יש אומרים שיום העצמאות, המתקיים ב-ה' באייר, מיד בצאת יום הזכרון לחללי מערכות ישראל, הנו החשוב בחגי ישראל. השנה נחגוג 68 לעצמאות מדינתנו, ולכבוד כך טרח צוות אמאבא וקיבץ עבורכם כמה הצעות למקרה שתהיו מעוניינים גם לצאת ולבלות עם הילדים והמשפחה. לאחר שתסיימו, כמובן, עם המנגל הישראלי המסורתי...

אירועי יום העצמאות לילדים ולמשפחה

* אגב, זוהי כתבה דינמית, המתעדכנת על בסיס יומי, ולכן עצתנו לכם - שתמשיכו להיכנס ולהתעדכן.

 

 

בואו לחתום על מגילת העצמאות! - הכניסה ללא תשלום

"אנחנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ-ישראל, היא מדינת-ישראל" - לכבוד יום העצמאות חוזרים בצריף בן-גוריון אל המשפט האלמותי הזה, ואל המסמך בו הופיע, מגילת העצמאות. במהלך היום יוכלו המבקרים לחזות בעותקים של המגילה, ואף להוסיף את שמם וחתימתם לצד 37 החותמים המקוריים, בהם כמה מגדולי האומה כמו גולדה מאיר, יצחק בן צבי, אליעזר קפלן וכמובן, דוד בן-גוריון. לאחר שיחתמו ויהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהקמתה של המדינה, יקבלו המבקרים את המגילה הביתה למזכרת.

צריף בן-גוריון הוא ביתו המקורי של ראש הממשלה הראשון של ישראל, אשר האמין כי יש להפריח ולאכלס את הנגב והאמין לא פחות במתן דוגמא אישית. בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה, ועד היום ניתן לראות את הצניעות הרבה בה הוא חי, ואף אירח אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973.

לפרטים: www.bgh.org.il

 

משט יום העצמאות במרינה הרצליה - הכניסה חינם!

כמו בכל שנה גם השנה יוזנקו עשרות כלי שייט בשעה 11:00 בבוקר על ידי ראש העיר, משה פדלון, ממרינה הרצליה במסגרת המשט המסורתי של הרצליה.

כלי השייט יצאו להפלגת ראווה לכיוון חוף אפולוניה, מצפון למרינה. בהמשך, ייסובו 180 מעלות לכיוון חופי תל אביב יפו, ומשם יחזרו כל הדרך חזרה בים למרינה בהרצליה. מארגני המשט הם עיריית הרצליה, יחד עם החברה לפיתוח התיירות בעיר, מפעילת המרינה. הציבור מוזמן לצפות במשט לאורך חופי הים בהרצליה.

לפרטים: www.herzliya-marina.co.il

 

מוזיאון מגדל דוד מזמין לחגוג עצמאות - הכניסה חינם!

ביום העצמאות פותח מוזיאון מגדל דוד את שעריו לחגיגה של עצמאות במצודה. משפחות עם ילדים, צעירים ומבוגרים מוזמנים! יום חמישי, 12 מאי 2016, בשעות 10:00-16:00.

הדרכות ופעילות ברחבי המצודה, המוזיאון, התצפית, חפיר המצודה והקישלה, מסע בזמר הישראלי, מתחם פעילות לקטנטנים - משחקים ויצירה, ובשעה 16:00: המופע המרכזי - סינדרום ירושלים מגוון דמויות היסטוריות ומיטב שירי ירושלים במפגש בלתי נשכח. בנוסף, בשעת הליל יתקיים החיזיון הלילי שבו לצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה.

לפרטים: www.tod.org.il  

 

עצמאות בצוק מנרה

68 שנה לקום המדינה ובמנרה, ארץ הטבע והאקסטרים, מצפה לכם סופשבוע בסימן עצמאות! מצוק האקסטרים יעוטר ב-68 דגלי ישראל המסמלים את עוז הרוח והאיתנות וכרטיס עלייה ברכבל יעלה 68 ₪ בלבד ויכלול מגוון פעילויות נוספות.

מעבר לפעילות האקסטרים הקבועה בצוק, גובשה תכנית ייחודית למבקרי הפארק שתכלול ללא עלות נוספת לרוכשי כרטיס לרכבל: משחקי חשיבה גדולים לכל המשפחה, מסלולי מיני גולף, ומפגן עוצמתי של 68 דגלי המדינה במצוק האקסטרים. סיורים בעקבות לוחמים יצאו  למצפור לזכרו של חייל צה"ל אמיר קרא ז"ל בשיתוף קק"ל. לודג‘ מנרה מציע לרגל סופ"ש עצמאות חבילת לינה חסכונית שתכלול את כל פעילויות האקסטרים בצוק מנרה ללא תשלום נוסף במחיר אטרקטיבי במיוחד.

לפרטים: www.cliff.co.il.

 

קייקי כפר בלום מצדיעים לחיילי צה"ל ומארחים את תושבי הצפון בסימן 68 שנה למדינה

ביום העצמאות מוזמנים חיילי צה"ל לשייט ללא תשלום בקייקי כפר בלום! ובנוסף, לרגל 30 שנה לאתר, מוזמנים ביום חג זה תושבי הגליל והגולן לבילוי משפחתי כולל במחיר מיוחד: 68 ₪ בלבד.

חבילת הבילוי באתר כוללת שייט במסלול המשפחתי, אומגה למים וצפייה בסרט בקולנוע D3 (רב חושי). על מנת למצות את סוף השבוע של חג העצמאות מומלץ להפוך את הבילוי לחופשה ישראלית של ממש ולנפוש בחיק הטבע, בקמפינג משפחתי על גדות הירדן, במרחבים ירוקים, לצד פעילות אתגרית מגוונת בפארק החבלים "טופ רופ", אומגה ענקית הישר למים, קיר טיפוס, שייט, קולנוע רב חושי, מרבצי דשא מוצלים ורחבים וכמובן - מנגל.

לפרטים: http://www.kayaks.co.il

 

 

 

 

חג שמח!

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!