חודש נובמבר 2017 – הוכרז בישראל כחודש האזרח הותיק, ובמהלכו מעודד מוזיאון הילדים בחולון פעילות בין דורית עם הסבים והסבתות במסגרת התערוכה "דיאלוג עם הזמן", במסגרתה מתקיימת פעילות משותפת לבני גיל הזהב ולבני משפחתם הצעירים.

חודש האזרח הותיק במוזיאון הילדים

המוזיאון מציע בחודש זה כרטיסים מוזלים לסיור בתערוכה לביקורי סבים/סבתות עם נכדיהם ולסיורים משפחתיים הכוללים סבא/סבתא.

 

התערוכה "דיאלוג עם הזמן" במוזיאון הילדים בחולון – בהנחיית מדריכים נמרצים בגילאי 70 ומעלה – היא היחידה מסוגה בעולם, היוצרת מפגש בין המבקרים לבין העתיד שלהם - התנסות חווייתית שמקרבת בין דורות ומפרקת את כל הסטיגמות השגורות.

 

המבקרים יבחרו - בתום הסיור המודרך בו יחוו באמצעות הפעלות, משחקים ושיח את עולמם של הזקנים - מעטפה וגלויה עם תבנית טקסט שעליה יוסיפו את אשר על ליבם:

סבתא יקרה / סבא יקר / אמא יקרה / אבא יקר / בן יקר / בת יקרה / נכד יקר/ נכדה יקרה,

רציתי לומר לך ש... /

אחד הזיכרונות הנעימים שיש לי ממך הוא /

יש לי תחושה שאנחנו דומים ב... /

בפעם הבאה שניפגש אשמח אם נעשה ביחד / נלך יחד ל... /

אני רוצה לאחל לך ש...

 

בעמוד הפייסבוק של המוזיאון יתבקשו הגולשים לשלוח תמונת ילדות אהובה במיוחד עם הסיפור שמאחוריה. התמונה והסיפור הזוכים - יזכו בביקור משפחתי בתערוכה "דיאלוג עם הזמן" (עד 10 משתתפים).

 

בבלוג של המוזיאון יתקיים שאלון טריוויה ובו נוסטלגיה וזיהוי חפצים שהיו חלק מעולמם של סבא וסבתא / אמא ואבא – כמו: אסימון, טלפון חוגה, סיפולוקס ועוד. השאלון מבוסס על הפעילות המקדימה – לפני הכניסה לתערוכה ‘דיאלוג עם הזמן‘.

 

בנוסף, במהלך כל חודש נובמבר יציע מוזיאון הילדים כרטיסים מוזלים לסיור בתערוכה "דיאלוג עם הזמן" לביקורי סבים/סבתות עם נכדיהם ולסיורים משפחתיים הכוללים סבא/סבתא.

 

 

לפרטים נוספים: 03-6503000 או באתר http://www.childrensmuseum.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!