חוויה אינטראקטיבית לכל המשפחה בשילוב מדע ומופע בינלאומי שסחף את העולם, על פני 1000 מ"ר, 6 אגפים וצינורות שקמים לתחייה - התערוכה שתחשוף את המעברים הסודיים של החיים בתצוגת בכורה עולמית במדעטק לפני יציאה לחו"ל.

טיוביקס - Tubix

בקיץ הזה מציע המדעטק למבקריו הצצה למעברים הסודיים של החיים!

 

בתערוכה החדשה, " Tubix-טיוביקס", ייפגשו לראשונה אמנות, מיצג וידאו ארט ומופע מחול שסחף את העולם, ליצירת תערוכה מדעית מקורית וראשונה מסוגה בעולם, שנוצרה בישראל עבור המדעטק, ועומדת בפני ייצוא וסחיפת מוזיאוני המדע בעולם.

 

מופע המחול "אלומיניום", שעליו מבוססת התערוכה וביקר במעל 20 מדינות, תואר ע"י ה-BBC כ: "אחת ההופעות הוויזואליות המדהימות שנראו", וע"י Fox כ: "משהו שמעולם לא נראה לפני כן"!

 

בטיוביקס, האור בקצה הצינור ישתרע על פני שטח עצום של 1000 מ"ר במדעטק. המבקרים יחזו ראשונים בעולם, לפני ייצוא התערוכה למוזיאוני מדע בינלאומיים, בחוויה אינטראקטיבית לכל הגילאים.

לדוגמא, בחלל התערוכה "ים של תקשורת", המבקרים שיישבו על ספסל ייעודי יזכו לביקור מ"יצורי הצינורות" הידידותיים, שיסתערו על המבקרים מכל הכיוונים, שילכו, יתרבו ויגדלו. בחלל נוסף, ניתן יהיה לעלות על מסוע שבו צינור גדול ושקוף ירד על המבקר, לכיסוי מכף רגל עד ראש, למסע בו הצינור יישטף, יידחף ויישטף מבחוץ בצבע, למסע לימודי בנבכי הצינור.

בחדר "עולם הצומח", צינורות ירדו מהתקרה על המבקרים ובתוכם חוויה של אור וצליל. באולם נוסף, כדורים שיוכנסו למפוח ע"י המבקרים יובלו בצינור שקוף, וייצאו באולם אחר למבוך צינורות גדול התלויים מהתקרה.

התערוכה משלבת 6 חללים, ביניהם:

  • יער האשליות - עולם הצומח: יער שלם שכולו מורכב מצינורות.
  • עולם התעשייה - מפעל הכדורים: ביקור בעולם תעשייתי, שממחיש את תפקיד הצינור כממיין ומוביל חומרים אשר משמש בסיס חיוני לכל תהליך ייצור.
  • אוקיינוס המידע - עולם התקשורת: כמות מידע אינסופית עוטפת את מציאות היום יום של החיים בעידן הדיגיטלי, חלל אוקיינוס המידע ממחיש את המציאות הווירטואלית שמתאפשרת בזכות צינורות.
  • צינורות החיים - עולם החי: כל גוף חי פועם בזכות מבנה הצינור, חדר עולם החי משלב מוזיקה ומיצגים אמנותיים להמחשת הצינורות המאפשרים את קיום עולם החי.
  • מסוע הזרימה - איתני הטבע: כניסה לתוך הצינורות עצמם, עם מתקנים שונים הפועלים על גבי הצינורות - קור, רוח, מים, חיכוך ועוד. תאורה וצלילים שונים ילוו את המבקר בתוך הצינורות.
  • חלל מדעי ואינטראקטיבי: החלל יאפשר באמצעות התנסות אינטראקטיבית את המחשת כל עקרונות התערוכה - התנסות, תחרות ומשחקים שונים.

 

 

לפרטים נוספים: http://www.madatech.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!