חופשת הפסח עוד מעט תתחיל ועם החופשה יתחילו הטיולים והפעילויות לילדים. איך אפשר להפוך את הבילוי המשפחתי ליותר משמעותי? בכתבה שלפניכם.

5 טיפים לחופשת פסח עם ילדים

עם צאתם של הילדים לחופשת הפסח אנחנו פוצחים הרבה פעמים במירוץ מייגע מאטרקציה לאטרקציה, ומטיול לפסטיבל...

 

אבל איך אפשר להפוך את החופשה למשמעותית יותר עבור כל המשפחה?

 

1. תכנון הבילוי: שתפו את הילדים באופציות השונות. התבוננו מה כל אחד מעדיף. טיול במקום סגור? פתוח? בילוי משותף למשפחה או בילוי אישי של כל ילד לעצמו? זו הזדמנות להכיר את ההעדפות של הילד לבילוי ולראות כיצד הוא מתמודד עם כך שלא כולם מסכימים להצעה שלו? האם הוא מיד מוותר? מנסה לעמוד שלו? עקשן מדי?

 

2. לאחר שהחלטתם על מקום, תכננו עם הילדים את ההתארגנות. שתפו אותם בהכנת האוכל, שירים, הכנת התיק, ותנו לכל ילד משימה שאותה יצטרך לבצע באחריותו לפי גיל ויכולת כמובן. זוהי הזדמנות להתבונן ולראות, מי זקוק לכמה הסברים להוראה? מי מזדרז לבצע ומגלה אחריות? מי שוכח וברגע האחרון מזכירים לו?

 

3. מחמאות: כשאתם משתמשים במה שהילדים טרחו והכינו לכבוד הטיול אל תשכו להחמיא: "איזה יופי ששטפת את הפירות ושמת כל כך מסודר בקופסא, אני נהנית לאכול את הפירות האלה".

 

4. סכמו עם הילדים מראש כמה הפתעות יוכלו לקבל במהלך הטיול. כולנו מכירים את רגעי הסיום של הטיול בו הילד רוצה להספיק עוד משהו אחרון, לקנות עוד משהו וכשאומרים לו: "לא. זהו קנינו מספיק טיילנו מספיק, הגיע הזמן לחזור הביתה". הילד בוכה וצועק ומסיימים את הטיול בתחושה לא נעימה. ההורה עומד המום וחסר אונים: "כל כך השקענו קנינו, אמרנו לא רק על דבר אחד וזה מה שאנחנו מקבלים?" לכן עדיף לומר מראש אנחנו קונים לך 3 דברים במהלך הטיול תבחר לך מה אתה רוצה מבין האפשרויות ומתי.

 

5. סיום הטיול: טיול עם ילדים יכול להיות מהנה מאוד ולפעמים גם קצת מתיש. בסיום הטיול מומלץ לחזק את מה שכן אהבתם: עמידה בגבולות, עזרה לאחים, הקשבה להורים. כל דבר שתמצאו לחיזוק יעשה טוב לילד לשמוע. נסו להשתמש בתיאורים רחבים כגון: "היה לי כיף לראות אותך נהנה כל כך עם אחיך" מאשר אמירות ריקות כגון: "היית תותח היום".

 

 

חופשה נעימה!

 

 

על הכותבת:
רעות פרץ
הנחיית הורים אישית וקבוצתית
https://www.facebook.com/%D7%A8%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%A4%D7%A8%D7%A5-%D7%94%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%A7%D7%91%D7%95%D7%A6%D7%AA%D7%99%D7%AA-267594923694259/?pnref=lhc

 


עוד באותו נושא

אביב הגיע – אלרגיה הגיעה

במקום להסתובב כל היום עם אף סתום וחבילת טישו, אפשר לרפא אלרגיה - ללא צורך בתרופות מונעות על בסיס קבוע!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!