שיריה הקסומים של נעמי שמר חוזרים לבמה, בסיפור מקורי המעלה את תמונת הילדות של פעם, בה ילדים שיחקו במשחקים תמימים ובעיקר זה עם זה, במסגרת מנוי ל"תיאטרוקידס" בקריית התרבות נס ציונה.

"הכל פתוח"

החופש הגדול הגיע! לילדי קבוצת "כלנית" בקיבוץ יש המון תוכניות איך לבלות בחופשה. גם אורי מתל-אביב מתכונן לחופשה, אבל הוא אינו שמח, משום שהוריו נוסעים לחו"ל והם שולחים אותו לקיבוץ שם יבלה עם בת דודתו ללי וחבריה.

 

ללי מחכה לבואו של אורי בהתרגשות ומצפה שיביא לה מתנות מהעיר הגדולה ושישחק איתה כל היום. אולם, כשהוא מגיע, לא רק שאינו מביא עימו מתנות, הוא גם אינו רוצה לשתף פעולה עם שאר הילדים. הביקור הופך לאכזבה גדולה, ללי נוטשת את אורי לטובת חבריה והוא נשאר עוד יותר בודד...

 

יום אחד, כשאורי משוטט לבדו בקיבוץ, הוא נתקל בחדר שבו עומד פסנתר. אורי מתנחם בנגינה עליו וכשללי מגיעה לשם היא מתפעלת מאד מנגינתו. הם עושים הסכם שהוא ילמד אותה לנגן, והיא תלמד אותו את שאר הדברים - לשרוך שרוכים, להתנדנד בנדנדה, לשחות בבריכה, לשחק מחבואים ולקפוץ בחבל.

 

כשהוריו של אורי חוזרים מחו"ל, הם פוגשים ילד שמח, חברותי ופתוח. ילד "חדש" שקוראים לו אורי.

 

מתאים לגילאי: 5-9.

 

מחזה ובימוי: צביה הוברמן, ניהול מוסיקלי: נדב רובינשטיין, תפאורה: שני טור, תלבושות: אדם קלר, תאורה: אורי מורג, כוריאוגרפיה: עמית לוי, משתתפים: רענן פז, אריאל קוזלובסקי, בן אדם, דפי אלפרן, תימור כהן, ליאור כהן, הפקה: תיאטרון גושן.

 

יום ב, 19.10.15, קריית התרבות נס ציונה.

 

 

לפרטים נוספים: www.tarbut-nz.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!