מהרגע שהם נולדים אנו רוצים לעטוף אותם בחום ואהבה ושכבות מפנקות של ביגוד אופנתי. יש הרבה מותגים לתינוקות ואינספור קולקציות מרהיבות בצבעים ובדגמים מתוקים, אבל בבחירת בגדי תינוקות חשוב להשקיע ויש לבדוק כל בגד שהוא אכן עומד בקריטריונים המחמירים.

בכל זאת, מדובר בתינוקות רכים שעלולים להיות רגישים למגע עם בד וחשוב שהבגד יהיה עבורם נוח, נעים ולא חלילה יגביל אותם במרחב התנועתי או בהתפתחות המוטורית.

 

לפניכם 5 עצות לקניה נכונה של בגדי תינוקות, על מה לשים דגש וכיצד לארגן מלתחה לבייבי שלכם.

 

הכל מתחיל בבד

לבד יש חשיבות רבה, כיוון שהוא בא במגע עם עורו הרך והרגיש של התינוק. רצוי להקפיד על רכישת בגדי תינוקות עשויים 100% כותנה ולא בדים סינטטיים – כותנה היא בד נושם וטבעי, אוורירי מאוד. הכותנה מתאימה הן לעונת החורף והן לעונת הקיץ. בעונת החורף, ניתן להוסיף שכבות נוספות על בגד הגוף העשוי כותנה או על החולצה והמכנסיים מכותנה – בגד גוף עשוי פליז מחמם (אך חשוב שהפליז לא יגע ישירות בעור התינוק).

בנוסף, חשוב לוודא שהתפירה איכותית ברמה הגבוהה ביותר, שאין חוטים שיוצאים החוצה ומפריעים לתינוק או חלילה שיסתבכו סביב הרגל או היד, שהבגד מגיע עם תפרים שטוחים למניעת שפשופים. בקיץ תוכלו למצוא בגדי תינוקות עשויים כותנה דקה ובחורף בגדים מכותנה עבה יותר.

 

הדגמים הטובים לתינוק שלכם

אמנם ביציאה מבית החולים ובימים הראשונים, מומלץ לעטוף את התינוק במספר שכבות, כדי לשמור על חום גופו, אך בהמשך הדרך, רצוי לבחור דגמים משוחררים ורפויים יותר, שיעניקו לו חופש תנועה ותחושת מרחב בתוך הבגד על אף הגודל הקטן.

וודאו שמידת הבגד תואמת לתינוק ואף טיפה משוחררת על הגוף, שהרגל שלו חופשית ברגלית ולא נלחצת פנימה וכך גם באזור הידיים והבטן – חשוב לוודא שהבגד לא הדוק מדי. וודאו שהבגד אינו לוחץ כשהתינוק עם חיתול.

 

מדידת בגדי תינוקות

ניתן לבחור בגדי תינוקות לפי הגיל, אך רצוי לשלוף את הבגד מהאריזה או מהקולב ולהניח על התינוק כדי לוודא שהשרוולים ארוכים יותר מהזרועות והרגליות ארוכות יותר מהרגליים במידה אחת או במעט. חשבו קדימה – תינוקות גדלים מהר, מצד אחד, שלא יהיה ארוך מדי וגדול מדי ומצד שני, לא צמוד מדי. אם אתם מלבישים את התינוקת בשמלה יפה או בחצאית, כדאי להלביש את השכבות האלה מעל שכבת בסיס של בגד גוף בייסיק ונוח.

 

הפשטות היא הנוחות

העדיפו דגמים נטולי רוכסנים, חגורות או קשרים, כפתורים מאסיביים, תוספות דקורטיביות שונות.

לפעמים הקישוטים הם יפים אך מסרבלים את התנועה של התינוק וגם את פעולת הלבישה, ההפשטה בזמן ההחתלה. בכל מקרה, אם בכל זאת בחרתם בגד מרשים לתינוק, וודאו שהתוספות והקישוטים הם בשכבה החיצונית של הבגד ואינם באים במגע עם עור התינוק. בחרו בגדי גוף למשל בגד גוף חזייה בו התיק תקים כלפי חוץ או תיק תקים לאורך הגוף כך שקל לפתוח במהירות והם לא מפריעים לתינוק.

 

כמה שיותר, יותר טוב

מגוון הוא שם המשחק. כדאי להרחיב את המלתחה במגוון בגדי תינוקות, כי הם נוטים להתלכלך במהירות בעת החתלות והאכלות וכדומה. מומלץ לבחור כמה שיותר פריטי בסיס כמו בגדי גוף, רגליות, ואם מדובר בעונת החורף – להוסיף קרדיגן שמוסיפים מעל בגד הגוף, אוברול עם רגלית, מכנסיים שמלבישים מעל הרגליות. שימו לב להפרדה בין רגליות לבנים לרגליות לבנות.

 

ולסיום - שמירה על בגדי תינוקות

הקפידו על הוראות הכיבוס של בגדי תינוקות, כדי שהבד ישמור על רכות מלטפת ונעימה, שהצבע לא ידהה. מומלץ להשתמש במוצרי כביסה ייעודיים המתאימים בדיוק לבגדי תינוקות (חפשו את המילה סנסטיב על גבי האריזה).

ייבשו אותם בייבוש עדין. מומלץ לבחור מראש בגדי תינוקות איכותיים מחברה מובילה שעומדת מאחורי הבגד במידה ומתעוררת בעיה, מצרפת לתווית הוראות כביסה מפורטות.

בגדי תינוקות לכל גיל, לכל אירוע ובמחירים טובים ניתן למצוא, למשל, בסניף של ZARA  בקניון עזריאלי תל אביב.

 

 

בהצלחה!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

הליכה

תינוק מתחיל ללכת בסביבות גיל 14 חודשים. מבחינה רגשית שלב זה מסמל את עצמאותו, הוא יכול ללכת כמונו "המבוגרים" ולהשיג את מבוקשו

תרגילי קונטקט בייבי

קונטקידס היא פעילות תנועה של הורה וילד בה מתגלגלים, רוקדים ומשתחררים יחד, ובעיקר מבלים זמן מפגש איכותי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?