סדרת הילדים האהובה והחינוכית "חיפזון וזהירון" ממשיכה בעונה חדשה, חמישית, ב-HOT VOD Young. העונה החדשה מתמקדת בערכים חשובים לחיים אותם היא מלמדת בעזרת שלל פתגמים המועברים, כמו תמיד, בדרך כיפית ומהנה באמצעות הצגת סיטואציות מהחיים בגובה העיניים, ועם הרבה הומור ושירים.

דרך ארץ ומידות טובות בעונה החדשה של "חיפזון וזהירון"

בעונה החמישית, פרי היוצרת מאיה גוזלי ובבימויו של עופר שפריר, לומדים הילדים דרך ארץ ומידות טובות וחשובות לחיים, בעזרת פתגמים ואמרות, (הנלמדים בתכנית הלימודים ב"כישורי חיים"). בין הפתגמים הנלמדים: אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו, לשקר אין רגליים, מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך, אין דבר העומד בפני הרצון, יגעת ומצאת תאמין, סוף מעשה במחשבה תחילה, איזהו העשיר השמח בחלקו, ועוד.

 

כל פרק בסדרה עוסק בפתגם אחר, אשר פירושו ויישומו מועברים לילדים בגובה העיניים, תוך שימוש בהומור, מוסיקה וכיף, בהצגת סיטואציות יום-יומיות הקורות לחיפזון ולזהירון ולחבריהם בשכונה – מר רמזור, צ‘יקו השוטר, טישו מנקה הרחובות, טופי מוכרת הממתקים, בולי הדוור ודמות חדשה בשכונה – פוני הספר.

 

במהלך הסדרה נחשפים הילדים להתמודדויות שונות של הדמויות בשכונה עם סיטואציות אמתיות מהחיים, ולומדים כיצד לפתור אותן בדרך חיובית, ערכית וחינוכית בעזרת הפתגמים השונים.

 

הסדרה משלבת תפאורה מושקעת וצבעונית, תלבושות ססגוניות ומלאות דמיון, ושירים נהדרים (שיר נושא בכל פרק) המעבירים באופן ממוקד ומקסים את המסרים החינוכיים.

לדוגמה: בפרק הראשון נלמד הפתגם: "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". בפרק מסופר על מספרה חדשה הנפתחת בשכונה, ועל הספר החדש, פוני שמו, שאינו מתקבל בברכה. תושבי השכונה ממהרים לשפוט אותו לפי מראהו השונה. תוך כדי בירור הם מגלים שמה שהם חשבו על שכנם החדש אינו תואם את מי שהוא באמת.  

 

קישורים לפרקים הראשונים:

פרק 1

פרק 2

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

קשה בימינו ליצור סדרה שתתחבב גם על הילדים: מבחינת הקצב שלה - שתזרום מהר מספיק, השפה - שלא תהיה מיושנת מידי, הצבעוניות - שתהיה חיה כמו שהם רגילים במחשב ובסלולרי, העלילה - שתהיה מותחת ומפותחת, ובאותו זמן גם על ההורים, מאותן סיבות בדיוק: שהקצב לא יהיה מהיר מידי, שהשפה לא תכלול גסויות או שטויות רבות מידי, שהצבעים יהיו נעימים בעין, שהעלילה תביא איתה משהו חינוכי...

 

הסדרה "חיפזון וזהירון" מצליחה, זו כבר העונה החמישית, לקלוע לטעמם הן של הורים והן של ילדים מכל הבחינות הנ"ל וגם יותר.

סיון שלי כבר בת 6 ועדיין נהנית לצפות בחיפזון, זהירון ושאר החברים בסדרה.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!