גיל ההתבגרות של הבת שלך הגיע. מה עושים? איך לדבר איתה ועל מה? קבלי כמה טיפים שיעזרו לשתיכן לעבור את גיל ההתבגרות בשלום.

גיל ההתבגרות של הבת שלך הגיע ולא ברור מי מוטרדת מזה יותר – את או היא. אז מה עושים? איך לדבר איתה ועל מה? קבלי כמה טיפים שיעזרו לך (ולה) לעבור את גיל ההתבגרות בשלום (יחסי)!

 

הסרת שיער

בנות רבות מתביישות לדבר עם אמא שלהן ולכן מתחילות לגלח כל מיני אזורים בגוף, במקום להוריד שערות בצורה מסודרת ויעילה יותר. אם ביתך הגיעה לגיל שהשערות ברחבי הגוף מתחילות להציק לה, חשפי בפניה את השיטות השונות הקיימות להסרת שיער, אמרי לה על איזה מהן את ממליצה, במה את משתמשת ומה תואם את התקציב שלכן. דאגי שהיא תדע שאת שם בשבילה לכל שאלה ושהיא יכולה לפנות אלייך בלי להתבייש. היא גילחה את הידיים עוד לפני שהתייעצה איתך? אל תכעסי עליה, הסבירי לה למה זה לא צעד נכון ובקשי ממנה שפעם הבאה תפנה אלייך ולא תתמודד לבד.

 

המחזור החודשי שלה

כל ילדה רוצה כבר לקבל מחזור כדי להרגיש גדולה, וכשהיא מקבלת היא בדרך כלל מרגישה שזה "תיק", מִטרד, שזה מגביל אותה ומפריע לחיי השגרה והחברה שלה. בדיוק בשביל זה יש אותך, אמא, כדי לעזור לה להתכונן לקראת המחזור הראשון ולעזור לה להבין שזה לא כזה נורא. הציעי לה לשוחח על המחזור, שתרגיש שמותר לה לשאול אותך כל מה שהיא רוצה לדעת בנושא מחזור חודשי. ספרי לה על הפעם הראשונה שאת קיבלת מחזור כדי שהיא תבין שאת באמת יכולה להזדהות איתה. הסבירי לה כמה חשוב המחזור בחייה של אישה ופרטי לה על טמפונים ותחבושות, מה היתרונות של כל אחד מהם ואיך משתמשים בהם. השתמשי בדוגמאות מהחיים שלה, כמו טיול שנתי, חוג או ביקור בים עם החברות, ודאגי להבהיר לה שגם כשתהיה במחזור תוכל ליהנות מכל הדברים ה"רגילים" שהיא עושה.

 

דימוי גוף

עזרי לביתך להרגיש טוב עם הגוף שלה. למדי אותה שמידת האהבה העצמית שלה לא צריכה להיות קשורה למידת הג‘ינס שלה. מחד, השתדלי להכניס הביתה רק אוכל בריא ולדאוג לסדר בארוחות ולתזונה נכונה שלה, ומאידך, אל תהפכי את עניין האוכל או המשקל לנושא עיסוק מרכזי בבית. אל תעירי לה על ענייני אוכל ומשקל ליד חברות והחמיאי לה כדי שתרגיש טוב עם עצמה. עזרי לה לבחור בגדים שמחמיאים לגופה ותפריטים שמתאימים ללוח הזמנים שלה ולאוכל שהיא אוהבת. זכרי! היא כל הזמן מסתכלת עלייך ולומדת ממך, כך שאם את רוצה לגרום לה לאהוב את עצמה – עלייך להראות לה שגם את אוהבת את עצמך, ולא משנה אם בדיוק עלית קילו או שניים.

 

גיל ההתבגרות הוא לרוב לא תענוג גדול בשביל הילדה שלך, עזרי לה לעבור אותו בשלום, הזכירי לה שאת שם בשבילה ודאגי שתדע שהיא יכולה לשאול אותך הכל בלי שתשפטי אותה. בהצלחה לשתיכן בהתבגרות המשותפת!

 

על הכותבת:
סיון סטרומזה,
יועצת לענייני נערות, בעלת תואר שני בתרבות הילד והנוער
אתר פורגירלס - רשת חברתית לנערות ונשים צעירות
https://www.4girls.co.il

 

 


עוד באותו נושא

שינויים בלוח הזמנים

החיים עם ילד מיוחד מלאים בחריגות מלוח הזמנים. לרוב זה מתחיל כשהמספר של בית הספר מופיע על צג הטלפון...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?