ספר ילדים חדש ומיוחד המזמין את הקוראים הצעירים להכיר את רגשותיהם השונים, המוצגים בצורה של שירים קצרים ומלווים בשאלות מנחות לשיחה שתלווה את הקריאה.

איך אתם מרגישים?

"יש לי סוד כמוס שאני לא מגלה לאף אחד.

אני חושבת עליו כל הזמן, בלילה וגם ביום והוא אפילו נכנס אליי אל תוך החלום.

ואם... אם אגלה את הסוד לחברתי הטובה בעולם – אולי הוא יהיה בעיניה... סתם?"

 

בספר מתוארים 27 רגשות, המוצגים כל אחד בצורה של שיר קצר ומביעים מגוון תחושות נרחב.

תקראו כאן על החשש שבגילוי סודות, על היופי שבאהבה, על השמחה שבידידות, על כוחו של הדמיון, על הכאב שבשנאה, על הקסם שבחלום, על החשד המנקר, על עצב הפרידה ועל עליצות וצחוק פורץ, על עלבון ועל כעס, על התרגשות ועל עצב, על פחד ועל תחרות, על בדידות ועל ידידות. רגשות נעימים וגם נעימים פחות, רגשות שמגלים ורגשות שמסתירים.

כל שיר מלווה בשאלות המופנות אל הילדים, שמטרתן לעודד ביטוי רגשות ומחשבות. כאשר הילדים עונים על השאלות הם מוצאים נקודות הזדהות עם הילד או הילדה שבשיר ומגלים איך הרגש המתואר בשיר מתבטא בעולמם שלהם.

 

מובטח לכם שתקראו ספר זה עוד ועוד ובכל פעם תגלו יותר על ילדיכם ועל עצמכם.

 

השירים מלווים באיורים המקוריים והססגוניים של צבי פדלמן. האיורים האלה ממחישים את הרגשות המתוארים במילים, ומפיחים בהם חיים.

 

דליה בר-אל, נשואה ואם ל- 3, ילידה ותושבת פתח תקוה, סופרת ומשוררת שפרסמה עד היום 41 ספרים, רובם לילדים. יצירותיה נכללות באנתולוגיות ונלמדות בבתי הספר היסודיים. כתיבתה מתאפיינת ברגישות לעולמו הפנימי של הילד ולחוויותיו בבית, בחברת הילדים ובעולם המבוגרים.

 


עוד באותו נושא

איזה מזון ישפר לכם את מצב הרוח?

המזון שאנחנו מכניסים לגופנו יכול לשפר לעיתים באופן משמעותי את מצב הרוח, להקטין התקפי חרדה ולהפחית מתחים ולחצים! אז מה כדאי לאכול בתקופה לחוצה כזו?

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מקסים שמצליח להביע שלל רגשות המפעמים בכולנו בחיי היום יום.

 

קראתי עם סיון שהתלהבה מאד מהאיורים, נהנתה לנחש בכל עמוד באיזה רגש מדובר וכמובן - לנהל שיחה ארוכה על כל אחת מהשאלות המנחות שבסיום כל שיר.

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!