בשבועות הראשונים לחייו נמצא לרוב התינוק איתנו ההורים בחדר השינה, ישן לצדנו בעריסה, כשתוך מספר חודשים אנו דואגים לו לחדר משלו, המצוייד בשידת החתלה, מיטה ובכל התוספות הרכות והמפנקות כמו טפטים ילדותיים ו/או ציורי קיר, וילונות צבעוניים, מובייל מזמר ועוד שלל חפצים ופריטים שישתלבו בהרמוניה זה עם זה ויצרו את חדר התינוקות המושלם.

עיצוב חדרי ילדים בעזרת עבודות גבס

אט אט, או במהירות (תלוי את מי שואלים), עוברות להן השנים ובשלב כלשהו חדר התינוקות כבר לא מתאים לעולל הקטן. השאלה שיש לשאול היא: כיצד ניתן לתכנן חדר ילדים מהמם בלי לשבור תכניות חיסכון?

 

אז מאיפה מתחילים?

לפני שאנו מתחילים "לעוף" עם שלל רעיונות מפוצצים, אנו צריכים להיות מעשיים ולזכור שהחדר צריך לפני הכל להיות נוח ולענות על צרכים. נסו לענות על שאלות כגון מה הולך להתרחש בחדר החדש ביומיום? ולאילו מטרות החדר צריך לשמש את ילדינו. שינה, חברים, הכנת שיעורי בית, ישיבה מול המחשב ועוד. חשבו מהם הדברים שבאמת צריכים להיות בחדר שכן לרוב ניתן להעביר לפחות חלק קטן מהדברים לחדר אחר כמו משחקים למשל.

 

בנוסף, שאלו את עצמכם כמה ילדים הולכים לעשות שימוש בחדר ומהם הצרכים של כל אחד מהילדים. ברוב המקרים חדרי הילדים קטנים באופן יחסי ולכן אם יש דברים שלא צריכים להיות שם, מומלץ לוותר עליהם כדי ליהנות מחלל נקי ומרווח ככל שניתן. לאחר שזיהינו כל הצרכים ותכננו היכן כל דבר הולך להיות ממוקם, זה הזמן להפעיל את הדמיון.

 

מגמות בעולם העיצוב והבנייה

אנו עדים לשתי מגמות שהולכות ותופסות תאוצה בשנים האחרונות. האחת היא הבניה המודרנית שנחשבת לבניה מהירה, קלה ופחות מלכלכת. השנייה היא בניית חדרים שיתאימו את עצמם לצרכים המשתנים של הילדים מבלי שנצטרך לבצע שינויים דרסטיים במהלך השנים. עבודות גבס מסייעות לנו לשלב את שתי המגמות זו בזו וליהנות ממגוון היתרונות של חומר הגלם שהפך לפופולארי ביותר בשנים האחרונות – ולא בכדי.

 

מחיר זול בהשוואה לשיטות בנייה אחרות, מהירות הרכבה, אפשרויות עיצוביות אינסופיות ולבסוף היכולת לבצע שינויים זמניים - כאלה שנוכל לבטל בעתיד, הפכו את עבודות הגבס ללהיט בענף הבנייה.

 

עבודות גבס בחדרי ילדים

טקסטורות מיוחדות, עיצובים, מדפים וחלוקת חדרים באופן זמני או קבוע, שמות את עבודות הגבס במרכז הבמה כאשר מדובר בעיצוב חדרי ילדים.

מעבר לכך, לעבודות גבס יתרונות רבים כשהבולטים שבהם הם היכולת לבנות קיר או תקרה במהירות ומבלי להרוס חצי בית, העלויות מסתכמות בחצי ביחס לשיטות בנייה אחרות וכאמור – זה פתרון הבנייה הזמני הטוב ביותר שנמצא בהישג ידינו. בנוסף, פיתוחים שנעשו בשנים האחרונות בתחום, מאפשרים לקבל קירות איכותיים שמבודדים היטב מרעש וטמפרטורה (דבר שיחסוך בהוצאות החשמל בבית). כמו כן, התקנת תשתיות חשמל ותקשורת בקיר גבס, היא אחת מהמשימות הפשוטות באופן יחסי – בטח בהשוואה לקיר רגיל.

 

חלוקת חדרים

אולי אחד הדברים המתבקשים והשימושיים ביותר כאשר מעוניינים בבוא העת, לבצע חלוקה מחדש של חדר הילדים. באמצעות בנייה של קיר גבס, ניתן לבצע חלוקה מהירה של חדר אחד לשני חדרים שונים ובכך ליצור שני חדרי שינה (או יותר), בנייה של חדר משחקים מעוצב ועוד. אם בעבר בכדי לבצע חלוקה או להוסיף קיר היינו מחויבים לשפץ את הדירה כמעט לחלוטין, היום העבודה עם גבס הפכה את החלוקה לפשוטה, מהירה ונקייה.

 

בניית חדר בחלל הגג

חלומו של כל ילד (או לפחות שלי כשהייתי ילד) הוא חדר מעוצב ומיוחד בחלל עליית הגג. אם בביתכם עליית גג, תוכלו להסב אותה במהירות ובעלויות סבירות, לחדר ילדים או חדר משחקים – תוך שימוש בעבודות גבס כמובן.

 

שימושים נוספים לעבודות גבס בחדרי ילדים

נישות לטלוויזיה, מדפים צבעוניים וכוורת לאחסון צעצועים הם רק חלק מהדברים שתוכלו לבצע בגבס. אחד היתרונות הגדולים שיבואו לידי ביטוי בעיצובים שהוזכרו, היא היכולת להתאים את העבודה לגודלו של החדר. כלומר, בניגוד לרכישת ריהוט או מדפים שמגיעים בגודל קבוע, ושלעיתים עשויים שלא להתאים לגודל החדר ואופיו, עבודות גבס מאפשרות לכם ליצור כמעט כל דבר שתרצו – בדיוק במידות ובצבעים שתבחרו.

 

טיפים לעבודות גבס

אם ניחנתם בזוג ידיים יצירתיות, קיים סיכוי שתוכלו לבצע עבודת גבס בעצמכם – תלוי במורכבות ובניסיונכם האישי. מאידך, תוכלו לשכור קבלן גבס שיוכל לבצע כל דבר שתעלו בדמיונכם. כמו כל בעל מקצוע, גם קבלן הגבס צריך להיבחר בקפידה. הציצו בתיק העבודות ובקשו לקבל שלוש המלצות מלקוחות באזורכם. נסו לצפות בעבודות ולשמוע את חוות דעתם של הלקוחות, תוך שימת דגש על מקצועיות, אמינות ועמידה ביעדים.

 

בכל אופן, הקפידו על תכנון קפדני של חדר הילדים, תוך חשיבה על מיקום המדפים והטלוויזיה משום שיהיה עליכם להעביר תשתיות של חשמל ותקשורת בקירות שנבנים וחשוב לא פחות, קירות גבס שאמורים להחזיק טלוויזיה או מדפים, צריכים לקבל חיזוקים מיוחדים עוד בשלב הבנייה.

 

ועכשיו מה?

צביעת חדר הילדים היא נגיעת הקסם שתביא לידי ביטוי את עבודות הגבס שעשיתם. אנו ממליצים לקרוא את המדריך לצביעת חדרי ילדים של האתר אמאבא.

 

 

בהצלחה!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

עיצוב חדר לתינוק

נולד לכם תינוק! מזל טוב! הידעתם? פנג שואי נכון בחדר השינה של התינוק תורם משמעותית לאיכות השינה והבריאות.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!