חודשיים של אירועים והצגות לילדים ולכל המשפחה במדיטק חולון, כולל ההופעה מגרמניה "הסונטות של שקספיר" עם תיאטרון "תקווה" בהשתתפות שחקנים בעלי מוגבלויות. כמו כן, הכנס השלישי של תיאטרון המדיטק שיתקיים במסגרת הפסטיבל, יוקדש השנה להופעתם של אנשים עם מוגבלויות על הבמה.

פסטיבל ישראל לילדים 2016

מדיטק חולון יקיים את פסטיבל ישראל לילדים במהלך החודשיים שבין ה-28.5.16 ועד ה-30.7.16.

 

"לא מוגבלים על הבמה"

במסגרת הפסטיבל יתקיים הכנס השנתי השלישי של המדיטק תחת השם: "לא מוגבלים על הבמה". הכנס יוקדש להופעתם של אנשים עם מוגבלויות על הבמה כשחקנים בהצגות מקצועיות, ההשפעה על חיי המופיע, הקהל והקהילה.

במסגרת הכנס יידונו השאלות: האם זהו אירוע חברתי או אמנותי? באיזו מידה הוא שילוב בין השניים? האם יש להתייחס אל בעלי המוגבלויות כשחקנים מקצועיים? מה השפעת הופעתם בהצגות על חייהם? מה מידת ההשפעה של הצפייה בהצגות אלה על חיי הצופים ועל חיי הקהילה במובן האישי, החברתי, הרגשי והרוחני?

בכנס ישתתפו רוני פינקוביץ‘ מנהלו האמנותי של תיאטרון המדיטק, ד"ר חן אלון, במאי תיאטרון "תקווה" גרט הרטמן, הדס דיאמנט ועוד.

1.6.16 בשעות 9:30-15:00

 

מחווה ליענקל‘ה יעקובסון והוקרה ללאה נאור

אירוע מיוחד במסגרת הפסטיבל יהיה מופע מחווה ליענקל‘ה יעקובסון. יעקובסון, שחקן, במאי ומחזאי, ומי שכתב את "מוף ומוריס" שמועלה במדיטק. בשנת 1997 נכלל יעקובסון ברשימת 100 מספרי הסיפורים הטובים בעולם במסגרת פסטיבל מספרי סיפורים בארצות הברית. הוא כתב והעלה מופעי יחיד לילדים, בני נוער ומבוגרים.

בין המשתתפים באירוע המחווה: אורנה בנאי, ישראל גוריון, רז שפריר, יחזקאל לזרוב, גולן אזולאי, יהויכין פרידלנדר, ניר רון, דור צוויגנבאום, רננה רז, דניאלה מיכאלי. מנחה: איציק וינגרטן.

 

לציון יום הולדתה ה-80 של לאה נאור תתקיים בחודש יוני תערוכת מחווה של פרידה שוהם ותלמידי המגמה לעיצוב תפאורה ותלבושות בסמינר הקיבוצים ליוצרת ילדים חשובה זו.

לאה נאור, פזמונאית, סופרת, מתרגמת ותסריטאית ישראלית פרסמה ספרי סיפורת ושירה לילדים, וכן כתבה תסריטים לתוכניות טלוויזיה לילדים, בהם "קרוסלה", "חג לי", "מה פתאום?" ו"בבית של פיסטוק". תרגומיה לסדרת ספריו של דוקטור סוס, ובראשם "חתול תעלול", זיכו אותה בפרס אנדרסן הבינלאומי לתרגומי מופת לילדים. נאור מוכרת להורים שבינינו באמצעות סדרות הטלוויזיה שבורכו בפתיח פרי עטה כמו: גברת פלפלת, טוב טוב הגמד, קישקשתא, טאו טאו, המומינים ועוד ועוד...

 

ובנוסף, במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו במדיטק סדנאות ג‘אגלינג וסדנאות עיצוב וקומיקס לילדים וכן שעות סיפור בחינם ברחבת המדיטק.

 

"ארור הלב"

הפסטיבל, בשיתוף מכון גתה, יארח את תיאטרון "תקווה" מברלין עם המופע "ארור הלב" על פי הסונטות של שייקספיר ובבימויו של גרד הרטמן. ההצגה מלווה בתרגום של שמעון זנדבנק מתוך ספרו "הסונטות" בהוצאת הספריה החדשה לשירה.

תיאטרון "תקווה" הגרמני פועל בברלין ומעלה הצגות בהשתתפות שחקנים בעלי מוגבלויות וללא מוגבלויות כלל. התיאטרון הוקם ב- 2008 בתמיכת הקרן של חב‘ הלוטו ברלין, ונבנה כבית שאין בו מחסומים, הן עבור הצופים והן עבור השחקנים.

בהצגה מתורגמות הסונטות של שיקספיר המתארות יקום שלם של מסתוריות וחושניות, אהבה וגעגועים כשברקע מיצג וידאו ובביקורת נכתב עליה כי היא "מופע של שלמות ויופי".

 

במהלך חודשי הפסטיבל יעלו ההצגות החדשות וההצגות הבולטות של תיאטרון המדיטק ובהן: "חתול תעלול", "מוף ומוריס", "ילדי בית העץ", "מושלמת", "ילדת הקשת בענן", "מהדקים", "הכבש הששה עשר", "אריה הספריה", "לא דובים ולא יער".

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!