גם אם עברת כמה הריונות קודמים בצורה חלקה ובבריאות טובה, ישנם הריונות מפתיעים. במקרים רבים אישה בהריון יכולה להפוך, יום בהיר אחד וללא הכנה מוקדמת, למקרה של "הריון בסיכון גבוה".

הריון בסיכון גבוה – מה עושים עכשיו?

מה אומר "הריון בסיכון גבוה" ואיך אפשר להיערך לכך בצורה הטובה ביותר?

 

מהו הריון בסיכון גבוה?

ישנם מקרים רבים בהם הריון בסיכון גבוה נובע מנתונים של האישה שהיו קיימים עוד לפני הכניסה להריון.

כך לדוגמא במקרים של משקל עודף או תת משקל, סכרת, נטייה ללחץ דם גבוה או נמוך, כרשתיות יתר, הפלות חוזרות ועוד מגוון של בעיות.

יחד עם זאת, ישנם הריונות של נשים בריאות לחלוטין שהופכים להיות הריון בסיכון גבוה עם הכניסה להריון והתקדמות שבועות ההריון. מקרים אלו כוללם לדוגמא הריון תאומים ושלישיות, הידבקות בווירוס מסוכן לעובר (cmv, טוקסופלזמה ועוד), היפרדות שליה, גורמי לחץ או נפילה שמביאים לשינוי במהלך הלידה ועוד מגוון רחב של בעיות.

 

למה את נדרשת כאשר ההריון שלך מוגדר כהריון בסיכון?

הריון בסיכון כולל למעשה מעקב צמוד יותר של המערכת הרפואית, החל מביקורי רופא ובדיקות אולטרסאונד ועד בדיקות מעמיקות יותר ולעיתים אף פולשניות יותר.

ישנם מקרים בהם נשים נדרשות לזריקות, למדידת לחץ דם ועוד על בסיס יומי. לעומת זאת, ישנן נשים הנדרשות לבדיקות מורכבות יותר כגון סיסי שליה או מי שפיר, גם בשבועות מתקדמים של ההריון.

בדיקות אלו אינן בדיקות נטולות סיכון לחיי העובר ועל כן נדרשות להיתר הלכתי בביצוען. ההחלטה האם לבצע בדיקות אלו כאשר ישנם ממצאים מורכבים הינה החלטה קשה.

רובנו, כאשר נכנסות לסחרור הרגשות, הפחדים והחששות קוראות מאמרים באינטרנט, נכנסות לפורומים ובכלל - מנסות ללקט כל בדל של מידע. וכמובן, מתייעצות עם רופאים רבים ומחפשות את הרופא המומלץ ביותר.

 

האם הריון בסיכון חייב להיות הוצאה בלתי נשלטת? 

התייעצויות עם הרופאים הטובים ביותר עשויות להגיע עד לאלפי שקלים לביקור.

חשוב לדעת שקופות החולים מחזירות סכומים נכבדים עבור התייעצות עם רופאים שעובדים עם הקופה. יחד עם זאת, במידה ותרצי להתייעץ עם רופא שאינו דרך קופת החולים שלך, לא תהיי זכאית להחזר.

הביטוח הנכון והמתאים לתקופת ההריון והלידה מאפשר לך לקבל החזרים נוספים מחברות הביטוח.

ביטוחים אלו לרוב אינם יקרים (עלותם מתחילה ב-25 ₪ לחודש) הם מחזירים אלפי שקלים עבור בדיקות והתייעצויות בהריון ומבטיחים שגם הריון בסיכון לא יהפוך להוצאה בלתי נשלטת.

במידה והיית בעבר בהריון בסיכון או שאת חוששת מהריון שכזה, כדאי לך לבדוק מהי הקופה שמחזירה את הסכומים הגבוהים ביותר. כמו כן, כדאי לך לשקול הצטרפות לפוליסת ביטוח מתאימה, לפחות לתקופה זו.

 

שנדע רק הריונות שקטים ומשעממים!

 

 

על הכותבת:
אביגיל (גילי) כהן,
בעלת אתר מאמא כמה
www.mamakama.co.il
ביטוח וחיסכון בשפה שהורים מבינים

 


עוד באותו נושא

9 דברים שחשוב לדעת לפני הילד הראשון

רגע לפני שאתם הופכים למומחים בתחום החיתולים וההנקה אספנו עבורכם רשימה של דברים שחשוב להכין ולתכנן

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!