אירועים מיוחדים לשבתות החורף במדעטק - המקום החכם לבלות בו את סופי השבוע הקרירים.

שבתות חורף מדעיות

במהלך שבתות ינואר ופברואר יערוך מדעטק פעילות מיוחדת לקהל בשבתות, תחת הכותרת "שבתות חורף מדעיות".

 

במסגרת הפעילות מוזמן הקהל להתנסות בפעילות חקר מדעית אמיתית באחת התערוכות במדעטק, לקבל הדגמות והסברים ייחודיים לנושא, להציג שאלות מחקר ולבצע מחקר בפועל בתחומי התערוכה, בעזרת אביזרים ועזרים מיוחדים לפעילות.

 

במהלך כל שבת תתקיימנה שתי פעילויות בנות שעה, ב-12:00וב-14:00, הפעילות ללא תשלום נוסף, כמות המשתתפים מוגבלת.

 

בכל שבת תתקיים פעילות בנושא שונה, להלן פירוט הנושאים:

תעתועי ראיה

הראיה תלויה בפעילות המוח ובניסיון החיים של כל אחד ואחד מאתנו, אך לפעמים קיים פער מפתיע בין מה שאנו רואים למה שאנו חושבים שאנו רואים. מה הוא הפער?

הדרכה מקיפה בתערוכת תעתועי ראיה וסדנת אשליות אופטיות!

 

ליאונרדו דה-וינצ'י, מדען ומהנדס

מסע בעקבות המצאותיו של לאונרדו דה וינצ'י, מבחר מוצגים שנבנו לפי שרטוטיו המקוריים של לאונרדו, הממציא והאמן הנודע. מבקרים יתנסו ויבינו את עקרונות הפעולה של מכונות פשוטות, עיקרון המנוף, גלגלות ויבנו דגם המבוסס על רעיונותיו של לאונרדו.

 

אנרגיה ירוקה

בתערוכת אנרגיה ירוקה מבקרים יתנסו בהפקת אנרגיה ממקורות אנרגיה מגוונים המצויים בטבע, ילמדו על תהליכי המרת אנרגיה ,יכירו מושגים ועקרונות מדעיים הקשורים באנרגיה ויבינו את השפעת נושא האנרגיה על האדם והסביבה. המבקרים יבצעו ניסויים הקשורים לתהליכי המרת אנרגיה ופתרון בעיות.

 

פלנטריום

להיכנס אל הכיפה המתנפחת ולצאת לטיול בין הכוכבים. מערכות הכוכבים, מערכת השמש, חוויית אסטרונומיה בה השמיים הם חלון אל עולמות מרתקים.

 

וונגר פאב-לאב

פתוח בשבתות לקהל הרחב. אתם מוזמנים להתנסות בעיצוב ממוחשב וייצור עצמי באמצעות מדפסות תלת ממד: לעצב טבעת בעזרת תוכנה פשוטה וידידותית, לפי הטעם וההעדפות האישיות שלכם, ואז לשלוח אותה להדפסה במדפסת תלת ממד שתכין לכם אותה במהירות, תוכלו לעמוד ליד המדפסת ולראות את התהליך.

*הסדנא פתוחה למבקרי מדעטק על בסיס הזמנה מראש, ואם נשאר מקום פנוי אפשר לרכוש כניסה בקופה.

 

 

לפרטים נוספים: http://www.madatech.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אנחנו כל כך אוהבים את המדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל שאם לא היינו גרים כל כך רחוק בוודאי היינו מבלים בו גם בימי חול ולא רק בשבתות.

 

אבל, כיוון שאנחנו גרים רחוק, אנחנו בדרך כלל מתעדכנים בתערוכות החדשות ובכל פעם שזה קורה, אנחנו דואגים להגיע מהבוקר ומבלים יום שלם במוזיאון בכיף גדול.

 

וכעת, בחורף, אני חושבת שהבילוי הטוב ביותר עם ילדים הוא ביקור במוזיאון מסוג זה.

מצד אחד זה מקום סגור ומחומם שמגן מפני מזג האוויר הקר והגשום, ומצד שני זה מקום גדול ומרווח, עם מגוון תערוכות מרתקות, וגם שפע של הפעלות לילדים.

 

לא משנה כמה פעמים היינו במדעטק, הילדים עוד אף פעם לא אמרו שהם רוצים ללכת הביתה תמיד היינו צריכים לגרור אותם ולהבטיח שנחזור שוב בקרוב...

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!