הבן שלי הוא הברכה של חיי. קיבלתי אותו במתנה כי אלוהים יודע בדיוק איזה ילד לשלוח לאיזו אמא. כשגיליתי התחלתי לכתוב. בכדי להוציא ולפרוק. אני חושבת שכל הורה לילד מיוחד צריך למצוא את הדרך לפרוק ולקבל תמיכה.

פעם קראתי באחד הטורים של ליהיא לפיד שהיא כועסת על אלוהים. שהיא כועסת עליו כי השקיע וברא לה כזו ילדה יפה ומתוקה והשקיע בכל הפרטים הקטנים ובסוף הרס הכל ועשה אותה אוטיסטית.

 

שנים אחר כך הייתי באירוע בו היא נאמה והיא סיפרה ששינתה את הגישה שלה בנושא. היא לא כועסת. היא לא חושבת שנענשה. היא מאמינה שקיבלה ברכה ושבזכות הבת שלה היא מי שהיא.

 

אני אימצתי את הגישה השניה של לפיד עוד לפני ששמעתי אותה מדברת.

הבן שלי הוא הברכה של חיי.

קיבלתי אותו במתנה כי אלוהים יודע בדיוק איזה ילד לשלוח לאיזו אמא. הוא המראה שלי. הוא השיעור שלי לחיים בכל כך הרבה דברים. במקום להתמקד בקשיים שלו אני מתמקדת ביתרונות הבולטים שלו - אני מעודדת אותו לעשות דברים שהוא טוב בהם - קריאה וכתיבה, מתמטיקה. פאזלים ובנייה בלגו. אני מנסה לעניין אותו בדברים שיותר קשים עבורו אבל לא בכח. אני מאפשרת לו להתנסות. אני מאפשרת לו לבחור אבל לא ממהרת לתת לו לוותר. אני תומכת בו רק כשצריך ולא בכל פעם שהוא מבקש כי הוא צריך ללמוד גם להצליח לבד. או להיכשל לבד. אבל לפחות הוא ניסה.

 

אני לא מתעלמת מהקשיים - הם שם גם אם אעצום חזק עיניים ואאטום חזק אוזניים. אני פשוט מעצימה את הדברים הטובים ובכך מעצימה אותו. והוא מעצים אותי.

 

כשגיליתי התחלתי לכתוב. בכדי להוציא ולפרוק. אני חושבת שכל הורה לילד מיוחד צריך למצוא את הדרך לפרוק ולקבל תמיכה. עבורי זו הכתיבה, עבור אחרים זו יכולה להיות קבוצת תמיכה או פעילות לא קשורה.

 

מה שבטוח זה שאין מה לכעוס, הכעס לא יוביל לשום מקום וגם אם תכעסו ממש חזק עדיין תתעוררו למחרת בבוקר עם אותו ילד (מדהים). נכון, אם היתי יכולה לשתות קפה עם אלוהים גם אני הייתי שואלת אותו -אולי אפילו צועקת עליו - למה??? אבל גם אם לא אקבל תשובה - זו המציאות של חיי. המציאות המיוחדת של חיי שלא הייתי מחליפה עם אף אמא אחרת.

 

 

על הכותבת:

חן קרופניק,

אמא של דורי ואחינועם

מנהלת משרד יחסי ציבור, כתבת, בלוגרית ובעיקר מחייכת

יוזמת "מחברת מידע והשראה לאימהות לילדים עם צרכים מיוחדים"

https://www.facebook.com/chenikrupnikpr

 


עוד באותו נושא

סכנת ההתמכרות בגיל ההתבגרות

אחת הדרכים המסוכנות להתמודדות עם קשיי ותסכולי גיל ההתבגרות היא ההתמכרות. לאיזה סימנים עלינו לשים לב?

ארגון זמן עם הילדים בתקופת הקורונה

פתאום עברנו ממצב קיצוני של חוסר זמן למצב של 24/7 עם הילדים. ודווקא בימי קורונה והסגר, צריך לדעת שארגון הזמן הנו חשוב ביותר. למה? מה צריך לארגן? ואיך עושים את זה?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?