות והם מעלים את רמת הליחה בגוף. הליחה והחומציות עוזרות למושבות של בעלי החיים של הגוף להתרבות ולהיצמד לאיברים פנימיים ולבצע את מה שמתואר בסעיף 1 - לזהם ולהתרבות ואף ליצור חורים ולאכול את האיברים מבפנים כדי לפלוש לעוד אזורים בגוף ולזהם.

 

3. רצוי להפחית מזונות יוצרים עודף חומציות בגוף

מאותן סיבות שצוינו קודם. ניתן להקליד בגוגל רשימת מזונות יוצרי חומצה והסברים על עודף חומציות באמצעות מזונות ולפעול בהיגיון בבחירת מוצרים ניתן לבקש בדיקת עודף חומציות בקופת החולים גם.

 

4. לא לצאת מהמים ישר למזגן או מאוורר

יש להקפיד, ולמרות שזהו אביב וחם, כשיוצאים מאמבטיה חמה אין לצאת ישירות למזגן, מאוורר או רוח שתוקפים עם הקור שלהם את הריאות מחלישים אותן וגורמים יחד עם הקור להיווצרות ליחה ובסיס טוב להיווצרות אלרגיות.

 

5. להקפיד על שעות שינה

יש ילדים שמתקשים יותר מאחרים לקום מוקדם בבוקר וזקוקים ליותר שעות שינה. שימו לב שמערכת החיסון נחלשת אם לא מקבלים את כל שעות השינה שהגוף זקוק לו. יש להשלים שעות שינה בצהרים ו/או לדאוג שילכו לישון מוקדם ככל הניתן כדי לקבל את כל מכסת השעות שינה שהם זקוקים להם.

 

 

בברכה, ד"ר אדית מרלין דניאל.

 

 

על הכותבת:
אדית מרלין דניאל, PHD & MBMD. DAM
דוקטור כבוד ברפואה משלימה, בעלת התמחות בניקוי רעלים, שמירה על בריאות ומניעת מחלות.
מוזמנים ליצור איתי קשר בכל שאלה במייל dr.norma.adit@gmail.com או בטלפון 077-9613596.

 

**ד"ר דניאל איננה ולא מחליפה דיאטיקנים או תזונאים מוסמכים. כדי לקבל התאמה אישית למצב הבריאות שלכם ושל הילדים שלכם נדרש לגשת לקופה לרופא MD לקבל הפניה לתזונאי ואו דיאטיקן שיתאימו לכם טיפול אישי מתאים. אין לפעול על פי המידע בכתבה זו שנועדו רק לתת לכם נקודות חשיבה לבידהק עצמית מול בעלי המקוע שמצויינים מעלה. אין מידע זה ניתן במקום בדיקה ואו כהוראת טיפול מכל סוג. הכתבה מבוססת על שנים של מחקר עצמי היות ומילדות אני בעצמי סבלתי מקשת אלרגיות למזונות לאבק ואבקת פריחות מה שגרם לי כילדה חוסר נוחות וסבל רב. אני ממליצה להורים לרכוש ספר שנקרא "מחקר סין" בו יש מידע מחקרי רב על מזונות גורמי אלרגיות. גורמי מחלות. שנכתב על ידי ד‘ר קולין קמפבל ותומס קמפבל. 

 


עוד באותו נושא

הורות ורפלקסולוגיה - האמנם?

ילדים הם עם סקרן ופתוח הם נהנים ומתמסרים למגע נעים ולכן שילוב רפלקסולוגיה כדרך חיים וכדרך טיפולית הוא טבעי נכון ואפקטיבי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!