בהריון עם הבן השני שלי קיבלתי "מתנה": כתמי פיגמנטציה. בהתחלה עוד האמנתי בתמימותי שעם הזמן זה יעבור, אך ככל שחלף הזמן – הבנתי שהם כאן כדי להישאר...

איך להתמודד עם פיגמנטציה

אז מה זו בכלל פיגמנטציה?

פיגמנטציה זו תופעה של כתמים חומים שמופיעים על הפנים, שיכולים להיווצר מאקנה, מחשיפה לשמש, משינויים הורמונאליים בזמן ההיריון ובגיל המעבר וכתוצאה משימוש בהורמונים (כגון גלולות למניעת הריון).

הבשורה הטובה היא, שניתן לטפל בהם ואף להעלים אותם כמעט לגמרי. הבשורה הפחות טובה, היא שזה עלול לקחת הרבה זמן.

 

ישנם מגוון טיפולים: החל מקרמים קוסמטיים, משחות הבהרה הניתנות ע"י רופאי עור ועד טיפול בלייזר.

מאחר וכמו שציינתי, זה תהליך שלוקח זמן – מה שנותר לנו לעשות בינתיים זה לנסות להסוות את הכתמים וכאן אני נכנסת לתמונה.

 

מהם הדגשים באיפור המיועד להסתרת פיגמנטציה?

1. בשלב הראשון, הבסיס מעכשיו לפני תחילת כל איפור ולאחר מריחת קרם הלחות בבוקר, הינו מסנן קרינה עם מקדם הגנה של 34.

למה מסנן קרינה? אמנם לכתמים שכבר נוצרו הוא לא יעזור אך כדי למנוע הופעת כתמים נוספים – חובה להשתמש במסנן קרינה בכל יציאה לשמש וגם מתחת למייקאפ.

שימי לב: אפילו אם המייקאפ שלך מכיל מסנן קרינה – רמת המקדם שלו היא לרוב נמוכה ועומדת על SPf 12-15 בלבד, כך שלא ניתן לסמוך על המייקאפ לבדו.

דבר נוסף שעלייך לזכור: במידה וכבר התחלת טיפול בקרמים מבהירים – את חייבת מסנן קרינה גבוה כי העור שלך עובר עכשיו תהליך של פילינג יומיומי והוא חשוף עוד יותר לקרינה.

 

2. לאחר מריחת מסנן הקרינה הניחי על הכתמים קונסילר בגוון סגול. מאחר ולפי תורת הצבע – צבעים מנוגדים משלימים זה את זה – הצבע הסגול שהינו משלים של הצבע הצהוב יתרום להסתרת כתמי הפיגמנטציה שצבעם צהוב-חום.

 

3. שימוש במייקאפ בעל כיסוי גבוה. הניחי את המייקאפים הקלילים בצד. כדי לכסות את כתמי הפיגמנטציה העקשניים הללו את חייבת מייקאפ בעל כיסוי גבוה שמסתיר היטב. אני ממליצה שהמייקאפ יהיה על בסיס סיליקון מהסוג שמחזיק מעמד כל היום...

אין זה אומר שהפנים שלך צריכות להיראות כמו מסיכה! גם מייקאפ עם כיסוי גבוה ניתן למרוח כך שיראה טבעי. אני ממליצה להניח אותו בקלילות על הפנים ובמקומות הדורשים כיסוי נוסף – לטפוח ממנו טיפה יותר.

שימי לב! באיזור הכתם לעולם אל תמרחי את המייקאפ אלא הניחי אותו ותטפחי עד להטמעה בעור. אם תמרחי את המייקאפ את עלולה למרוח גם את הקונסילר שמתחתיו ואז הכתם שוב יבצבץ...

 

4. שימוש בקוסילר בגוון כתמתם. כן, לפעמים הכיסוי של המייקאפ יחד עם הקונסילר הסגול אינם מספיקים והכתם העקשני עדיין בולט (זה קורה ככל שהכתמים נהיים יותר כהים עם הזמן ולא מטופלים). לשם כך תצטרכי קונסילר שהטון שלו כהה יותר מהמייקאפ ובסיס הגוון שלו כתום.

אל תדאגי! עצם זה שהקונסילר כהה יותר - לא יצור כתם כהה יותר. זה אמנם פרדוקס אך כדי להסתיר כהות – יש להשתמש בצבע כהה יותר מהכהות עצמה. אם תשתמשי בצבע בהיר – המראה שיתקבל יהיה אפרפר... נסי אותי!

 

זהו בעניין ההסוואה... מכאן והלאה את יכולה להמשיך להתאפר כפי שאת רגילה ואוהבת.

מעוניינת לראות איך מסתירים פיגמנטציה הלכה למעשה? היכנסי לכאן

 

 

על הכותבת:
קרן-לי דגני
מאפרת ומדריכת איפור
לשאלות נוספות את יכולה למצוא אותי גם בפייסבוק

 


עוד באותו נושא

מדריך לאב שבדרך

בין בחילות להקאות, ריצה מבדיקה לבדיקה וקשיים להירדם בלילה, ישנם כמה דברים בסיסיים הנדרשים מבן הזוג כדי לצלוח את ההיריון בשלום.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!