יש דבר אחד משותף שמחלק בני אדם בכלל ותלמידים בפרט לשתי קבוצות: או שהם אוהבים מתמטיקה או שהם שונאים אותה. עד כדי כך.

המשחק אני ראשון בחשבון

קוראים לה גלית גולדנברג אורן, היא אמא לשני ילדים, ממציאה משחקים לפיתוח הריכוז החשיבה והיצירתיות, מרצה, מנחת סדנאות ומפתחת תוכניות וחוגים, בעלת תואר שני בפיתוח תוכניות לימודים ומערכות חינוך, מאוניברסיטת חיפה, מורה מוסמכת בכירה למתמטיקה.

 

וב-17 השנים האחרונות היא מלמדת מתמטיקה.

והיא סיפרה לי, שבשנים אלו יצא לה לפגוש מעל 1500 ילדים, שמשהו שמשותף אחד מחלק אותם לשתי קבוצות: או שהם אוהבים מתמטיקה או שהם לא אוהבים מתמטיקה.

החלוקה הזאת לקבוצות מתחילה בגיל מאד-מאד צעיר, כבר במפגש הראשוני עם חשבון בגן או בכיתה א‘, והיא מלווה אנשים כל חייהם ואפילו קובעת לרבים מהם מה יעשו בחיים ומה הם חושבים על עצמם.

 

התובנה הזו, ביחד עם הנסיון והידע הרב שלה הן במתמטיקה עצמה והן בלימוד שלה, הובילה אותה להמציא שני משחקים שפותרים את שתי הבעיות הראשונות והבסיסיות ביותר שיש לילדים בחשבון, בעיות שבגללן הם אחר כך לא מצליחים בחשבון ובהמשך נכשלים במתמטיקה: ידיעה ברמת יכולת השליפה (להבדיל מחישוב) של כל החיבורים עד 20 ושליטה בלוח הכפל.

 

וכל כך חשוב לה שילדים יצליחו ויאהבו מתמטיקה, שהיא העבירה את המשחקים האלה לגרסה אינטרנטית שמאפשרת להוריד ולהדפיס אותם בבית בעלות חד פעמית שהיא חצי מהעלות של שיעור פרטי אחד!

 

כדי שלא יהיה אף ילד בארץ שלא תהיה לו הזדמנות להצליח בחשבון!

 

 

לפרטים נוספים: http://thinkingames.ravpage.co.il/mathseccess

 


עוד באותו נושא

למגנט חוזקה – המצפן הראשון לילדים מאושרים

כהורים אנו רוצים את הטוב ביותר עבור ילדינו ומחפשים דרך חינוכית וחווייתית לעזור להם לגדול ולהיות מאושרים

התגובות שלכם ...

חוות דעת

עם יד על הלב, כמה מכם באמת זוכרים את כל הכפולות, גם באמצע הלילה? ומה עם חישובים קטנים ומעצבנים של חיבור וחיסור, כמו של עודף במכולת? בזה אתם טובים? לא כל שכן בדור שלנו של הפלפונים והמחשבונים שזמינים כל כך כל הזמן.

 

אבל האמת היא, שלא רק שמאד בריא לבצע את החשיבה הזו ולאמן את המוח כל הזמן, אלא גם מדובר בבסיס של כל מגדל הקלפים הזה שנקרא מתמטיקה. בלי לדעת אחד ועוד אחד וחיבור וחיסור עד 10, ועד 20, ולוח הכפל וכו‘ לא ניתן להצליח ללמוד שום דבר מתקדם יותר. שלא לדבר על לקבל ציון טוב בתעודה...

 

אז איך עושים את זה בכיף? המשחק אני ראשון בחשבון הוא רעיון מקסים ויצירתי שמתאים לילדים כבר מגיל הגן – אנחנו התמכרנו מהרגע הראשון, והילדים פשוט יודעים חשבון ולא מפסיקים לקבל תשבחות מהמורות שלהם.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!