הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. יום חמישי, 26 ביוני 2014.

הלילה הלבן של תל־אביב-יפו

לפני מעט יותר מעשור, ביולי 2003, הכריז אונסק"ו על "העיר הלבנה" של תל־אביב – מרקם עירוני, היסטורי וייחודי – כאתר מורשת תרבות עולמית. מרכז העיר מהווה את האוסף האדריכלי הגדול בעולם של מבנים בסגנון הבין-לאומי (המוכר יותר בשם "באוהאוס"), שהקנה לתל-אביב-יפו את מעמדה הייחודי במורשת התרבות האדריכלית של התקופה המודרנית.

מאז ההכרזה, בכל שנה, מציינת עיריית תל־אביב-יפו את הכרזת אונסק"ו בסדרת אירועי ה"לילה לבן", המשלבים בתוכם ערך נוסף של העיר: היותה "עיר ללא הפסקה".

 

העיר תל־אביב-יפו משמשת בית חם למוסדות תרבות רבים, לאמנים וליוצרים, הניזונים ממנה ומזינים את הדופק שלה. תל־אביב-יפו היא המוזה ומקור ההשראה ליצירה תרבותית עניפה ומגוונת, והיא פתוחה לכל גילוי של מחשבה מקורית.

 

הלילה הלבן הוא חגיגה הכוללת עשרות אירועים הנערכים במקביל בכל רחבי העיר – בחוצות ובמרכזי התרבות – משעות הערב המוקדמות אל תוך הלילה. האירועים פתוחים לקהל הרחב, בחינם או בתעריפים מוזלים, והציבור מוזמן ליהנות ממגוון גדול וייחודי של מופעי מוסיקה, מיצגי תאטרון ומחול, שירה בציבור, הרקדות ומופעי מחול, קטעי אופרות, רסיטלים קלאסיים, הרכבי ג'אז, מופעי רוק ואלטרנטיבי, מיצגי וידאו, מפגשים עם אמנים ויוצרים, מכירת אמנות, ערבי שירה, שיחות על ספרות והגות, פעילות ספורט לילית, שיעורי יוגה בזריחה, אירועי אופנה ואקססוריז, שופינג, תהלוכות רחוב, תפריט לילי מיוחד במסעדות ובבתי הקפה, מסיבות במועדונים, הרצאות, הדרכות, סיורים של מינהלת עיר עולם ותיירות והארה דקורטיבית של בנייני באוהאוס במתחם העיר הלבנה.

 

בכל שנות קיומם, נחלו אירועי הלילה הלבן הצלחה אדירה בקרב ציבור המבקרים והמבלים.

גם השנה נרשמת היענות שיא מצד גופי התרבות והאמנות בעיר.

 

האירועים יתפרשו השנה מצפון העיר ועד לדרומה, כולל פעילויות בשוק הפשפשים, שוק התקווה, פארק מנחם בגין (פארק דרום), נמל יפו, כיכר רבין, שרונה, מתחם התחנה, כיכר התרבות, קרית ספר, גן החשמל ועוד.

 

בין האירועים: *מסיבת אוזניות בכיכר רבין *סיורים ליליים, בהם סיור חצות בבית הקברות טרומפלדור, סיורים בשרונה, כרם התימנים ובעיר העתיקה ביפו *ארוחה בלבן – פיקניק-שיק המוני במיקום סודי *מופעי רוק בגן הפסגה ובנמל יפו *מסיבת ריקודים לטיניים בכיכר הבימה *שיטוט לילי קסום בשרונה *שירי מימון ושמעון בוסקילה בפארק מנחם בגין *הקרנת משחק מונדיאל בחוף פרישמן *גלי צה"ל מצדיעים לאמני הדרום בהנחיית יואב קוטנר *ספריה של חצות בבית אריאלה בהשתתפות סופרים ויוצרים מובילים מתחומים שונים *מונטי פייטון בסינמטק תל אביב ועוד.

כן יתקיימו מגוון פעילויות לילדים ברחבי העיר בשעות הערב המוקדמות.

 

למחרת לילה לבן, ביום שישי ב-10 בבוקר – יתקיימו סיורי אמנות ללא תשלום במוזיאונים של המטרופולין: בת ים, פתח תקוה, הרצליה, חולון ותל אביב.

 

השנה אפשר לנווט בין האירועים באמצעות האפליקציה העירונית "דיגיתל" אשר מציגה את כל המוקדים ע"ג מפה מפורטת, ומציגה מידע מבוסס מיקום.

 

 

אירועים לילדים ולכל המשפחה במסגרת הלילה הלבן

"מקהלה עליזה"

גינת התקווה, בשעות 18:30 – 19:30

מקהלה עליזה, אדון חרדון, רכבת ההפתעות, פרפרים מכל מיני צבעים, איזה חג לי, בואו נעשה שלום קטן...

חוויה תיאטרלית המבוססת על שירים מאת לאה נאור: שלושה ילדים מגיעים לחצר גרוטאות שם הם פוגשים ב"חנן ענן" ויחד לומדים עד כמה חשובה החברות ושיתוף הפעולה ביניהם.

 

"קוויני מיני"

גן הפסגה, יפו העתיקה מ- 18:30

מופע משירי להקת קווין לילדים ולהורים.

 

ילד פעם

גן קריית ספר – יהודה הלוי 18:30 – 19:30

מופע מוסיקלי הכולל שירים חדשים, אבל כמו של פעם, לילדים וגם למבוגרים יותר, אך עדיין ילדים בלב.

 

בייבי אוריינטל

גינת השרון (גן החשמל) 18:30 – 19:30

הפרויקט המוסיקלי המשובח לילדים ולכל המשפחה מעניק צלילים של מוסיקת עולם לשירי הילדות המוכרים והאהובים! "מקהלה עליזה", "אני אוהב שוקולד", "יוסי בכינור", "פזמון ליקינטון", "ואלס להגנת הצומח" ועוד.

 

חברים על הגשר

גינת דובנוב, בשעות 18:30 – 20:00

שני חברים הכי טובים בעולם: במשך היום הם עוזרים זה לזה בעבודה, ובערב שותים יחד כוס תה בחצר וצוחקים. יום אחד מתפתח ויכוח מאד גדול בגלל דבר מאד קטן, ושני החברים רבים ריב נוראי שבעקבותיו הם לא רוצים לדבר או אפילו לראות זה את זה לעולם. בדיוק אז מגיע לכפר נגר חביב וחכם ובזכותו הם לומדים בדרך מפתיעה שחברות היא הדבר הכי חשוב ולא שווה להרוס אותה בעד שום סיבה, גדולה או קטנה.

 

גלי

גן מאיר, בשעות 18:00 – 19:00

גלי היא ילדה אופטימית, מלאת דמיון ואוהבת טבע. לקראת עלייתה לכיתה א' היא מאד מתרגשת ומשתפת בתחושותיה את חבריה הטובים: דני השכן, הברוש, הנחליאלי ובעלי החיים בגינה. יחד איתם יוצאת גלי למסע קסום, חלקו בדמיונה, בו היא מתמודדת עם המחשבות והפרפרים שבבטן לקראת מה שצפוי לה במקום החדש, בבית הספר. במהלכו גלי לומדת מחבריה את המשמעות של חריצות, דבקות במטרה, סבלנות ואמונה בעצמך.

 

100 שנים להולדתו של מנחם בגין

אירוע לכל המשפחה, פארק מנחם בגין (דרום) 21:00 – 23:00

שמו של מנחם בגין חקוק בתולדות האומה כאחד המנהיגים הדגולים של העם היהודי במאה העשרים. בגין לקח חלק במאבק לעצמאות המדינה, תרם וחיזק את היסודות הדמוקרטים של המשטר במדינת ישראל, פעל למען עקרון עליונות המשפט, ביטל מחיצות חברתיות והעצים את האחדות בעם, כונן את הסכם השלום הראשון, פעל למעבר המשק לשיטת שוק חופשי ולמען פרויקטים חברתיים משמעותיים כגון פרויקט שיקום שכונות, חוק תיכון חינם וחוק הבטחת הכנסה. בנוסף הוביל מבצעי בטחון משמעותיים.

לציון 100 שנים להולדתו של מנחם בגין, יערוך מרכז מורשת בגין בשיתוף עיריית תל-אביב-יפו, אירוע גדול ומסכם של "שנת המאה".

בשעה 18:30 מופע של מיקי – בדרנית הילדים

החל מ- 17:30, הפנינג כיף לילדים, מתקנים מתנפחים ושלל הפעלות

מתחם מידע וייעוץ - במהלך הערב יעניקו ארגונים ועמותות לקהל הרחב מידע וייעוץ בתחומי הבריאות, הכלכלה, סיוע משפטי, רווחה ועוד.

 

תחרות הרובוטיקה שלFirst  

תיכון עירוני א' לאמנויות, רחוב שפרינצק בשעה 18:00 – 23:00

מודל קטן של תחרות הרובוטיקה של First, במסגרתה ינהלו התלמידים טורניר של משחק כדור בין רובוטים שהם בנו בעצמם. בהשתתפות קבוצות הרובוטיקה של התיכונים תיכון חדש, עירוני ד', הנדסאים וביאליק רוגוזין

תחרות הרובוטים של First מציבה בפני קבוצות תלמידים ומדריכיהם אתגר של בניית רובוטים המסוגלים לשחק משחק ספורט תחרותי. הרובוטים מתחרים בטורניר שבסופו מקבלות הקבוצות ניקוד ופרסים על מצוינות בביצוע, בעיצוב, על רוח הקבוצה, מקצועיות, בגרות וכן על היכולת להתגבר על מכשולים.

ארגוןFirst  (ראשי התיבות של For Inspiration and Recognition of Science and Technology) פועל ללא מטרות רווח לחשיפת לצעירים בפני הזדמנויות בתחום המדע, הטכנולוגיה וההנדסה.

 

מה יפים הלילות בשוק התקווה - אירוע הפתיחה של הלילה הלבן

שוק התקווה, בשעות 16:00 - 21:00

הדוכנים, החנויות ובתי הקפה ייצבעו בגוונים מרהיבים של מוסיקה, קצב ותאטרון רחוב. רקדני קפוארה, מתופפים ברזילאים, הולכי קביים, פסלים חיים ודמויות מעולם השוק, העיר והדמיון. הופעות מוסיקליות על במות ולאורכו של השוק. האירוע מתקיים בשיתוף בנק הפועלים.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!