איזה הורה לא רוצה שהילדים שלו יהיו חשופים למידע רב ככל האפשר? ושהמידע הזה יהיה נגיש להם באופן חווייתי וכייפי כך שתוך משחק והנאה הם ילמדו, יפנימו וגם יזכרו את הידע הזה בעתיד? כיום ילדים לומדים אותיות א"ב, אותיות ABC, מפת ישראל, מפת העולם ועוד באמצעות הלוחות המגנטיים שפיתחה שולי - וזוהי רק ההתחלה!

שולי רוקח צדיק – לולה

שולי רוקח צדיק, נשואה ואם לשלוש בנות מנס ציונה, מיצתה לפני כמה שנים את תקופת העבודה הארוכה שלה בחברת ביוטק מסוימת והחליטה לקחת פסק זמן. לראות לאן הרוח תישא אותה, כמו שאומרים. ובחן, כפי שעיניכם רואות, היא נישאה לכיוון אחר לגמרי...

 

תחילת הדרך

שולי הועסקה כשכירה בתפקיד מנהלת אדמיניסטרציה בחברת ביוטק עד לפני כמה שנים, כשהרגישה שמיצתה את התפקיד ובהיותה בהריון באותה עת עם בתה הקטנה החליטה בוקר אחד לעשות פסק זמן ולחשוב מה היא רוצה לעשות מכאן והלאה.

הבת הקטנה נולדה, וגדלה, וכשהעוללה הייתה בת חצי שנה והתחילה לזחול ולעמוד והתחילה להעביר מגנטים מדלת המקרר לדלת מדיח הכלים ולדלת הכניסה וחוזר חלילה- צץ אצל שולי הרעיון: לפתח לוחות מגנטיים, אבל חינוכיים.

"חיפשתי וחיפשתי ונוכחתי שאין דבר כזה בשוק. אם היה, אז בוודאי שכבר הייתי רוכשת אותו לבנות הגדולות שלי...".

"מיד חשבתי על מפת ישראל כי הרגשתי שבנותיי לא מכירות מספיק טוב את הארץ שלנו. לדעתי על כל מקרר בכל בית בארץ חייבת להיות מפת הארץ, אסור שתהיה בורות בתחום הזה...".

וכך נולד הרעיון.

 

לולה - ילדים לומדים בגובה העיניים

התחלתי לחשוב איזה מידע לחבר ללוחות מגנטיים. וכך נולדו יתר הלוחות. כולם נולדו מתוך הצורך האמיתי שלי כאמא לחשוף את הבנות שלי שהיו אז בנות 7 ו-9, תלמידות בביה"ס היסודי, למידע חינוכי וחיוני שיעשיר להם את הידע ויעזור להם בלימודים.

כך פיתחתי ויצרתי את הלוחות המגנטיים: אותיות ה א"ב, אותיות ה ABC, דגלים, ספרות, וכד‘.

יתר הלוחות נולדו מתוך הקשבה לקהל ולבקשותיו. למשל ביקשו ממני את לוח הכפל, אז יצרתי לוח מגנטי מיוחד של לוח הכפל, יצרתי את מפת העולם ועוד ועוד.

ותמיד, בכל לוח ישנו ערך מוסף, לדוגמא ללוח הכפל מוצמד פנקס דפים משובצים וטוש מחיק לתרגול, במפת העולם מאוירות "בועות" עם מידע כללי על המדינות השונות להעשרת הידע של הילדים וכד‘.

חשוב לי שהלוחות המגנטיים יהיו קלים, פשוטים ונוחים לשימוש. שזה לא יהיה משחק מסורבל שצריך לאסוף בקופסא ולהעלות/להוריד מהמדף.

בהמשך נולד הרעיון לערכה פעילה, מדובר בערכת לימוד ותרגול אותיות האלף בית משלב הכרת האותיות ועד קריאה וכתיבה, הערכה מאפשרת  בילוי זמן איכות של הילד עם ההורה. הערכה מתאימה מאוד לילדי גן חובה העולים לכתה א‘ כי היא עוזרת בהכנה לכיתה א‘. הערכה התקבלה בהתלהבות ע"י גננות בגני חובה בערים שונות  וקיבלה המון תגובות ופידבקים חיוביים מאימהות שרכשו.

בעקבות ערכה זו נולדה גם ערכה באנגלית ללימוד אותיות ABC והשפה האנגלית ועוד היד נטויה.  

 

מה בהמשך?

בהמשך אני מתכוונת לפתח עוד ערכות כייפיות וחינוכיות לילדים, שיאפשרו לילדים תמיד לשחק וללמוד למידה חווייתית וכיפית .

 

איזה טיפ היית נותנת להורים אחרים שפתחו עסק?

להצטייד בהרבה אומץ, אורך רוח, סבלנות, ולא לפחד להגשים חלומות. להבין שזה לא קל ולקחת את התקופה הקשה כאתגר שצריך להתגבר עליו ולא כמכשול בלתי עביר.

 

ליצירת קשר עם שולי

דוא"ל: shuli@lula.co.il

אתר: http://www.lula.co.il/

פייסבוק: https://www.facebook.com/lulaforkids?fref=ts

טלפון: 054-4470981

 


עוד באותו נושא

טיפים לטיפול ביובש עור עונתי

איך להמשיך ולטפח את העור בחורף: טיפים לטיפול ביובש עור עונתי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!