כיצד תוכלי להעניק לחברתך שילדה את תשומת הלב והאהבה שאת חשה כלפיה גם אם אינך יכולה להגיע אליה מיד לאחר הלידה?

מתנה ליולדת שגרה רחוק

לידה היא אחת החוויות המסעירות ביותר בחייו של זוג ובחייה של היולדת בפרט.

אין לתאר את סערת הרגשות שעוברת אם טריה לפני הלידה, במהלכה ואחריה. תחושות של שמחה, אהבה, פחד, אחריות כבדה ולפעמים גם עצב, במיוחד בהתחלה, מתערבבות זו בזו. תחילת הדרך היא הזמן בו היולדת זקוקה לתשומת הלב הרבה ביותר ולעזרה אמיתית שתסייע לה לעמוד על הרגליים (במיוחד אם עברה ניתוח קיסרי...) ולהסתגל לשגרת החיים החדשה הכוללת היפוך של שעות, ערות בשעות הלילה, עייפות והפסקה של שגרת החיים הקודמת. אם חברתך שילדה גרה רחוק ממך, יתכן שלא תוכלי להגיע אליה מיד לאחר הלידה ולמרות זאת את מעוניינת להעניק לה את תשומת הלב והאהבה שאת חשה כלפיה. איך תוכלי לעשות זאת?

 

להראות אהבה וירטואלית

גם אם לא תוכלי לחבק אותה באופן ממשי, תוכלי בהחלט לדבר איתה מעט בסקייפ ולהראות לה את אהבתך באופן וירטואלי. עם טאבלט חברתך תוכל לדבר איתך עוד מבית החולים ותוכלי לומר לה עד כמה את אוהבת אותה, שמחה בשבילה ואף יתכן שתזכי לראות את הרך הנולד. אין ספק שזוהי כבר התחלה טובה בהענקת תשומת לב, אכפתיות ומתן תחושה לחברתך שאת שם בשבילה, אך זוהי רק ההתחלה. כעת יש לחשוב על מתנה ממשית ולא רק וירטואלית ממנה חברתך תוכל להנות.

 

חפשי מתנה שתוכל לסייע

כאמור, התקופה שלאחר הלידה היא תקופה מבלבלת ולא פשוטה. נשים רבות נוטות לשכוח את הכאוס בו היו לאחר הלידה. אפשר לשלב מתנה פרקטית שמטרתה היא עזרה אמיתית יחד עם מתנה שנועדה יותר לפינוק ולתשומת לב. אם זו חברה שאת מכירה, את יכולה לצפות מהם הדברים החסרים לה כרגע אך גם אם זו מישהי קרובה פחות, עדיין אפשר לחשוב על מתנה שיש חשיבה מאחוריה ושלא נרכשה באופן אוטומטי.

 

אוכל עם פרחים- מה צריך יותר

אחד האתגרים העומדים בפניה של יולדת טריה הוא לשלב את הטיפול בתינוק בתוך השגרה שהיתה קודם לכן. במיוחד אם מדובר על משפחה שיש בה כבר ילד, על היולדת לספק את צרכיו של הילד האחר. אחד הדברים שיכולים לסייע לה בכך הוא ארוחה מוכנה אחת או יותר שיסייעו לה ויורידו עומס. גם אם היולדת גרה רחוק, ניתן למצוא קייטרינג בקרבתה המספק אוכל ביתי. כך גם היא עצמה תוכל להתחזק באמצעות אוכל מזין וגם בני הבית האחרים יוכלו להנות מארוחות מסודרות. על מנת להשלים את המתנה המאוד פרקטית הזאת ניתן לצרף אליה גם ניחוחות (תרתי משמע) של פינוק. פרחים הם אופציה מצויינת בתור התוספת האסתטית והמפנקת. גם אם את גרה רחוק באזור הצפון ואילו היא גרה באזור השפלה, תוכלי להיכנס לאינטרנט ולחפש אתר של חנות פרחים המבצעת משלוחי פרחים ברחובות וסביבתה והפרחים יגיעו טריים ויפהפיים.

ישנן חנויות פרחים המאפשרות לבחור אחד מתוך מגוון הזרים המוצעים באינטרנט או להרכיב זר ייחודי משלכם. חנויות רבות מעודדות הזמנות באינטרנט ולכן נותנות הנחה על הזמנה כזו. אם מדובר על חנות יוקרתית, סביר כי בנוסף לזרים תמצאו בה גם עציצים או זרים העשויים פרלינים עטופים בעטיפה צבעונית ותוכלו לשלב שוקולד (שישמש גם כקינוח לארוחה) יחד עם הפרחים.

 

מתנה לאם ולתינוק גם אחרי שהחגיגה נגמרת

כאשר את שוקלת איזו מתנה לקנות חשבי תמיד גם על היולדת. עבור הרך הנולד ישנן מתנות מקסימות בלי סוף. אמנם אימו תשמח לטוב ביותר עבורו אך מי שכעת עומדת בפניה תקופה לא קלה וזקוקה לחיזוקים היא האם הטריה. אם זוהי חברה קרובה ואת יודעת שהיא אוהבת מאוד טיפולים מסוגים שונים תוכלי להזמין עבורה מטפל שיטפל באחת השיטות הרבות שישנן. מומלץ לבחור שיטת טיפול עדינה כי סביר שלאחר הלידה עדיין ישנם כאבים. לתינוק ניתן להזמין בגדים המגיעים בתוך סלסלות יפות, מגבות רכות או צעצועים רכים. תוכלי לבחור לשלוח את המתנות או הפרחים דווקא אחרי שנגמרת החגיגה וכל הסבתות, ההורים והדודים מתפזרים וחברתך נשארת ללא תשומת הלב שהיתה בשבוע הראשון.

 

 

שלכם,
צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

מסע עולמי עם תיבת ההפעלות

פעילות ייחודית המתמקדת בנושא מסע עולמי מבחינת תוכן, תנועה, אתגרי חשיבה, מוטוריקה עדינה ועוד...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!