מרכז מבקרים החדש של מלח הארץ בעתלית - במרכז ייהנו המבקרים מחוויית מולטימדיה אינטראקטיבית, תצפית על בריכות המלח, צפרות ואקולוגיה.

"מלח הארץ"

חברת "מלח הארץ" חונכת בימים אלה מרכז מבקרים חדש הממוקם במתחם "מלח הארץ" בעתלית ושוכן בסמוך לבריכות המלח ולמפעל החברה.

 

המרכז מציע חוויה מרתקת המשלבת בין ההיסטוריה של המפעל החלוצי לבין העידן המודרני, בין משאבי הטבע לטעמים נהדרים ובין שיטות ייצור מסורתיות המתקיימות גם היום לצד תהליכי ייצור אקולוגיים ומודרניים.

 

תעשיה ישראלית בת קרוב ל- 100 שנה

חברת "מלח הארץ" הינה היצרנית העיקרית של מלח בישראל מאז שנת 1922 אז הוקמה החברה כמפעל חלוצי בעתלית. מרכז המבקרים של "מלח הארץ" מגולל את סיפור תולדות המפעל שהוא חלק מהסיפור והחזון הציוני בארץ ישראל.

מרכז המבקרים מציג את טחנת המלח הראשונה בישראל

המרכז שוכן במבנה אבן גדול וייחודי המשחזר את אחד האתרים המרכזיים של המפעל העתיק – טחנת המלח הראשונה שנבנתה בשנות ה-20,  ובהקמתו עשו שימוש בלבנים המקוריות מהטחנה ההיסטורית.

מרכז המבקרים החדש עוסק בנושא המלח על היבטיו השונים ובו ניתן ללמוד:

- מהו מלח, ומה חשיבותו

- אירועים היסטוריים הקשורים במלח

- תופעות טבע הקשורות למלח בארץ ובעולם

- מקורות המלח

- דרכי הפקת וייצור המלח

- שימושים במלח ועוד

 

הביקור במרכז החדש משלב חוץ ופנים וכולל התייחסות ותצפיות אל הנוף הנפלא הנשקף, המוצגים בשטח מבנה המפעל ובריכות המלח. התכנים עוסקים גם בהיבטים סביבתיים דוגמת יחוד בריכות המלח כבית גידול לבעלי חיים ופרויקט הצפרות של "מלח הארץ" לשיקום אוכלוסיות בעלי כנף נעלמים. אם יתמזל מזלכם, תוכלו גם לראות להקות פלמינגו ומגוון ציפורים נדירות השכנות בבריכות המלח בהתאם לעונה.  הביקור במרכז מהווה חוויה לימודית וערכית כאחד ומלווה בתצוגת מולטי מדיה והפעלה של המבקרים.

 

למי מיועד מרכז המבקרים

הביקור במרכז המבקרים החדש של "מלח הארץ" מיועד לכלל הציבור ובתוך כך מתאים לתלמידי בית- ספר (מגיל 8), לקבוצות מטיילים ולמשפחות. מיקומו של מרכז המבקרים  בעתלית מאפשר טיול המשלב גם אטרקציות תיירותיות נוספות באזור כגון: מחנה המעפילים בעתלית, מוזיאון חיל הים, נחל מערות ועוד).

 

על התכנון והעיצוב של מרכז המבקרים

מרכז מבקרים תוכנן ועוצב על-ידי האדריכל אמיר שוהם אשר השתמש באבני הכורכר המקוריות לחיפוי כל קירותיו החיצוניים של המבנה. השחזור בוצע בסיוע המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות. חלל המרכז עוצב ותוכנן על ידי האדריכל יעל טבת ממשרד "רוט-טבת – עיצוב חלל", אשר תכנן את מסלול הביקור בו כך שיאפשר למבקר התבוננות נוספת וחדשה בעולם המלח.

 

 

מרכז המבקרים "מלח הארץ" - שעות פתיחה ומחיר כניסה:

מרכז המבקרים החדש של "מלח הארץ" בעתלית פתוח בימים א‘-ה‘, בין השעות 09:00-16:00.

ניתן לבקר במרכז בתיאום מראש בטלפון – 04-9549561 או במייל – bathen@salt.co.il .

מחיר הכניסה למבוגר: 20 ₪ לגמלאי: 15 ₪, לילד: 10 ₪.  

 


עוד באותו נושא

חנוכה בבית ויצמן

"על הניסים" - מנס פך השמן ועד לנס הנשיא - סיור לילי עם לפידים ופנסים בבית ויצמן במהלך חג החנוכה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!