מהם הסיפורים שהרחוב מספר לנו? מה מספרים לנו אמני הרחוב? כיצד נהנים מאמנות רחוב ואיך היא מבטאת עצמה בתחומי האמנויות השונים? כל אלו ועוד בתערוכה אינטראקטיבית חדשה לילדים במרכז "בגובה העיניים" במוזיאון הילדים בחולון.

סיפורים שמספר לי הרחוב

מרכז "בגובה העיניים" במוזיאון הילדים פותח בתערוכה אינטראקטיבית חדשה לילדים: "סיפורים שמספר לי הרחוב", בחסות חברת הצבעים נירלט, אשר העניקה את הצבע לעיצוב החלל.

 

נושא התערוכה הוא אמנות המתרחשת במרחב הציבורי האורבני. אמנות זו משתמשת במרחב הקיים כבמה ליצירה, ובעוברים והשבים - כקהל וכצרכן אמנות.

הילדים המבקרים בתערוכה יחקרו, יחוו ויגלו ביטויים של אמנות ייחודית זו, באופנים אמנותיים שונים: אמנות פלסטית, תיאטרון, מולטימדיה ותנועה. הם יבחנו את הקשר בין הסביבה הנתונה לאמנות הנוצרת בה ואת התנאים לקיומה.

 

גיל עומר, מנכ"ל מוזיאון הילדים ציין כי אומנות הרחוב תופסת חלק משמעותי מהשיח האומנותי בעולם וזוכה להכרה ולכבוד. זו הסיבה, הוסיף, שהמוזיאון החליט להקדיש את התערוכה החדשה שלו לנושא זה.

 

התערוכה פועלת לפי העיקרון המנחה את מרכז ב"גובה עיניים": התנסות אישית ופעילות אקטיבית של הילדים. עיקרון זה מאפשר הפנמה והעצמה של החוויה. באמצעות הפעילויות השונות הילדים ילמדו להכיר ולכבד סוגים שונים של אמנויות רחוב, יקבלו ידע וכלים להתבוננות מושכלת באומנות רחוב, יכירו תחומים שונים באומנויות המצויות במרחב הציבורי וכמובן ילמדו את ההבדל בין השמירה הנדרשת מהם על המרחב הציבורי ובין האומנות הנוצרת בו.

בתערוכה 2 מסלולי פעילות בחלוקה לקבוצות גיל:

מסלול קטנטנים גילאי 3-5 שנמשך כשעה ורבע ומסלול גדולים גילאי 5-9 שנמשך כשעתיים.

במהלך הסיור יגיעו הילדים לשכונת "בגובה העיניים", יטיילו ב"רחובות", ב"סמטאות" וב"כיכר העיר". תוך כדי סיור ייתקלו בהתרחשויות "ספונטניות" שיחשפו אותם לאמנויות שונות  בהן יוכלו להתנסות בעצמם.

הפעילות מתחילה במופע רחוב של שחקן רחוב, בהמשך מגיעים הילדים לגלריה צבעונית בה מוצגים יצירותיהם של בכירי האמנים הפועלים ברחוב.

תוך כדי הסיור והפעילות יתוודעו הילדים לתהליכי העבודה של האמנים השונים ויתנסו בעצמם בציורי מדרכות, יפגשו פסל חי אמיתי ואפילו יתנסו בעצמם באמנות מיוחדת זאת.

במסלול הגדולים ייצרו הילדים גם גרפיטי באמצעות מחשב.

 

 

לפרטים נוספים: http://www.childrensmuseum.org.il


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

השבוע ביקרתי עם מתן וחברו הטוב, שני בנים בני 8 ו-10, לפתיחת התערוכה "סיפורים שמספר לי הרחוב".

 

כבר כשנכנסנו ראינו שהגענו למקום מיוחד, והבנים מאד התלהבו מהמסתורין שאפף את המקום. חלל התערוכה עוצב כמעין שכונה ובה רחובות וסמטאות, בתים ממוספרים, כיכרות ועוד שבהם עוברים הילדים במהלך הסיור, כשבכל "רחוב" או "סמטה" כזו הם לומדים אודות סוג אחר של אמנות רחוב.

 

קראו עוד על החוויה שלנו בתערוכה...

 

מומלץ בחום!!

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!