סדנאות בישול לילדים, מאהל דרוזי עם פעילות מיוחדת של אפיית מצות לפני חג הפסח, סדנאות לקהל הרחב של השף גיל חובב ואירוע שלם שכולו טעמים, ניחוחות וצבעים.

פסטיבל "טעם הטבע ה-4"

פסטיבל "טעם הטבע" השנתי של משתלות יגור, אירוע שכולו טעמים, ניחוחות וצבעים, הפסטיבל מתחיל ב-20.3 ויימשך כתשעה ימים (עד ה-29.3).

 

בשבת ה- 29.3 יגיע השף המוערך גיל חובב ויקיים שתי סדנאות בישול (11:00 ו-13:00) במטבח הנייד שיוקם במתחם, סדנאות השף יהיו בהשתתפות הקהל והכניסה אליהן תהיה ללא עלות.

 

"טעם הטבע" מתקיים זה השנה הרביעית במתחם הגדול של משתלות יגור וזהו אחד מאירועי התבלין הגדולים ביותר בארץ אשר הפך עם השנים גם לפסטיבל קולינרי מעורך מאוד, המציג את מיטב שילובי התבלינים במטבח הישראלי המקומי.

 

במהלך הפסטיבל תינתן הנחה של 40% אחוז על כל צמחי התבלין במתחם משתלת יגור.

 

לחן בין, מנכ"ל משתלות יגור: "המטבח הישראלי משלב את צמחי התבלין כמעט בכל מנה, וצמחים אלה הם הנמכרים ביותר במשתלות בארץ. "טעם הטבע" מזמין את מבקרי הפסטיבל ליהנות מחוויה ייחודית לכל החושים וכמובן להמשיך ולהתנסות בגידול צמחי תבלין בגינה ובבית ובשילובם במטבח הפרטי.

לאור ההשתתפות הרבה בשנים האחרונות, החלטנו השנה להרחיב את האירוע לשבת נוספת, כאשר במהלך שבוע הפסטיבל תינתן 40% הנחה על צמחי התבלין".

 

עלות הכניסה לילד לכל הפעילויות היא 15 ₪ (כש- 5 ₪ מתוכם מוחזרים להורי הילדים בדמות תווי קניה למשתלה).

 

מיקום - מתחם משתלת יגור (צמוד למחלף יגור)

טלפון לבירורים - 04-9848108, אתר האינטרנט- http://www.yagurgan.co.il/.

 


עוד באותו נושא

ליל הסדר כטריגר למשבר

ליל הסדר הוא הזדמנות להיפגש, לבלות וליהנות עם המשפחה המורחבת, אבל גם ערב טעון שמסתיים לעיתים במשבר משפחתי.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אם מישהו היה אומר לי אי פעם שאני אעביר למעלה מ- 4 שעות כייפיות, נחמדות ורגועות במשתלה ביחד עם הילדים הייתי צוחקת לו בפרצוף ואומרת לו שהוא כנראה שתה קצת יותר מדי...


אבל בשבת האחרונה ביקרתי עם הילדים במשתלות יגור בפסטיבל "טעם הטבע ה-4" והייתה לנו שם פשוט חוויה נפלאה!


כשיצאנו מהבית סיפרתי לילדים שיש במשתלה סדנאות בישול לילדים, כך שבדרך הם שוחחו בהתרגשות על המצות שהם עומדים להכין והתכוננו לקראתן...


אנחנו מגיעים מרחובות, גרים בבית עם חצר לא גדולה, מעט דשא וכמה עציצים, לא ממש מבינים בצמחים, כמו שאתם מבינים. ובכל זאת, כשנכנסנו למשתלה, והילדים ראו את הצבעים, הצמחים, הפרחים, התבלינים, הקקטוסים וכל המבחר שקיים במקום- הם לגמרי שכחו מסדנאות הבישול!


הילדים, ואני אחריהם, הסתובבו במשתלה ובחנו צמח-צמח. ליד הרבה מהצמחים במקום יש הסברים מפורטים מהיכן הם מגיעים, אם מדובר בצמח מאכל למה הוא משמש ולפעמים כתבות מהעתונות וכד'. הילדים הפתיעו אותי בידע ובסקרנות שלהם ובעיקר- בכמות הסבלנות שלהם ובזה שלא הסכימו לוותר על שום צמח...


הגענו לאזור הדשא וראינו סוגי דשא שונים וסוגים שונים של אבנים וחלוקי נחל וגם כל מיני עציצים וגמדי גינה חמודים שהילדים התעקשו להצטלם עם כל אחד ואחד מהם.


רק כעבור שעתיים תמימות סיון פתאום אמרה "אמא אני רעבה" ואז אחיה נזכר "לא היינו אמורים ללכת לאיזו סדנה...?"


הסדנה עצמה חמודה מאד, הילדים הכינו עציץ של שוקולד ומאד נהנו.
כל ילד קיבל כובע של שף, סינר כדי לא יתלכלך (חשוב מאד!!), הכין עיסה של שוקולד, אח"כ קישט עציץ קטן (כוס) ומילא בעיסה ולסיום קישט בסוכריות.


משם עברנו למאהל הדרוזי. מאהל דרוזי נחמד עם דרוזית נחמדה וידידותית שהתאהבנו בה ממבט ראשון ושהראתה לנו איך ללוש פיתה (סליחה, מצה) ולאפות בטבון.


לסיכום היה לנו יום מקסים, הילדים מאד נהנו וגם אני,
מומלץ בחום.

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!