הילדים אוכלים רק אורז לבן עם קטשופ ושניצל קנוי? מעקמים את האף מכל מאכל חדש ולא מוכר? גייסו את יוטיוב למטרה טובה!

5 ערוצים טעימים ביוטיוב שהילדים שלכם יאהבו

סרטוני הכנת האוכל הצבעוניים והמהירים כבשו את הרשתות החברתיות. מבין כל המגוון העצום והטעים שישנו ברשת, ישנם כמה שפונים לקהל הצעיר.

 

אז עקבתי, צפיתי והתייעצתי עם הילדים, כדי לבחור את הערוצים שיפתחו להם את התיאבון. ערוצים שכדאי לכם להכיר. ערוצים מסחריים, ערוצים חובבניים, ערוצי תוכן מובהקים וכאלו שרק ילדים אוהבים. הורים, אלו ערוצי האוכל שאתם חייבים להכיר.

 

טייסטי ג‘וניור

טייסטי, מבית באז פיד, קרע את הרף והמציא את ז‘אנר סרטוני המתכונים הקצביים. אחד הערוצים הצבעוניים ומעוררי התיאבון שאפשר למצוא ביוטיוב. טייסטי ג‘וניור מאגד תחתיו את אותם המתכונים בגרסה קלה ומושכת המיועדת לילדים. חלק גדול מהמתכונים, שלא נועדו לקהל יהודי שומר מצוות, מכילים פרמז‘אן ומיני בשרים, אך כולם יגרמו לילדים לרצות לגעת באוכל ולטעום אותו.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/watch?v=NmgU-QMpZnY&list=PL8zglt-LDl-jvLv4h0ZCo6yO6lMf6tNnH

 

יאמי מאמי

ערוץ בישול פשוט וקל המתאים גם לילדים קטנים. סרטונים מהירים ודינמיים המראית את תהליך ההכנה במהירות וללא סודות. בכל מתכון ניתן למצוא קישור למתכון הכתוב באופן ברור ומפורט המופיע בתיאור מתחת לסרטון.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCX5PijntTOXuUf9R6uPeVFA

 

ניקי בי

ערוץ הוידאו של אתר המתכונים הוותיק והפופולארי. לא כל מתכוני האתר נמצאים בערוץ אבל ניתן למצוא כמות נכבדה של מתכונים קלים להכנה שילדים אוהבים. גם כאן הסרטונים שואבים השראה מערוץ טייסטי במקצב ובאופי ההגשה. דווקא בערוץ של מי שמגדירה את עצמה "קודם כל אמא אחר כך בשלנית" הייתי מצפה לראות את הפנים מאחורי המתכונים.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/user/nikib216

 

מטבח בקלי קלות

ערוץ של בלוגרית הבישול ליהי קרויץ עם כ- 7.5 צפיות בסרטונים (נכון לכתיבת שורות אלה. הערוץ ייחודי ומראה סרטונים ארוכים יותר מהמקובל עם חשיפה מלאה של תהליך הבישול ללא עריכה פופית ומקפיצה. הסרטונים אישיים יותר בזכות הבשלנית המופיעה ומדברת עם הצופים. התחושה הביתית והאוטנטיות שבבישול, אולי לא מצולמים עבור ילדם, אבל כל המתכונים קלים מאוד למעקב וניתן לחקות את התהליך במלואו.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCYRjRbFiLOyKr89dryIDobw

 

המטבחון המגניב של צ‘ארלי

יוטיוברית מחול שילדות אוהבות, כוכבת רשת המופיעה עם אחותה הקטנה ומציגה בעיקר פצצות סוכר ומתכונים שילדים ישמחו להכין. זה למעשה מה שילדים אוהבים לראות ומבוגרים לא מבינים למה. אל תחפשו את הקולינריה הגבוהה או איזו אמירה בתחום התזונה, פשוט תקבלו את זה שאחרי הסרטון גם הילדים שלכם ירצו לנסות ויהיו מוכנים לאכול דברים חדשים.

קישור לערוץ: https://www.youtube.com/channel/UCuapoB5ePKwiU7zFqc4-weg

 

אלו הערוצים המומלצים שלי לשבוע הזה. אתם מוזמנים להוסיף ערוצי אוכל וסרטונים משלכם בתגובות ואולי הם יועלו בסקירה הבאה. תשאלו את הילדים שלכם מה דעתם ותבדקו אם הם חושבים כמוכם, תופתעו לגלות כמה העולם שלהם שונה משלנו.

 

 

שלכם,

יעל פלד ינאי

 


עוד באותו נושא

הרצלילינבלום - מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית

המבקשים להתרפק על ימי העבר התוססים, להתפעם מהדינמיות של ההווה ולחקור את הבנקאות וההתנהלות הפיננסית בעתיד.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!