מועצת הדבש מזמינה לחגוג את חג הפסח והאביב 2015 במכוורות ברחבי הארץ.

פסח מתוק כדבש

עם בוא חג הפסח ופריחת האביב, מזמינה מועצת הדבש את הקהל הרחב לביקור במכוורות ברחבי הארץ בין מרבדי הפריחות, לפגוש דבוראים, לטעום, לחוות וללמוד על עולמן הקסום של הדבורים ועל חשיבותה של הדבורה בהאבקת פרחי ירקות ופירות ההופכים למזון מן הצומח.

 

האביב הינה העונה החשובה ביותר לדבורי הדבש. הכוורת מתעוררת לחיים והדבורים יוצאות ללקט את הצוף ולהכין ממנו דבש. השנה היקפי הפריחה גדולים מהרגיל, בעקבותיה צפויה עלייה של 15% בתפוקת הדבש השנתי שיופק בתום עונת האביב.

 

מנכ"ל מועצת הדבש, הרצל אבידור אומר: "לאורך חג הפסח ובחג המימונה, שהפך לחג לאומי, קיים שימוש נכבד בדבש, הנאכל עם המצות, המופלטות וכן להמתקת ממתקים, עוגות ועוגיות מסורתיות". על פי הערכות מועצת הדבש, כמות צריכת הדבש לחג הפסח והמימונה השנה, תעמוד בדומה לאשתקד על כ- 800 טונות דבש, המהווים כ- 20% מצריכת הדבש השנתית בישראל.

 

בישראל כ- 500 דבוראים המטפלים במאה אלף כוורות הפזורות ברחבי הארץ, מתוכן 60 אלף כוורות המיועדות להאבקת הגידולים החקלאיים.

 

אין טוב יותר מאשר חג האביב להגיע ולבקר במכוורות, ליהנות מפעילות חינוכית ומעשירה לכל המשפחה וללמוד על עולמן של הדבורים והדבוראים כאחד.

 

לפרטים נוספים: www.honey.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!