סופי השבוע של מאי ויוני בגליל המערבי הם מלאים ורצופים בפעילויות ותכנים מיוחדים, במסגרת פסטיבל "ים של גליל מערבי". לפניכם הצצה לחלק מהאירועים המיוחדים הצפויים באזור, רבים מהם בתשלום סמלי בלבד.

פסטיבל "ים של גליל מערבי" 2016

סיורים משפחתיים מודרכים בתשלום סמלי

במהלך סופי השבוע בתקופת הפסטיבל ייצאו בימים שישי ושבת סיורים חווייתיים מודרכים לכל המשפחה במסלולים שונים ברחבי הגליל המערבי, במחיר סמלי של 10 ₪ בלבד למשתתף מעל גיל 3.

 

בין הסיורים השונות המוצעים לקהל הרחב במסגרת הפסטיבל:

  • פסיפס אנושי במערב הגליל: מסע הכרות עם אורחות חיים שונים החיים יחדיו בכבוד במערבו של הגליל, נפגוש אנשים וסיפורים כאשר נבקר בכפרים הדרוזים ג‘ת וינוח, בישוב האקולוגי כליל, בכפר המוסלמי שייח‘-דנון ובקיבוץ בית העמק.
  • אל הפריחה הייחודית של שושן צחור, מישויה פעמונית ולוע הארי הגדול: הליכה בטבע הירוק של הגליל המערבי ב"שלוחת ברתות" שצופה מלמעלה על נחל כזיב האדיר עם הפריחה המופלאה הלבנה של הצמחים הגבוהים בחורש.
  • נחל כזיב, תצפית ושכשוך רטוב: טיול אל היפה והמרשים בנחלי הצפון, אל הירוק הנהדר, המצוקים האדירים והמים הזורמים, "תצפית הנשרים", מעיין עין חרדלית ועוד.  
  • עכו - בהאים, אפנדים ומה שביניהם: טיול אל מכמני העיר העתיקה היושבת על מפרץ ימי, כולל סיור בגן הקדוש ביותר לבהאים בעולם, המתחם הסופי, כיכר גנואה, השוק, הנמל ועוד מפניניה של העיר.
  • "אבל יותר מכל אוהב הוא לכופף בננות" – החקלאות בתפארתה: טיול אל "בתי הרשת" של הבננות ומטעי האבוקדו, אל מתקן הטיהור שהופך מי ביוב למים טובים לחקלאות, אל המסכרה (מתקן עתיק לייצור סוכר מקנים) ואל "מכוורת פרחי הגליל" המייצרת סוגים שונים של דבש וחוויית ביקור ייחודית הכוללת טעימות כמובן...
  • חיים על הגבול ברמת אדמית: טיול ברמת אדמית עליה חיים בצוותא ישוב בדואי וישוב יהודי, בצמוד לגבול לבנון, כולל סיור בחורבת עירב, פארק אידמית, מערת קשת ועוד.
  • הקיבוץ שקם בתוך ביצה ליד הנחל: טיול מונגש העובר ב"מסע בזמן" בקיבוץ כפר מסריק כולל כתב חידה ומסע במוסדות הקיבוץ הישנים. לאחר הסיור בקיבוץ נצא לשביל נחל הנעמן המשוקם עם בריכת הנימפאות המקסימה וציפורי המים.

 

לפרטים והרשמה: http://www.bgalil.co.il.

להכיר את האזור מזווית אחרת: מנווטים במשחק תחרותי מיוחד

"טיול שהוא משחק ומשחק שהוא טיול" - בימי פסטיבל "ים של גליל מערבי" יתקיים זו השנה השנייה משחק ניווטים מיוחד במסגרתו יבקרו המשתתפים באתרי טבע, נוף, אתרים היסטוריים ואתרי מורשת קרב ויתחרו במשחק אתגרי מרתק. התחרות תתקיים בשעות הבוקר במהלכן יצטרכו המשתתפים להשיג את מירב הניקוד ע"י הגעה לאתרים במרחב של הגליל המערבי, זיהוי המקומות והבאת מידע המספר את סיפור האתר, כאשר המשפחה שתזכה במירב הניקוד תקבל פרס מיוחד.

בנוסף ניתן יהיה לקיים את משחק "הנווטים" ללא התחרות במהלך כל ימי הפסטיבל בצורה משפחתית (המשחק מתאים לילדים מגיל 3) או בקבוצות. ניתן לשחק את המשחק ברכבים פרטיים, רכבי שטח, אופניים ואפילו ברגל. מפת המשחק המיוחדת מאפשרת ניווט קל גם לאלו שאינם מנוסים בניווט והמשחק עצמו מאפשר לכל אדם להשתלב במשחק בקלות ומעביר את המשתתפים חוויה של הכרות עם אתרי הגליל המערבי וסיפוריהם. 

לפרטים והרשמה: http://www.navat.co.il

הפנינג האופניים "גלגליל" 2016

הפנינג מיוחד שיתקיים ביום שבת, 21.5, ואשר במסגרתו ייצאו החל מהשעה 7:00 מחניון השיירה בגליל המערבי מאות רוכבים במסלולים שונים לאורך נופיו של הגליל המערבי, ביניהם מסלול קצרצר של 7 ק"מ סביב שדות ומטעי בננות, מסלול בינוני באורך 15 ק"מ הכולל טיפוס עד נווה זיו בתוך חורש טבעי מול נופי חוף ים התיכון ומסלול ארוך באורך 24 ק"מ החוצה אתרים שונים בגליל המערבי ביניהם נחל געתון, עין יעקב, עינות מירב ומבצר יחיעם. 

בשנה זו משתף הפסטיבל פעולה עם בית החולים גליל מערבי המעמיד לטובת רוכבי האופניים עמדות לבדיקת לחץ דם, סוכר ויעוץ תזונאי לפני הרכיבה ובגמר הרכיבה. שלושת המסלולים עוברים בחורש טבעי ומשקיפים על אתרים היסטוריים, נחלים ופינות חמד לאורך כבישיו ונופיו של הגליל המערבי. לפרטים והרשמה:  https://www.znook.co.il/R/Register.aspx?ID=vhdLxv24xck%3d

לפרטים נוספים על אירועי הפסטיבל: http://www.bgalil.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!