פינות חמד קולינריות, סדנאות שף, יריד איכרים, קונדיטוריות ביתיות קטנטנות, חוויות

" />

פסטיבל האוכל החקלאי השני: פינות חמד קולינריות ב"אסם התבואה של ישראל", סדנאות שף, פסטיבל יין, יריד איכרים, קונדיטוריות ביתיות קטנטנות, חוויות קציר, גיבון ואפיה, סיורים חקלאיים וקטיף עצמי, פסטיבל קולינארי - חקלאי בצפון הנגב.

בשלני צפון הנגב מחכים לכם עם אוכל טרי וטעים שהגיע ישר מן השדה...

בסוף השבוע האחרון של הפסטיבל יפתחו את שעריהם מגוון אתרי אוכל ואירוח - מסעדות, בשלנים, אטרקציות חקלאיות, מאפיות ומחלבות במיוחד עבורכם.

הפסטיבל מבוסס על תוצרת טרייה אשר גדלה באזור וממנה מוכנים מאכלי הפסטיבל. לצד אתרי החקלאות יש גם מספר מחלבות בוטיק שמייצרות גבינות עיזים ובקר משובחות, בשלנים מקומיים ואתרים המציעים סיורים חקלאיים ופעילות קטיף. זוהי הזדמנות מושלמת לבוא ולטעום את המאכלים כשהם טריים ונקטפים ישר מהשדה, לצלחת שלכם.

 

אתם מוזמנים לפסטיבל אוכל חקלאי אמיתי ובו בין היתר:

סדנאות שף עם אוכל טרי

ארוחת טעימות אצל חקלאי המקום

סיורים חקלאיים

סיורים במחלבות לצד ארוחת גבינות

קטיף וטעימת ירקות הישר מן השדה

הפעלות לכל המשפחה

אירועים מיוחדים

ערב גבינות ויין

כל מה שצריך זה רק לבחור ולהזמין מקום...

 

 

שבת 6.7 10:00-15:00

כמה פעמים שאלנו את הילדים - היכן גדלים הירקות?

והתשובה שקבלנו היתה... בסופר!

במיוחד לכבוד פסטיבל מ"השדה לצלחת" הוכנה עבורכם פעילות מדליקה לכל המשפחה הכוללת היכרות מקרוב עם עולם החקלאות תוך שילוב של התנסות, הסברים, יצירה, הפעלה וכמובן טעימות...

הפעילות כוללת מספר תחנות הפעלה ויצירה לאורך דרך השדות - שהנה נתיב חקלאי העובר בין שדות חקלאיים, פרדסים ומרחבים פתוחים:

1. מהחיטה ללחמנייה: נפתח את הביקור במצפה גבולות- שהנו אחד משלושת המצפים הראשונים בנגב. במקום נמצאת מאפיית הלחם הראשונה בנגב שספקה בעבר לחם לכל האזור. נתנסה בטחינת גרעיני חיטה בצורות שונות ונכין בעצמנו לחמניות מתוקות וריחניות, אשר נאפה בתנור הלבנים האותנטי ששרד מאותם ימים. במקום ניתן יהיה להתרשם ולהצטלם מתצוגת טרקטורים וכלי עבודה מאז ועד היום.

2. מתבצבצים בכיף: בנייה בבוץ (אדובה) – מצפה גבולות בנוי ברובו מלבני בוץ ואנו נשחזר את הבנייה המקורית ונבנה לבני בוץ כפי שבנו החקלאים החלוצים.

3. צילום באווירה חלוצית: "בגדי עבודה כחולים", "כובע טמבל", חבילת קש וקלשון - יספקו את התפאורה המושלמת לחוויה משעשעת בה כל המשפחה מתחפשת ומצטלמת באווירת החקלאים החלוצים, עם מגנט מתנה למזכרת.

4. שותלים ונהנים: כל ילד יקבל עציץ לשתילת צמחי תבלין וירקות בעציץ אותו יקשט וייקח הביתה להמשך החוויה. נקבל טיפים והמלצות איך ניתן לגדל ירקות בבית, גם אם אין לנו גינה פרטית.

5. אסיף תפו"א: בתחנה זו נשמע על הגידולים באזור, נוכל להתנסות באסיף תפוחי אדמה היישר מן השדה: נחפור עם הידיים, נרגיש את האדמה ונגלה במו ידינו את פקעות תפוחי האדמה החבויות בקרקע. חוויה מעשירה לכל גיל - הכי קרוב לחקלאות שרק שאפשר. את התפודים שהוצאנו ניקח הביתה ונכין מהן מעדנים טריים וטעימים.

 

יציאה אחרונה לפעילות בשעה 13:00. הפעילויות בתחנות יצאו בשעות קבועות. הפעילות מתקיימת במספר תחנות לאורך דרך השדות. תחילת הפעילות במצפה גבולות (תחנה ראשונה) שם יתבצע הרישום, התשלום וקבלת צמיד זיהוי שעמו עוברים מתחנה לתחנה.

המעבר בין התחנות ברכבים פרטיים באופן עצמאי. ילד ללא צמיד זיהוי לא יורשה להצטרף לפעילות. בנקודות ההפעלה יהיו מים והצללה. מספר המקומות מוגבל.

 

לפרטים נוספים אודות הפסטיבל ולהורדת תוכניה דיגיטלית, מידע על אתרי לינה, מסעדות ואטרקציות www.habsor.co.il.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?