אין איש שלא אוהב את מראהו של זר פרחים המונח על הראש. זר הפרחים מסמל התחדשות, חיבור לטבע וחגיגיות. זה לא במקרה שבימי הולדת ובחג השבועות, אנשים ובעיקר ילדים נוהגים לחבוש זרים על הראש. ומה יותר טוב מזר שהילדים הכינו בעצמם?

הכנת זר פרחים לראש

אם אתם הורים שמחפשים פעילות נהדרת לילדים שלכם, הנה הדרך להכין את הזרים. שימו לב שזו יכולה להיות פעילות משותפת נהדרת גם לילדים וגם למבוגרים. הילדים בכל מקרה יצטרכו עזרה ברוב המקרים, בוודאי ילדים קטנים - ואתם נהנים מחדוות היצירה, ומהעובדה שמשהו מעסיק אותם.

 

אפשר להכין את הזרים הללו לקראת ימי ההולדת של הילדים, לקראת חגים כמו ט"ו בשבט או שבועות, או סתם כי רוצים ליהנות מפעילות יצירתית.

 

כל שלבי ההכנה של הזר:

 

* הכנה לקראת ליפוף

לוקחים חוט ברזל ארוך, וצרור של פרחים. שימו לב שכדי שיהיה לכם נוח לעבוד עם הפרחים, מומלץ בחום לקטום את הקצה שלהם (את זה אתם עושים, ולא הילדים). אפשר קצת למעוך את הגבעול של הפרח כדי שיהיה יותר גמיש (הילדים מאד ייהנו מזה), ולהתחיל לחשבו גם מה יהיה הסדר של הפרחים - אפשר לבחור כמה פרחים מאותו סוג, או לגוון עם כמה פרחים בצבעים ובגדלים שונים.

 

* ליפוף סביב הברזל

כעת, לוקחים פרח אחד עם גבעול, ומתחילים ללפף היטב את הגבעול סביב חוט הברזל. יש ללפף אותו היטב וחזק כך שהוא יהיה צמוד - אל תשאירו מרווחים בשוב שלב! כאשר אתם מסיימים ללפף את הפרח, קחו סרט הדבקה מיוחד - והדביקו אותו סביב כל הגבעול המלופף.

שימו לב! בכדי שלא תקבלו בסופו של דבר זר שנראה כאילו הוא עשוי נייר הדבקה, כדאי לבחור בסוג ספציפי - רצוי הסוג החזק, בצבע שחור או לבן, כדי שישתלב ויתמזג היטב עם הפרחים. אל תעשו שימוש בסלוטייפ שקוף, שכן הוא גם זול באיכותו ולא מחזיק היטב את הפרחים.

 

* חזרה על הפעולה

אחרי שעשיתם זאת בהצלחה עם פרח אחד, אפשר להמשיך ולהדביק עוד פרחים נוספים כדי ליצור זר פרחים חגיגי ויפה! בשלב זה, שימו לב שאתם מלפפים את הפרחים כך, שהם יהיו קרובים אחד לשני. רצוי מאד שלא יראה רווח בין פרח לפרח, אלא שומרים על מראה אחיד ומקסים. אם אתם מערבבים בין כמה גדלים - עשו ערבוב מלא ביניהם, ואל תעשו סדר מהקטן לגדול, כי זה לא נראה אסתטי במיוחד על הראש.

 

* סגירה עם סרט

בשלב האחרון ליצירת זר פרחים על הראש, סוגרים את הזר כולו עם אביזר מסוים - אפשר עם חוט ברזל נוסף, אבל אפשר ורצוי לקחת סרט לשיער, לחבר אוו לקצוות של החוט, וכך יש לכם זר מושלם.

 

כמה זמן זה לוקח?

תלוי מאד ברמת המיומנות של הילדים. לילדים קטנים זה יכול לקחת יותר זמן ומדובר על פעילות של שעה לפחות. ילדים גדולים יותר יוכלו לעשות זאת בקלות תוך חצי שעה.

 

 

תיהנו!!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

הכינו עם הילדים ממתקים נוסטלגיים וטעימיםםםם

לכבוד חג הניסים חושפת אלמוג עקריש רונן, בעלת המותג "סגולה- מאז יצא מתוק - ממתקים נוסטלגיים בעבודת יד" כמה מהמתכונים הנוסטלגיים שלה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!