החללית נחתה ופסטיבל החלל "המדריך לגלקסיה" נפתח! קטנים וגדולים, ילדים והורים, מוזמנים לשלל אירועי קיץ מיוחדים במוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל.

פסטיבל החלל במדעטק

פסטיבל "המדריך לגלקסיה" מציג בפעם הראשונה בישראל מוצגי חלל בינלאומיים, ביניהם תא הפיקוד של החללית "אלמאז" שהוטסה בסודיות על ידי ברית המועצות ב-1977 ושהתה בחלל פעמיים, דגם "ספוטניק", הלוויין הראשון שנשלח לחלל על ידי ברית המועצות ב-1957, חליפות חלל מקוריות, תא שירותים אמיתי של אסטרונאוטים המתגבר על בעיית המיקרו כבידה ועובד על בסיס שאיבת פסולת, פלנטריום דיגיטאלי המציע טיסה בין כוכבי הלכת ועוד שלל מוצגים ברמה גלקטית, אשר יככבו במדעטק במהלך קיץ 2016!

נחיתת החללית במדעטק חיפה, והטסתה לישראל, התאפשרה במבצע הטסה מורכב בשיתוף הפעולה של חברת התעופה אל על, חברת התעופה הישראלית הראשונה שמטיסה חללית לישראל. בפסטיבל אף ייקחו חלק האסטרונאוט האמריקאי דון תומס ומומחה רפואת החלל, ד"ר ג‘ון קלארק, שאשתו האסטרונאוטית נספתה יחד עם אילן רמון באסון קולומביה.

 

פסטיבל החלל "המדריך לגלקסיה" מציע מוצגים מרתקים מהחלל ושלל פעילויות מיוחדות ברחבי המדעטק: מסע וירטואלי בחלל בעזרת משקפיים חכמים, הדגמות מומחזות בנושאי חלל, תצפיות אל החלל בעזרת טלסקופ, הדפסה תלת ממדית של דגמים מעולם החלל במעבדה לייצור דיגיטלי, כמו גם הפלנטריום הדיגיטאלי, הקולנוע הרב- חושי "סינמטריקס" שיקרין סרטי חלל (שניהם בתשלום נוסף), חליפת חלל בחסות חיל האוויר הישראלי שניתן להצטלם בה, כניסה לתוך הקפסולה של תא הפיקוד הרוסי ועוד.

בנוסף, מציע המדעטק שפע פעילויות להורים וילדים במהלך כל חופשת הקיץ: מוצגי הנטריקס החדש המשלבים מיצגים אמנותיים דיגיטליים ומציאות מדומה, מופעים של גילי ומיכל, כוכבי הילדים גילי בא לבקר ומיכל ינאי במופע משותף, יתקיימו בפארק המדע כל יום שלישי של חודש אוגוסט בשעה 18:00, המרכז החדש לגיל הרך יציע אטרקציות לטיפוח חשיבה מדעית לגיל הרך (החל מגיל שנתיים עד שמונה), סיורים מודרכים יתקיימו בין תערוכות הקבע הרבות של מדעטק, יתקיימו פעילויות מדע כיפיות לילדים "מדברא קדברא", בכל יום רביעי יוצגו מופעים של קוסמים, לוליינים, זמרים, להטוטנים, שחקנים ועוד, בשיתוף עם קהילת הדר ואפילו חובבי הצפרות ימצאו את החוויה המושלמת לקיץ עם סדנת נדידת ציפורים יסודית, בליווי מייסד ומנהל המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון, פרופ‘ יוסי לשם, בין התאריכים 7-31.8.

 

אגב, מבקרים שלא ירצו להיפרד מהמדע גם בבית, יוכלו למצוא בחנות המדעטק המחודשת מבחר יוצא דופן של משחקי הרכבה, בנייה, מעבדה, אסטרונומיה והגיון...

 

 

לפרטים נוספים: http://www.madatech.org.il

 


עוד באותו נושא

המוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן

גן התעשייה תפן פתוח מדי יום למבקרים, ומארח טיולים של בתי ספר וביקורים של קבוצות אחרות מרחבי הארץ והעולם.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

מוזיאון המדעטק הוא מקום שאפשר לסייר בו יחד, כל המשפחה, במשך יום שלם עד שהרגליים כואבות, ובכל זאת לא לרצות לעזוב. זה מה שקרה לנו כשביקרנו השבוע בתערוכת "המדריך לגלקסיה" החדשה...

בתערוכת החלל, בחסות סוכנות החלל הישראלית, ניתן למצוא שפע של אטרקציות ותצוגות מרתקות מתמיד כמו:

* תצוגת פריטים שהאסטרונאוט הישראלי אילן רמון ז"ל, לקח איתו לחלל.

* החללית אקסקליבר אלמאז שהייתה חלק מתוכנית החלל של בריה"מ לשעבר, מסדרת קוסמוס, היחידה ששהתה בחלל פעמיים – אליה ניתן גם להיכנס!!

* ספוטניק - דגם הלווין הראשון שנשלח לחלל על ידי ברית המועצות.

* חליפת חלל רוסית ששימשה לאימונים - שניתן להיכנס ולהצטלם מתוכה. גימיק נהדר לילדים!

* תערוכת תמונות מאוסף אנדרי סוקולוב – צייר רוסי שצייר נושאי חלל ומדע בדיוני.

* מסע וירטואלי בחלל תוך פיקוד על מעבורת חלל – באמצעות משקפי מציאות מדומה, מרגישים ממש בתוך החללית!

* פלנטריום דיגיטלי המקרין את כיפת השמיים, טיסות לכוכבים אחרים וכדומה – בתוספת תשלום.

* מופע חלל 123 – מופע מדעי הומוריסטי לילדים שאסור לוותר עליו!

* הקרנת הסרט בתלת ממד "מסע ביקום" בסינמטריקס.

הגענו לתערוכה בדיוק לאחר שסיון סיימה לקרוא ספר על חלל ושיננה את כולו בעל פה, כך שהנושא היה חם אצלה ביותר, והיא לא הסכימה לוותר על שום פרט כולל המתנה ארוכה מאד בתור להיכנס לחללית – דבר שכולנו הודנו לה עליו אחר כך כי כמה הזדמנויות יהיו לנו עוד להיכנס לחללית אמיתית?

כמו כן צילמנו את הילדים בחליפת חלל, ניסינו כולנו את משקפי המציאות המדומה שהיו אדירות, וגם נכנסנו למופע המצחיק שכמו שכבר כתבתי קודם – אל תותרו עליו!

בנוסף כמובן הילדים נהנו מגן המדע ומתערוכות נוספות במוזיאון אבל קשה להספיק הכל כך שכמו תמיד, נאלצנו להבטיח להם שנחזור שוב בקרוב...

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!