אם אתם מחפשים פעילות משפחתית כיפית במהלכה תוכלו גם לקרב בין בני המשפחה וגם לשפר את איכות החיים, כדאי שתשקלו אימון פילאטיס.

פילאטיס – איחוד בין הורים לילדים

באמצעות פילאטיס אפשר להשיג הרבה, בין אם מדובר בחיזוק הגוף, בגמישות הגוף, הארכת השלד, עבודה על נשימות, יציבות תוך בניית הגוף בצורה חטובה.

 

אבל מה צריך לדעת על אימון מסוג זה? ומדוע פילאטיס עבור ילדים והורים הוא חוויה כיפית במיוחד? כל התשובות בהמשך.

 

קווים לדמותו של אימון פילאטיס

מי שאינו מכיר את סוג האימון, בוודאי ישמח לדעת כי אימון פילאטיס הפך לפופולארי במיוחד וזאת משום שיש בו תועלות רבות, החל מעיצוב וחיטוב הגוף עד לעבודה על גמישות הגף, נשימות נכונות וזקיפות הגוף.

 

האימון שהומצא על ידי ג‘וזף פילאטיס, רופא מומחה שפעל לשיקום חיילים לאחר מלחמת העולם הראשונה נועד במקורו לסייע בתחום שיקום הגוף. ג‘וזף פילאטיס עזר לחיילים לשקם את גופם, להתאושש מפציעות ולחזור לאיכות חיים טובה, כאשר גילה כי האימון גם מחטב את הגוף וגם מאריך אותו, מה שגרם ליותר אנשים לבחור באימון זה בעשורים האחרונים.

 

כיצד מבצעים אימון פילאטיס?

אימון כזה מבצעים בדרך כלל על מזרון פילאטיס איכותי שעליו עומדים תוך יישום של תרגילי פילאטיס או שוכבים בזמן התרגול. את האימון מבצעים בקבוצות קטנות תוך שניתן ללמוד את יסודות הפילאטיס ולאחר מכן ליישם את האימון לבד בבית. אימון זה נקרא פילאטיס רצפה.

 

בנוסף לפילאטיס רצפה ישנן שיטות אימון כמו פילאטיס מכשירים שבו בזמן האימון עובדים באמצעות מכשירי התנגדות על חיזוק הגוף וגמישותו.

 

עוד חשוב לדעת כי כיום ניתן ליהנות גם מפילאטיס בהריון, על מנת לשמור על גוף חטוב ובריא בזמן ההיריון.

 

אבל מדוע דווקא פילאטיס היא חוויה מומלצת להורים וילדים?

הורים וילדים אוהבים לתרגל יחד פילאטיס בעיקר משום שהחוויה מקרבת ומאחדת בין המשפחה. פילאטיס אותו מרגלים יחדיו מאפשר להורים להראות לידיהם כי גם הם שומרים על גופם ובכך להוות דוגמא.

 

בנוסף אימון זה מתאים לכל הגילים כאשר אימון פילאטיס מומלץ להתחיל לבצע את כבר מגילאי 4.

 

אימון זה מתאים להורים שרוצים לפתח את הקשר שלהם עם ילדיהם, להשקיע בו והכול תוך פעילות פיזית בריאה ומהנה.

 

לסיכום, פילאטיס היא פעילות שתורמת רבות לאיכות החיים ולבריאות הגוף. פילאטיס ניתן לבצע בכל מקום ועם כל אחד והכך היא מסייעת רבות גם לתחום הקשרים במשפחה, תוך שאתם כהורים יכולים להוות דוגמא.

 

 

בהצלחה!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

חיזוק המערכת החיסונית לחורף

העולם וגם הגוף שלנו פועלים על מערכת אנרגטית של תדרים הסמויים מן העין. מהי המערכת הזו ואיך זה קשור לחיזוק מערכת החיסון שלנו לחורף? המשיכו לקרוא.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!