הפנינג סוף עונת הגדיד - סוף שבוע מלא פעילויות לכל המשפחה בערבה הדרומית, חבל אילות בימים חמישי עד שבת, 30/10-01/11.

חגיגות התמר 2014

עם סיומם של חגי תשרי ולאחר שסיימו החקלאים לגדוד את צמרות הדקלים שהתפקעו מאשכולות התמרים הם התפנו להכין לקהל הרחב פסטיבל של ממש בקיבוצי הערבה הדרומית.

 

הפסטיבל יתקיים בסוף השבוע האחרון של החודש, ב- 30/10-1/11, ובמסגרתו יתקיימו סיורים מודרכים במטעי התמרים, היכרות עם חקלאי הערבה, טיולי שקיעה, פעילויות יצירה מחומרי עץ התמר, טיפוס על חבלים והפרחת עפיפונים על הדיונות הדרומיות ביותר בארץ, אל מול נופי המדבר והרי אדום.

 

אורחי הפסטיבל יזכו לארוחות ניגובים מדבריות בינות עצי התמר, ביקור מודרך בפארק תמנע, קטיף פומלות מהפרדס הדרומי ביותר בישראל, פעילויות אומגה ופארק חבלים וסדנת אפיית עוגיות בתנורי שמש.

 

סוף השבוע כולל אירוח של שני לילות על בסיס חצי פנסיון באחד מקיבוצי הערבה, וכן השתתפות בכל הפעילויות והכל ביחד החל ממחיר של 2,300 ₪ לזוג עם שני ילדים.

 

חגיגות התמר יחלו ביום חמישי בשעות אחר הצהריים, בקבלת פנים לאורחים שתתקיים בקיבוץ אליפז עם כיבוד קל ושי, סיור שקיעה במטעי התמרים והפרחת עפיפונים בדיונה האחרונה בערבה, דיונת סמר. עם רדת החשיכה יידלקו לפידים שיכוונו את המשפחות בין עצי התמר במטע של קיבוץ אליפז אל ארוחת ניגובים מדברית שופעת בכל טוב. כדורי תמרים טריים ומרעננים יוגשו לקינוח.

 

היום השני יחל בסיורים חקלאיים בקיבוצים המארחים וימשיך אל פארק תמנע, הפארק הלאומי הענק בו ייצא סיור מודרך בזמן אל מצרים העתיקה וממלכת הנחושת ששכנה במקום בימי קדם. בערב ייפגשו כולם לארוחת שישי משותפת במסעדת 'כפות תמרים' שבקיבוץ אילות.

 

בבוקר יום שבת, אחרי ארוחת הבוקר בקיבוץ, יישמעו תופים והקרנבל יתחיל בזולה המרכזית עם מוזיקה ומשחקים לכל המשפחה– סדנאות יצירה בעץ דקל, פארק חבלים בין התמרים, אומגה, קיר טיפוס ועוד. האורחים יוזמנו להצטרף לטיול מודרך וטעימות בפרדס הפומלות, לאפות עוגיות ב"תנור שמש" ולרקוד ביחד בהרקדה המונית מלאת שמחה.

 

 

לפרטים נוספים: תיירות ערבה 1-800-225007 באתר www.goarava.co.il או בפייסבוק 'תיירות ערבה'

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אמנם ההפנינג עדיין לא התקיים אז אני לא ממש יכולה להמליץ עליו מנסיון, אבל מה שבטוח זה שאין זמן טוב יותר להגיע לטייל בערבה מאשר כעת בסתיו...

 

בנוסף מחירי האירוח מאד סבירים, ופירוט הפעילויות מפתה ביותר, אז אם היה נותר לי תקציב אחרי החופש הגדול ואחרי חגי תשרי – הייתי בהחלט הולכת לזה!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!