" />

"וירוסים" במוזיאון העיצוב ובמתחם המדיטק: משחק קלאס ענק המצויר על רחבת המוזיאון, גדר מוזיקלית, מוטציות של שירי ילדים, חדר צעצועים, קוביות הצצה, מתקן לגלגול מטבעות, עמדת הטסת מטוסים, ציור על חלונות, מיצג של מתנפחים.

פסח לילדים במוזיאון העיצוב חולון

העיר חולון ומוזיאון העיצוב חולון מזמינים לחגיגה משפחתית במוזיאון בחול המועד פסח כחלק מאירועי שבוע העיצוב בעיר בין ה 16/4- 19/4. הכניסה לאירועים הינה ללא תשלום.

 

במוזיאון העיצוב חולון תוצג תערוכה חדשה ומקורית "משחקים במוזיאון העיצוב", המציגה שני שדות בהם פועלים מעצבים לילדים, מתוך רבים אחרים: שדה האיור העכשווי ו-עולם מגרשי המשחקים.

התערוכה מבקשת להציג את האופנים בהם מאפשרים יוצרים צעירים לפרוס כנפיים ולעוף אל מחוזות הדמיון - אל ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, בין אם על ידי קריאת איורים בספר או תוך כדי ישיבה על נדנדה בגן המשחקים. מסע זה מתאפשר כשהוא מעוצב בשימת לב קפדנית על ידי מתכננים, מעצבים, מאיירים ואדריכלים ששמים אל מול עיניהם את הילדות והמשחקיות כערכים שאין להתפשר עליהם.

התערוכה היא הזדמנות נהדרת למבוגרים שבינינו להשתטות ולשחק "כמו ילדים", לטפס, להציץ, להתכרבל, להסתובב וללכת לאיבוד והילדים מוזמנים פשוט ליהנות.

 

כמו כן, במוזיאון ובמתחם המדיטק יוצגו להנאת הקהל "וירוסים" ייחודים אותם יצרו תלמידי הפקולטה לעיצוב במכון הטכנולוגי חולון בהם:

"קלאס" – משחק קלאס ענק המצויר על רחבת המוזיאון.

גדר מוזיקלית – כלי הקשה ענק המתכתב עם זיכרון הילדות של העברת מקל על גבי גדר. צינורות הכלי יהיו באורכים שונים, כך שמעבר עם מקל עליהם ייצור צלילים ואף מנגינה.

מוטציות של שירי ילדים - חלקי משפטים משירי ילדים, אשר מתמגנטים על פסי המתכת באמפי המוזיאון. סידור מחדש של המשפטים ייצור שירים מוכרים חדשים.

חדר אינטראקציה במוזיאון - הפעלה אינטראקטיבית המשלבת אור וצליל המושפעת מתנועתם של האנשים הנמצאים באותו זמן בחדר.

מחסן צעצועים - הפיכת מחסן חומרי הניקוי לתערוכת צעצועים, בה יוצגו בובות מ"מחסן הצעצועים" שביפו.

"מתקן לגלגול מטבעות" - מתקן לגלגול מטבעות הממוקם בראש כל אחד מהמעקות בכניסה לגלריה הראשית במוזיאון. בסוף המעקה ישנה קופה לתוכה נאגרים הכספים אשר ייתרמו.

עמדת הטסת מטוסים - עמדות להכנת מטוסי נייר. את העמדה תלווה אינפוגרפיקה עם הוראות קיפול.

ציור על חלונות – הפיכת החלונות למשטח ציור ורישום באמצעות טושים מחיקים. בצידו השני של החלון תודבק יריעה שתכיל את התשתית להתערבות הקהל - בלוני טקסט, דמויות, בניינים, משחקים ועוד.

מיצג של מתנפחים - מיצג מתנפחים בתעלת המים הקטנה, צמחים, חיות וחוף - הכל מצעצועים מתנפחים. חלקם יהפכו ל"מתנפחי כלאיים" שיכילו שילובים בין בובות מתנפחות שונות.

בריכת סירות – בריכה רדודה עליה יוכלו המבקרים להשיט סירות נייר.

 

הפעילות במוזיאון העיצוב חולון הינה חלק מאירועי שבוע העיצוב חולון התקיים זו השנה הרביעית בחול המועד פסח בין התאריכים 16/4 – 19/4. שבוע העיצוב בעיר הוא חלק מחזון העיר חולון להוות מוקד משיכה בינלאומי בתחום העיצוב. בנוסף לתערוכה במוזיאון יתקיימו ברחבי העיר פעילויות ומיצגי עיצוב שונים במתחם המדיטק ברחובות העיר וכן במכון הטכנולוגי בחולון ובקניון חולון ולראשונה באזור התעשייה במרכז עזריאלי החדש ובחנות פיטרו. בנוסף יפתחו תערוכות עיצוב חדשות בגלריות העירוניות.

הכניסה לאירועים הינה ללא תשלום!

 

 

מוזיאון העיצוב חולון, רחוב פנחס אילון 8, חולון

לאתר המוזיאון: http://www.dmh.org.il/

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!