זה משחק שלא מתיישן, שמתאים לבנים ולבנות, לקטנים ולגדולים, שאפשר לשחק לבד או ביחד וככל שיש יותר ממנו - יותר טוב! כשחיים הוכבוים, אב לארבעה מרחובות, גילה את הפער העצום במחירי הלגו בין החנויות בארץ לאתרים מחו"ל הוא החליט לעשות מעשה שיעזור לכולנו.

חיים הוכבוים - יזם אתר לגול'ה וקהילת הלגו הישראלית

כבר כמה שנים שבנו הולך לחוג לגו ומרכיב רובוטים שמופעלים על ידי תוכנת הלגו שמותקנת במחשב שלו אבל כשחיים מספר שלמחלקת הלגו הלימודי יש ערכה מדהימה של אנרגיה מתחדשת, מכונות פשוטות ופנאומטיקה, ושאירגון first בחר בלגו להיות הבסיס שבעזרתו מבצעים את תחרות הרובוטיקה - העיניים שלו מבריקות וקשה להחליט אם הוא קונה את הלגו לבנו או לעצמו...

 

רק כשמתחילים לדבר על רמת המחירים של לגו בארץ, הטונים מתחילים להשתנות והתסכול גובר במהירות.

 

תחילת הדרך - מאיפה בא הרעיון להקים את האתר?

כשבנו הבכור של חיים, דניאל, היה בכיתה ב‘, הוא שהה בבית מספר ימים עקב מחלה. חיים, שלא רצה שהילד ישתעמם או יבהה במסך הטלויזיה כל היום, לקח אותו ל"טויס אר אס" לקנות ערכת לגו.

השניים מאוד התרשמו מהלגו הטכני, ממנו ניתן ללמוד על גלגלי השיניים ועל הכוחות המופעלים, כמו גם מהאריזה השחורה והיוקרתית והם החליטו לקנות דגם של מטוס מלגו טכני. המחיר היה 450 שקלים.

"מכיוון שאני מבין מעט בנסתרות הרשת", מספר חיים, "רציתי לדעת שלא יצאתי פראייר ומייד כשחזרנו הביתה בדקתי כמה עולה אותו הדגם באתר אמזון". למרבה ההפתעה, הוא גילה שהמחיר שם הוא כ- 150 שקלים, שליש מחיר ממה ששילם.

עוד הוא מספר: "למחרת זימן לי הגורל סיבוב נוסף בקניון ומצאתי את עצמי ב"פיראט האדום", שם ניצלתי את ההזדמנות להיות ישראלי וכמובן להמשיך ולבדוק... להפתעתי המחיר עבור אותו הדגם בדיוק היה 540 שקלים! באותו ערב הלכנו לאכול במסעדה ועברנו דרך חנות הצעצועים "מאמא יוקרו", שם המחיר כבר עלה מדרגה, והדגם המדובר הוצע במחיר הלא אטרקטיבי של 750 שקלים"!

 

בעקבות כל הסיפור החליט חיים לבדוק מה קורה בנושא מחירי הלגו בישראל.

למה פערי המחירים כל כך גבוהים מחנות לחנות? למה ברכישה מחו"ל המחיר נמוך משמעותית? והחשוב ביותר - איך ניתן לקנות לגו בזול?

לגול‘ה - קהילת חובבי הלגו בישראל

ככל שחקר את הנושא, גילה חיים כמה המחירים באתרים בחו"ל זולים משמעותית מהמחירים בארץ, לא רק בלגו, אלא גם בצעצועים אחרים, בגדים, נעליים ועוד. הוא הבין את מה שכולם כבר יודעים, שזוהי המגמה היום, שאחוזי הרוכשים באתרים מחו"ל נוסקים מדי חודש ושבעלי האתרים בחו"ל יודעים זאת ופועלים כל הזמן לשיפור השירות לקהל הישראלי.

"הם יודעים להעריך את הכסף והנאמנות שלנו!" הוא אומר.

 

במקביל לעבודת המחקר שלו בנוגע למחירי הלגו, הפכו הוא וילדיו לחובבי לגו מכורים יותר ויותר, שביתם מכיל דגמי לגו מכל הסוגים והמינים, מה שהוביל לכך שחברים ומכרים החלו להתקשר ולפנות אליו בשאלות שונות עליהן הוא כמובן תמיד שמח לענות.

ולא פלא שהיו כל כך הרבה שאלות לגבי רכישת לגו מחו"ל. זה ממש לא פשוט להשיג את כל המידע הזה, יש המון פרטים שצריך להבין בדרך להזמנת מוצרי לגו.

 

חיים התמחה במשך חודשים ולמד מהי הדרך הנוחה והזולה ביותר לרכוש לגו בזול מחו"ל. שהרי לא כל האתרים שולחים לארץ וגם אם כן, עבור כל מוצר יש לברר האם ישנו מכס? מע"מ? מהי עלות המשלוח? כמה זמן לוקח למוצר להגיע? ועוד...

 

וכך הוא החליט להקים אתר שירכז את המידע עם כל החנויות, מחירים, משלוח, מיסים ועוד - במטרה להוזיל את מחירי הלגו ולהפוך אותו למשחק שכל הורה יכול להרשות לעצמו לקנות לילד שלו. האתר נבנה בהתנדבות, כשכל המטרה היא להנגיש את המשחק הקסום לכולם.

 

בנוסף לצורך ברכישת לגו בזול, הבין חיים שחסר בארץ דבר נוסף שקיים במדינות אחרות: כדי ליצור שיח פעיל סביב העולם העצום והמרתק של הלגו, הוא יזם את הקמתה של קהילת חובבי הלגו בישראל, שפעילה בקבוצת הפייסבוק באותו שם.

בקהילת חובבי הלגו בישראל יכולים חובבי לגו לשתף אחד את השני במחירי מוצרים, דרכי רכישה, להתעדכן במבצעים חמים ובדגמים חדשים, להכיר חוגי לגו ורובוטיקה, לשמוע על תחרויות ועוד...

 

מה בהמשך?

"החלום שלי הוא ליצור קהילת חובבי לגו גדולה בישראל כמו הקהילות שיש במדינות האחרות בעולם. קהילה של חובבים פעילים שמשתפים מידע לגבי דגמים, מחירים ומבצעים. המטרה שלי היא שכל אדם שחובב לגו וכל הורה שמעוניין לקנות לגו לילד שלו יהיה מסוגל לעשות את זה".

איזה טיפ היית נותן להורים אחרים שפתחו עסק?

"אני לא בעל עסק", מקפיד חיים לומר, אלא אבא ישראלי שרוצה להוזיל קצת את יוקר המחיה בארץ, "אבל אני מאמין שכל אחד חייב לעשות את מה שהוא אוהב, אחרת זה לא יימשך לאורך זמן".

 

 

ליצירת קשר עם חיים

אתר: http://www.bricks.org.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/groups/bricks.org.il

טלפון: 050-6789699


עוד באותו נושא

שולי רוקח צדיק – לולה

איזה הורה לא רוצה שהילדים שלו יהיו חשופים למידע רב ככל האפשר? ושהמידע הזה יהיה נגיש להם באופן חווייתי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!