ללא סוכר, ללא תוספת מים, ללא חומרים משמרים או תוספות צבע אחרות ולא ממרכז הפרי אלא מהפרי הטרי עצמו. התירוש האותנטי, מיץ הענבים הטהור, הטבעי והמרענן שמיוצר מ-100% ענבים מכרמים הפזורים ברחבי ישראל.

תירוש כרמל

המתוק המתוק הזה, או: מהו תירוש?

"וְלָקַחְתִּי אֶתְכֶם אֶל אֶרֶץ כְּאַרְצְכֶם אֶרֶץ דָּגָן וְתִירוֹשׁ אֶרֶץ לֶחֶם וּכְרָמִים אֶרֶץ זֵית יִצְהָר וּדְבַשׁ (מלכים ב, יח, ל).

 

תירוש הוא מיץ ענבים המופק מענבים שאינם עוברים תהליך תסיסה, ועל כן לא נוצר בו אלכוהול כמו ביין. בבתים רבים בישראל שותים מיץ ענבים בקידוש של שבת ובחגים.

 

תירוש היה מזוהה מני אז עם יקבי כרמל. המשקה מיוצר ביקב עוד מלפני קום המדינה. יקבי כרמל מוכרים מדי שנה מיליוני ליטרים של תירוש. לפני כשנה השקיעו ביקב כ30- מיליון שקל בציוד טכנולוגי מתקדם לייצור יינות איכותיים, וגם התירוש יצא נשכר מכך.

 

האם השתנתה נוסחת התירוש במשך השנים?

נוסחת התירוש לא השתנתה לאורך השנים, אך כיוון שמדובר במוצר טבעי לחלוטין, ממש כמו יין, הוא מושפע מגורמים שונים כמו מזג האוויר, תנאי הבציר ואופי הענבים. כשבשנה מסוימת הענבים פחות מתוקים, התירוש פחות מתוק. אפשר לראות בכך סימן חיובי לטבעיותו של המוצר המדובר, שאינו משקה היוצא ממעבדה, עם תרכובות קבועות או תוספות קבועות של סוכר וצבע. תירוש הוא מוצר שתלוי בתוצרת חקלאית, ובזה קסמו.  

 

ואיך הבריאות?

מחקרים רבים בדקו האם מיץ ענבים מכיל את התכונות של היין האדום בכל הקשור למחלות הלב, והתשובה חיובית. המרכיבים הלא אלכוהוליים המצויים גם במיץ, הם חומרים כימיים המצויים בקליפת הענבים האדומים ותורמים להעלאת "הכולסטרול הטוב",(HDL) מונעים הצטברות של שומנים בכלי הדם ובעיות אחרות.

מרוב המחקרים עולה, ששתיית מיץ מענבים שנסחטו באופן לא מסחרי, תורם לבריאות ומיטיב במגוון תחומי בריאות כמו, מניעת הסתיידות עורקים, מניעת עצירות, סיוע להפחתת משקל, חיזוק הקולגן, שיפור מראה העור, הורדת בצקות ריפוי דלקות בדרכי השתן, בגרון, בקיבה ובמעיים. ויש הטוענים כי שתיית כוס תירוש ביום תפחית ותמגר אף כאבי ראש כרוניים.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כשמרימים כוסית בפסח או בראש השנה - מיץ ענבים זה תירוש של כרמל.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!