" />

להקת הפלמנקו רמנגאר מעלה מופע חדש לכל המשפחה "בחזרה לספרד", קולאז' תיאטרלי מוזיקלי לקטנים וגדולים כאחד בשילוב עם סדנת פלמנקו להורים וילדים.

"בחזרה לספרד"

זהו מופע פלמנקו אנרגטי בשילוב מוסיקה חיה המספר את סיפורו של של דון פסקואלה דה לוס מרונס, יהודי ירושלמי, יליד מחנה יהודה, צאצא למשפחה מאנוסי ספרד. 

בדרך הומוריסטית ומהנה הוא מתאר את הדרך הארוכה בה הגיעה משפחתו לישראל: מספרד, דרך דרום אמריקה, טורקיה ולבסוף- ירושלים. בכל מקום אליו הוא מגיע בזיכרונותיו, הופכים הזיכרונות למלאי חיים, צבע, קול ותנועה, נרקדים, מסופרים ומושרים על הבמה בחגיגה של צבעים, שירה ומחול.

במופע החדש, "בחזרה לספרד" עולים לראשונה יחד על הבמה – שני דורות, אב בנו: השחקן אלי פסח, כמספר, והרקדן הראשי והכוריאוגרף, אבנר פסח. זהו שיתוף פעולה ראשון על הבמה עבור השניים, אשר שוזרים במופע זיכרונות ילדות אישיים וסיפורים אשר עברו מדור לדור ומקבלים חיים חדשים במופע.

לפני המופע תתקיים סדנת פלמנקו להורים וילדים בת 20 דקות.


אודות להקת הפלמנקו רמנגאר - REMANGAR

להקת הפלמנקו רמנגאר, בניהולם האמנותי של צמד הרקדנים קרן ואבנר פסח, הוקמה ב-2006 עם חזרתם ארצה משהייה בת 10 שנים בספרד. במהלך שהותם בספרד למדו, השתלמו והופיעו לצד אחת ממשפחות הפלמנקו הידועות בעולם – Los Farrucos – ולאחר מכן המשיכו את מסעם והופיעו על במות חשובות ברחבי העולם. ייחודה של הלהקה מתבטא ביצירותיה המקוריות הן במוסיקה, הן בטקסטים והן בכוריאוגרפיה. הופעותיה מלוות תמיד במוסיקה חיה ובאיכות סאונד ברמה גבוהה ביותר וזוכות לשבחי המבקרים.

מופעי הלהקה נמכרים לפסטיבלים (ביניהם פסטיבל כרמיאל ומחולוהט) ולגופים גדולים (עיריית ת"א, עיריית ירושלים ועיריית נתניה, סל תרבות, הקרן לירושלים, חברת אריאל וכן הלאה).

הלהקה מונה 11 אמנים – רקדנים, מוסיקאים וזמרים – ופועלת כלהקה מקצועית המעלה מידי שנה בכורות חדשות באולמות המובילים בארץ: סוזן דלל, תיאטרון ירושלים, היכל אמנויות הבמה הרצליה, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע ועוד.

 

המופע "בחזרה לספרד"

סיפורו של דון פסקואלה דה לוס מרונס: משוק מחנה יהודה שבירושלים לעבר העיר העתיקה בטורקיה, משם על אוניה לבולגריה היישר לספרד, כך מתחיל מסעו המסתורי של הילד אליאוויקו, שעכשיו הוא בעצם כבר סבא, אשר בלהט גילו מחליט לחשוף את זיכרונות ילדותו בכדי לנסות להבין מדוע הוא כל כך אוהב פלמנקו.  הבוריקיטס, המטעמים הספרדיים של סבתו בשוק, של דודתו לונה, סיפור המפתח המסתורי והתרבוש עם המגן דוד ועוד הרבה סמלים בנוף ילדותו, כל אלה, משמשים עבורו נקודות ציון במסעו. 

כל נקודה במסעו בשביל זיכרונותיו מלווה בריקוד פלמנקו אוטנטי המתייחס לאותו תקופה. במופע זה נחשף הקהל הבוגר והצעיר לפלמנקו טהור, איכותי ועמוק, המוגש בתוך מסגרת של סיפור כרונולוגי המספר את סיפורם של יהודי ספרד האנוסים וכן של הילדות בירושלים בשנותיה הראשונות של המדינה. 

 

סדנת הורים וילדים

להקת הפלמנקו רמנגאר מזמינה את הקהל, לפני המופע, להשתתף בסדנא פלמנקו חווייתית בניצוחם של קרן ואבנר פסח ורקדניות הלהקה. הורים וילדים, סבים, סבתות ונכדים, ינועו כולם לצלילי קצב מוזיקת הפלמנקו, ויתחברו לחוויות הריקוד הספרדי הסוחף. 

סדנת הריקוד, ששוברת את הקרח בין האמנים לקהל ומעלה חיוך בקרב המשתתפים, ונותנת, בסיס תחושתי גופני נהדר, ומעצים את חווית הפלמנקו.

 

 

לפרטים נוספים: http://remangar.co.il/

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!