חיוך של מונה ליזה, חידות מספרים, חיות לא רגילות, תעלולי קלפים וסיורים חוקרים - 80 מוצגי מדע, תערוכת משחקים אינטראקטיביים, הפעלות והתנסויות.

פסח של מספרים בגן המדע

גן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות - חופשת פסח 5-26 לאפריל ובשבתות חודש אפריל.

 

בחג האביב אנחנו סופרים את ימי החופשה, סופרים 'אחד מי יודע' וגם סופרים את המדע. בגן המדע ע"ש קלור הכינו משחקי מחשבה ומספרים שמאתגרים קטנים כגדולים, גברים ונשים, קשישים וטף. מאחורי תופעות מדעיות מסתתרים מספרים, גם מאחורי יצירות האומנות המוכרות בעולם. מדריכי גן המדע יסבירו כיצד ספרו המצרים והרומאים, והאם זה שונה מאיך שסופרים היום. על הדשא יסבירו איך אפשר לבנות פירמידה לגובה, ואיזה ספרות צריך להכיר כדי לבנות מגדלים רבי קומות. המבקרים בגן יוכלו להיחשף לקשר המוזר והמוזהב שבין פירות עצי אורן - אצטרובלים, לבין החיוך של יצירת האומנות המוכרת בעולם, המונה ליזה. דווקא בימים שבהם המצות שולטות, בגן המדע ידברו על פאי שאינו מפזר פירורים, אותו מספר מיוחד שמתחיל ב3.14 ונמצא בדברים הפשוטים שמקיפים אותנו בכל יום, חול וחג. זריזי הידיים והעיניים יוכלו ליהנות מחשיפת כל הסודות שמסתתרים במספרי הקלפים, וגם לנחש בעזרתם כמה אנשים חולקים את תאריך יום ההולדת שלהם, ביחד. בכיפת הזכוכית האקולוגית, האקוספירה, יערכו היכרות עם יצורים שונים שלהם שמונה ידיים, 4 עיניים, שבעה מחושים והמון איברים.

 

אחרי שפותרים את כל התרגילים, אפשר לצאת אל הגשר העילי או להיכנס לחדר התערוכות, ולשחק ב-PLAY – תערוכת משחקים מחוץ לקופסה. לצד 80 מוצגי המדע הקבועים הוצבו בחדר התערוכות עמדות משחק מאתגרות אשר דורשות קואורדינציה, יכולת שיתוף פעולה ופתרון בעיות בזמן אמת. העמדות האינטראקטיביות מבקשת מהשחקן להשתמש בכישוריו המוטוריים כדי להוביל כדור מתכת אל גומה במשטח, בדומה למשחקים שהכרנו בילדותנו, אך ברמת משחק גבוהה. מתקני המשחק מסדרת VECTOR BALL נוצרו על ידי אביגדור בנטוב, נגר-אומן מבנימינה.

 

על הגשר העילי הצופה על גן המדע מגבוה הוצבו משחקים חכמים פרי יצירתו של האמן יהודה קולטון, שיצר את התערוכה האינטראקטיבית "לצאת מהפלונטר" -  סדרה של משחקי הגיון תלת-ממדיים מעץ, בקנה מידה גדול במיוחד, המאפשרים שיתוף פעולה קבוצתי לפתרונם. עמדות המשחק השונות מנצלות עקרונות פיסיקלים כמו איזון, גרביטציה, כוח מגנטי, פגיעה והחזרה. אזור מיוחד בתערוכה יוקדש לקטנטנים בו יתאפשר להם להתנסות בפתרון מבוכים ובפגיעה למטרה. במקביל למשחקי החשיבה הייחודיים, המבקרים מוזמנים להתחרות ביניהם במשחקי חשיבה מוכרים ואהובים כמו שח-מט ודמקה.

 

הפעילות מתקיימת בין התאריכים 5-26 לאפריל, בימי חול המועד, בשבתות ובחג הפסח בין השעות 18:00-09:00, בימי שישי עד השעה 14:00. בערב חג 14 באפריל – סגור. הגן פתוח גם בימי חול לקבוצות ובתיאום מראש.

לפרטים נוספים: http://davidson.weizmann.ac.il/science-garden או 08-9344528.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!